Miller: Nie jestem męskimi ustami Ogórek. Ona będzie mówić sama. To niebanalna kandydatka

- Czy pan jest męskimi ustami Magdaleny Ogórek? - zapytał Leszka Millera prowadzący program "Jeden na jeden" w TVN 24 Bogdan Rymanowski. - Ona sama przemówi. To niebanalna kandydatka, która będzie prowadziła niebanalną kampanię wyborczą - zapowiedział szef SLD.
Wybory prezydenckie już 10 maja, a wyborcy do tej pory nie mieli zbyt wielu okazji do usłyszenia poglądów Magdaleny Ogórek - kandydatki SLD na najważniejszy urząd w państwie. Wokół tego toczyła się dyskusja Bogdana Rymanowskiego z Leszkiem Millerem w programie "Jeden na jeden" w TVN 24.

"Ogórek niebanalna, bo milczy"

Miller powiedział, że Ogórek to "niebanalna kandydatka na prezydenta". - Jest niebanalna, bo na razie milczy - odparł na to prowadzący program. - Są różne metody prowadzenia kampanii wyborczej. Jedni uważają, że im więcej będą mówić i pokazywać się w mediach, tym lepiej. Inni twierdzą, że tym lepiej, im bardziej wstrzemięźliwie. Dr Ogórek wystąpi na konwencji 14 lutego - zapowiedział Miller.

- Ta data to świadomy wybór? To przecież walentynki - zauważył Rymanowski. - Nie był to celowy wybór, ale to miłe skojarzenie. Ogórek również wywołuje miłe skojarzenia - odparł szef SLD.

"Nie macie kasy na kampanię?"

- A czemu konwencja odbędzie się w Ożarowie? Wszystkie inne fajne sale w Warszawie były zajęte? - pytał Rymanowski. - Nie no, były dostępne, ale musimy się kierować zarówno kategorią najlepszej lokalizacji, jak i finansami - odpowiedział Miller. - Czyli nie macie kasy na kampanię? - dociekał prowadzący. - Nie jesteśmy partią, która spoczywa na pieniądzach. Musimy oszczędzać i kampania dr Ogórek będzie taką, na jaką nas stać. Liczymy na wsparcie obywateli, każda złotówka się przyda - mówił przewodniczący Sojuszu.

Rymanowski spytał Millera, czy to on "nakazał milczenie Ogórek". - To jest śląska, twarda kobieta, która sama podejmuje decyzje. Wcześnie straciła mamę i musiała radzić sobie sama. Zrobiła to świetnie - Miller bronił swojej kandydatki.

"Kandydatka widmo"

Zapytany, czy słyszał, że o Ogórek mówi się "kandydatka widmo", Miller potwierdził. - To jest kampania niekonwencjonalna. Jest prowadzona inaczej, bo takie są czasy - dodał.

Rymanowski nie odpuszczał: - Kto się boi wpadki bardziej - Ogórek czy SLD? - zapytał. - Nie będzie żadnej wpadki, więc nikt się jej nie boi - odparł Miller, poruszając również wątek fali krytyki i najrozmaitszych spekulacji pod adresem Ogórek. - Czy pan uważa, że to spisek? - dociekał Rymanowski.

- Te ataki biorą się stąd, że część osób uważa, iż Ogórek przyćmiła inną kandydatkę na przyszłą liderkę lewicy - wyjaśniał Miller. Dodał, że "PO gwarantuje liberalną demokrację i jeśli ktoś chce konkurować z układem prezydencko-rządowym, musi ulegać procesowi ataku". - Pan mówi o układzie jak Kaczyński! - zauważył Rymanowski. - Możemy to nazwać salonem - odparł Miller.

"SLD to nie dom publiczny"

Szef SLD odniósł się też do obecnej sytuacji związanej ze strajkami w kraju. - Ochrona interesów rozmaitych grup społecznych to oprócz kampanii nasz priorytet - zadeklarował.

Zapytany o to, czy szykują się jakieś transfery do Sojuszu z Twojego Ruchu, odparł: - Jest pewna grupa [chętnych - red.] posłów, ale SLD to nie jest dom publiczny, do którego każdy może wejść. Trzeba przekonać Sojusz, że kandydat spełnia wszelkie kryteria - powiedział Miller.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (209)
Miller: Nie jestem męskimi ustami Ogórek. Ona będzie mówić sama. To niebanalna kandydatka
Zaloguj się
 • zyks

  Oceniono 1 raz -1

  No, no, no... niebanalna kampania... bardzo na to liczę. No i ta deklaracja Millera, że nie jest jej ... ustami. B. ciekawe, a czym, jeśli już wchodzimy w anatomię? Z ta wystrzałową urodą to gruba wprawdzie przesada, no, oczywiście, jest urodziwsza od pani Grodzkiej. Ale uroda to nie wszystko, liczą się umiejętności; wygląda na sprawną - mając takiego trenera - prawdziwego mężczyznę, który potrafi kończyć, jak p. Miller... ona ma podobno trzy języczki ? no, no, bardzo, bardzo, stary swińtuch i łajdak, na to liczę :-)))

 • zyks

  Oceniono 1 raz -1

  Przemówi ! Wszyscy satyrycy czekają w napięciu...

 • jakub53

  Oceniono 1 raz -1

  Tonacy chwyta sie brzytwy. Szajs-Miller. A pomyslales o tym Leszku ze zadna uczciwa uczelnia (poza Sieradzem, Skierniwicami czy innym dupoholem kato) nie daj rekomdencji. Oczywiscie moze bronic u kretyna, w Toruniu. Ale jako posiadacz kilku tytulow - leje na Milka, wspolczuje wnawrewonej... I tak stracisz prace przed wrzesniem.

 • szewczyk50

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Miller jak chciał pan promocji kandydatki SLD na Prezydenta pani Ogórek to nie poprzez jednego z judaszy publicysty rymanowskiego.Natomiast jeżeli chodzi o spisek to raczej pan z prezesikiem to tworzycie (podanie rączki itp.widać w wypowiedziach członków SLD przed kamerami TV).Zaprzeczeniem tego spisku byłyby dwa pytania do judaszy publicystów czy pani Ogórek ma jakikolwiek wyrok prawomocny wydany przez sąd o pomówienia,zniesławienia (zarówno ja,pan,i publicyści wiedzą że niema)drugie pytanie kiedy panowie publicyści pokarzecie przed kamerami przeprosiny 1/3 kandydata na prezydenta andrzej dudę dla byłego Prezydenta Tarnowa Ryszarda Ciepielę ogłoszonego prawomocnym wyrokiem przez Sąd Apelacyjny w Krakowie (publikacja gazeta.pl z dnia 27.11,2014r).Proszę nie mówić że nie zna pan sprawy,tak miał byś pan jednego przyćmionego z głowy a ilu judaszy publicystycznych na wycieraczce z podaniami o przyjęcie w szeregi jak pan nazwal nie domu publicznego.ale co tam ważniejszy sojusz sldowskopisowski niech żyje!!!

 • jg.k

  Oceniono 2 razy 0

  Jeżeli dziennikarz drwi to tylko o nim źle świadczy. To znaczy, że jest w sprawie zainteresowany a nie obiektywny. Wtedy jednak powinien postawić przed sobą plakietkę - jestem za PO, a tak chyba jest bo wiem z jakiej jest stacji. Innych pouczają a sami są na dnie.

 • r41nbowdash

  Oceniono 2 razy 2

  jakby to był niepełny magister, albo elektryk to może, ale z doktoratem kobiecina nie ma szans.

 • cleryka

  Oceniono 3 razy 3

  red. Bogdan Rymanowski nie popisał się salonowym wychowaniem,ale pisowskim.Żaden kandydat jeszcze nie przedstawił programu wyborczego,ani Duda,ani Jarubas...czy Jakubas...cholera wie,jak się nazywa ten kandydat PSL.Skojarzenie jest tez trafne,tak jak idiotyczne pytania Rymanowskiego.

 • kosiarka97

  Oceniono 9 razy 9

  Plusem Pani Ogórek jest brak "politycznego doświadczenia", jak dla mnie zaleta.Mój głos ma.

 • xenon.c

  Oceniono 5 razy 3

  pan redaktor popisał się dowcipasem. Ale mąąąądrala , aż głupio!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX