"Rz": "Miller mógł nie dopełnić formalności ws. kandydatki SLD na prezydenta". Rzecznik sztabu Ogórek zaprzecza

SLD na 14 lutego zapowiedział konwencję partii, podczas której wypowiedzieć ma się kandydatka na prezydenta Magdalena Ogórek. W partii jest jednak zamieszanie - nie wiadomo, czy konwencja została powołana zgodnie z jej statutem - pisze ?Rzeczpospolita?. Rzecznik sztabu kandydatki Sojuszu jednak zapewnia, że żadnych problemów formalnych nie ma. - Konsultowaliśmy to już z prawnikami. Rada partii nie musi zatwierdzać tej kandydatury - przekonuje Tomasz Kalita.
Według źródeł w partii nie wiadomo, czy zaplanowana na 14 lutego konwencja SLD została zwołana zgodnie ze statutem partii - pisze "Rzeczpospolita". Formalnie krajową konwencję partii może zwołać tylko Rada Krajowa, a ta się nie zebrała. Nawet czołowi politycy SLD nie wiedzą rzekomo, czym będzie wydarzenie zaplanowane na 14 lutego w Ożarowie Mazowieckim. - Jeśli nie będzie poparcia (Rady dla) Konwencji, a w Ożarowie będzie tylko prywatny show Ogórek, (...) to ona oficjalnie nie będzie kandydatką SLD - mówi "Rz" jeden z posłów. To na dopiero konwencji miałaby bowiem być zatwierdzona kandydatura Ogórek.

Zwołanie Konwencji wymagałoby szybkiego zwołania Rady Krajowej SLD, ale tego ma się bać Leszek Miller. - Wtedy wróciłaby sprawa Napieralskiego, który właśnie do Rady Krajowej odwoływał się od zawieszenia - twierdzi osoba znająca kulisy sprawy.

Kalita: Prawnicy potwierdzili, że wszystko jest w porządku

Doniesieniom "Rz" zaprzecza Tomasz Kalita, rzecznik sztabu kandydatki Sojuszu. - Osoba, na której informacje powołuje się gazeta, musiała opierać się na starym statucie SLD. Nowy, z 2013 r., mówi, że Konwencja może, ale nie musi, udzielić poparcia kandydatowi partii na prezydenta - tłumaczy w rozmowie z Gazeta.pl. - Konsultowaliśmy to z prawnikami, z Sądem Partyjnym, wszystko jest w porządku - przekonuje Kalita. I dodaje: - 14 lutego odbędzie się Konwencja wyborcza, a nie partyjna, statutowa. To różnica.

A czy 14 lutego Ogórek, która od ogłoszenia swojego startu w wyborach prezydenckich konsekwentnie milczy, w końcu będzie bardziej dostępna dla dziennikarzy? Mało prawdopodobne. - To jest konwencja, a nie konferencja. To chyba normalne - stwierdza Kalita.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (94)
"Rz": "Miller mógł nie dopełnić formalności ws. kandydatki SLD na prezydenta". Rzecznik sztabu Ogórek zaprzecza
Zaloguj się
 • teir

  0

  Pani Ogórek jest Pani piękną urodziwą kobietą. Niczego nie musi się Pani obawiać. Więcej wiary w siebie w kontaktach z otoczeniem, nabierać rutyny i okazywać, że w grupie potrafi Pani być osobą pierwszoplanową. Głosić swoje poglądy jak jako Prezydent będzie Pani chciała służyć Polsce i Polakom. Sprawa ważna to prawo, praworządność i "równa sprawiedliwość dla wszystkich" Bo w Polsce na tym odcinku to dalej bagno. No i musi Pani przekonać Polaków, że nie tylko ma Pani stosowny wygląd ale i dobrze poukładane w głowie.

 • marylu5

  Oceniono 3 razy -1

  M.Ogórek to dobra kandydatka młoda zna języki ,nie trzeba z nią tłumacza wysyłać,ładna i nie jest "umoczona"w powiązaniach z UB czy żydowskich bo jej ojciec jest górnikiem.

 • 20portal

  Oceniono 3 razy -1

  Dlaczego Ogórek nie śpiewa
  i to o każdej porze?
  Widocznie głosu nie ma
  albo widocznie nie może.

  mistrz Staudynger

 • Paweł Celinski

  Oceniono 1 raz 1

  Miller - męskie usta Ogórek. Super! Głosujmy na ogórka w męskich ustach! Po setce!

 • kl0ss

  Oceniono 2 razy 0

  To koniec SLD. Skundlenie lewicy sięgnęło Big Brother-a. A dlaczego nie Jola Rutowicz? Noże nie prezentowałby się tak dobrze na rozkładówce Playboya ale jest bardzie wyrazista medialnie.

 • ben.3

  Oceniono 3 razy 3

  Ileż sarkazmu i nienawiści jest wśród niektórych dyskutantów w stosunku do pani Magdaleny!Typowe polskie piekiełko się zaczyna,a to dopiero przedsmak tego co nas czeka.Dlaczego nie czepiacie się innych kandydatów?To,że jest młoda,wykształcona,urodziwa i bardzo pracowita Was boli?Był prezydent nieuk co to wstyd przynosi do tej pory,był trunkowy co miał słabą głowę,jest myśliwy co to strzela do bezbronnych zwierząt i ma problemy z ortografią.To Wam nie przeszkadzało??Z tego co widzę to pani Magdalena Ogórek jeszcze Wam pokaże prześmiewcy jedni,Żałosne są niektóre wpisy,naprawdę żałosne.

 • iremus

  Oceniono 2 razy 0

  ..... żadnych problemów formalnych nie ma. - Konsultowaliśmy to już z prawnikami......
  _________________________________________________________________
  To jest już dno ....... albo dno dna.

 • 43elvis

  Oceniono 3 razy 1

  No i nie uzyskała aprobaty Gazety a to poważne naruszenie,nawet nie konwencji ale dobrych obyczajów panujących w tej gazecie.Natomiast odzywające się gimbusy podchwyciły temat ku radości redaktorów.I tak będzie wam na końcu(10 maja) bardzo łyso.

 • starszy-65

  Oceniono 2 razy 2

  Polityczni prawnicy za pieniądze potwierdzają przywódcą, że wszystko jest w porządku bo to wiadomość dla ogółu członków a odpowiedzialności i tak nikt nie ponosi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX