Rosja. Kierowcy notorycznie jeżdżą chodnikiem. Ale grupa młodych ludzi znalazła na nich sposób

Co zrobić z kierowcami, którzy notorycznie łamią przepisy, jeżdżąc po chodniku? Rosjanie wpadli na prosty, ale skuteczny pomysł. Jeśli kierowca zjedzie z chodnika, puszczają go wolno. W przeciwnym wypadku na jego szybę trafia naklejka. Bardzo specjalna naklejka.
Mieszkańcy znaleźli sposób na to jak sprawić, by kierowcy zaczęli przestrzegać przepisów i nie jeździli chodnikiem. Grupa młodych ludzi zatrzymuje samochody, które jadą złą trasą i uprzejmie zwraca uwagę, że droga, którą wybrali, nie jest szosą.Część kierowców wycofuje się i przeprasza, inni cofają auto bez słowa. Ale nie wszyscy zachowują się tak, jak powinni. Na ich szyby trafiają ogromne naklejki z napisem "Stop chamom". Rekordzistka potrzebowała aż dwóch nalepek... Jednak i to nie pomogło - kobieta próbowała staranować blokujących jej auto chłopaków."Stop chamom" to ruch walczący z kierowcami nie przestrzegającymi przepisów drogowych. Młodzi Rosjanie starają się zwalczyć zwłaszcza zwyczaj traktowania chodników jako drogi przeznaczonej dla samochodów.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (113)
Rosja. Kierowcy notorycznie jeżdżą chodnikiem. Ale grupa młodych ludzi znalazła na nich sposób
Zaloguj się
 • jdny

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Grzegorz Braun - znany z filmow drugiego obiegu jest oficjalnym kandydatem na Prezydenta RP. Zapraszamy na wybory 10 maja.

 • stalowygrubas

  0

  Kobietom z przyspawanym telefonikiem do ucha i prowadzacymi jedna raczka samochod zabieral bym prawo jazdy dozywotnio. Mistrzynie kierownicy z koziej du*y, nie dosc ze jezdzic nie potrafia to jeszcze maja siano w glowie.

 • ochujek

  Oceniono 3 razy 3

  Naszego księdza na pewno by nie zatrzymali. Michalik z roboty by ich wywalił.

 • a.k.traper

  Oceniono 1 raz 1

  milicja radziecka i rosyjska miała lepszy sposób, podjeżdżali po samochód w ruchu, przez okno wyciągała się ręka z długą pałą i łubudu w dach, jak szyby były otwarte to ocalały, potem było pouczenie: "nie lzja":)))

 • patatajson

  Oceniono 6 razy 0

  To ja może przy okazji przypomnę: szanowni kierowniczowie swoich wehikułów! Jak już macie te trzy pasy na obwodnicy, to jadąc 100 - 110km/h nie blokujcie środkowego pasa! Naprawdę wyprzedzanie Was prawą stroną jest niebezpieczne i niezgodne z przepisami, a niestety czasami inaczej się nie da... Ostatnio jechałem 110 km/h prawym pasem, dojechałem do gościa, który na środkowym jechał 80km/h, zadowolony jak świnia w pomidorach, bo za nim nikogo nie ma, ale ja musiałem zjechać na środkowy a potem na lewy pas, żeby go prawidłowo wyprzedzić i znowu zjechać na prawy. Macie jechać prawym pasem, środkowy to nie jest pas dla zamyślonych...

 • gato.pl

  Oceniono 1 raz 1

  "Trochę" się gazeta spóźniła. Po pierwsze to nie jest żadna nowość a po drugie to grupy Stop Cham w międzyczasie przerodziły się w bojówki często bardzo agresywnie zachowujące się w stosunku do kierowców i nie tylko. To trwa już kilka lat i stało się niesmaczne. Początki były super ale było i się zmyło.

 • bronek77

  Oceniono 2 razy 2

  Wszystko fajnie, tylko to młodzieżówka Putina robi. Dlatego się nie bardzo boją i robią dobrą robotę, chociaż czasem też potrafią przegiąć. W każdym razie - nie jest to spontaniczna akcja bez podtekstu politycznego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX