Sondaż TNS Polska: Komorowski prezydentem już po I turze

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w lutym, Bronisław Komorowski wygrałby je w I turze - wynika z sondażu TNS Polska dla TVP Info. Urzędująca głowa państwa uzyskałaby 53 proc. głosów, deklasując resztę kandydatów.
Wydaje się, że na tę chwilę Komorowski nie ma zbyt silnej konkurencji w walce o prezydenturę. 53 proc. zapewniłoby mu bowiem zdecydowane zwycięstwo i reelekcję już w I turze. Warto jednak zaznaczyć, że w porównaniu ze styczniowym badaniem, poparcie dla Komorowskiego spadło o 3 punkty.

Drugie miejsce w sondażu TNS Polska zajął poseł PiS Andrzej Duda, który mógłby liczyć na 19 proc. głosów. Na trzecim miejscu znalazła się wystawiona przez SLD Magdalena Ogórek - oddanie na nią głosu zadeklarowało 5 proc. ankietowanych.

Jarubas, Korwin-Mikke i Palikot za Kaliszem

Za Ogórek plasuje się Ryszard Kalisz (Dom Wszystkich Polska) z poparciem na poziomie 3 proc. Po 2 proc. głosów zebraliby Janusz Korwin-Mikke (KORWiN), Adam Jarubas (PSL) i Janusz Palikot (Twój Ruch). Anna Grodzka z Partii Zielonych i Marian Kowalski z Ruchu Narodowego mają poparcie na poziomie błędu statystycznego (1 proc.). 11 proc. ankietowanych w sondażu TNS nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Udział w wyborach prezydenckich zadeklarowało 57 proc. ankietowanych. 28 proc. na pytanie, czy pójdzie głosować, odpowiedziało "raczej tak", a po 6 proc. - "zdecydowanie nie" i "raczej nie". 3 proc. nie wie, czy weźmie udział w wyborach.

Badanie przeprowadzono w dniach 4-5 lutego metodą wywiadów telefonicznych na reprezentatywnej grupie tysiąca polskich obywateli.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (304)
Sondaż TNS Polska: Komorowski prezydentem już po I turze
Zaloguj się
 • weisdekukuk

  0

  Jeśli dojdą do władzy inni niż PO , to dopiero wtedy dowiemy się prawdy o przekrętach itp. naduzyciach , dlatego tak bardzo trzymaja się pazurami WŁADZY .

 • weisdekukuk

  0

  Jeżeli ludzie zagłosują na w/w to znaczy, że chcą biedy ...
  Jeżeli ludzie zagłosują na w/w , to niech nie narzekają, ze ich skręca z głodu i że ich system nerwowy jest na krawędzi ...
  Sami sobie gotują taki* los .

 • mysl_to_nie_boli

  0

  nie głosowałem nigdy na PIS, ale posłuchałem Dudy - to jest niegłupi facet. No i jeden z nielicznych polskich polityków sprawnie posługujący się językiem angielskim, co prezentuje w PE. Może przydałby się wreszcie ktoś ogarnięty, zakładam, że prezes jest na tyle stary, że będzie miał na niego minimalny wpływ, a on na tyle młody, że zależy mu na rozwoju... wiem, wiem, moher ze mnie, ciemna masa, watykański sługus... darujcie sobie, szkoda klawiatury.

 • tomeks29

  Oceniono 2 razy 2

  Myśliwemu trzeba powiedzieć stanowcze nie........

 • wieslaw1956

  Oceniono 1 raz 1

  Żyrandol made in PO

 • kdj7

  Oceniono 2 razy 0

  propaganda - wmawiają że wygra i ludzie sie nie kapną, jakim prawez człowiek oskarżony o szpiegostwo na rzecz obcego wywiadu na prawo startu w wyborach

 • jan_sobczak1

  Oceniono 3 razy 1

  Polacy to jednak ciemnogród. Głosować na takiego idiotę. Do tego idiotę który ze swoją głupotą się obnosi.

 • cholonek

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawie wygląda wykres liczby samobójstw w latach. Szczególnie w latach ostatnich.

 • Anna Goro

  Oceniono 2 razy 2

  Proszę spojrzeć na mapę z wyborów 2011 i mapę kredytobiorców zadłużonych w CHF... Jakieś konkluzje?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX