Brudziński o Tomaszewskim: "Jego łaszenie się do PO jest żenujące"

- Tomaszewskiego wyrzuciliśmy za proputinowskie wypowiedzi - tak poseł Brudziński odniósł się do przejścia byłego posła PiS do obozu rządowego, dodając, że jego "łaszenie się do PO budzi zażenowanie". Ostro skomentował też zmiany w ekipie Ewy Kopacz: "Pani premier miota się od ściany do ściany. To polityka przegranych ludzi".
Joachim Brudziński wystąpił w programie "Gość poranka" w TVP Info.

Zażenowanie i przegrani ludzie

Brudziński odniósł się do ostatniego transferu politycznego Platformy, czyli Jana Tomaszewskiego. Były poseł PiS nie tylko zasilił szeregi klubu PO, ale zadeklarował pełne poparcie dla polityki obecnych władz. - Jego łaszenie się do PO budzi zażenowanie, ale nie z tego powodu został wyrzucony z naszego klubu, a za, mówiąc wprost, proputinowskie wypowiedzi - powiedział, określając legendarnego bramkarza mianem "mało istotnego polityka".

Skomentował też ostatnie przetasowania personalne w otoczeniu premier Ewy Kopacz. - Pani premier pogubiła się kompletnie w walkach różnych frakcji w swojej partii. Kamiński to przegrany polityk, Rostowski to przegrany polityk, który nie dostał się do europarlamentu z pozycji wicepremiera i ministra finansów. To jest miotanie się od polityki "psiapsiółkowej" do polityki przegranych ludzi - ocenił.

Takie wypowiedzi nas nie wzmacniają

Poseł PiS skrytykował również szefa MSZ Grzegorza Schetynę za, jego zdaniem, nierozważne słowa o wyzwalaniu obozu w Oświęcimiu. - To była - jak to określił Witold Waszczykowski - megafonowa dyplomacja, która nie umacnia Polski na arenie międzynarodowej i nie daje nam argumentów w rywalizacji z coraz bardziej totalitarną Rosją - oznajmił.

Sceptycznie wypowiedział się też na temat propozycji zorganizowania obchodów zakończenia II wojny światowej 8 maja na Westerplatte. - Jestem zwolennikiem zachowania kryterium prawdy historycznej, tylko nie organizujmy w okresie kampanii wyborczej obchodów, które mają przynieść korzyść nie Polsce, ale jednemu z kandydatów, w tym przypadku urzędującemu prezydentowi - mówił.

Nie boimy się wyborów

- Jesteśmy pełni wiary i gotowi na konfrontację Andrzeja Dudy z urzędującym prezydentem. Ci, którzy wróżą pewne zwycięstwo Bronisława Komorowskiego w I turze, są nad wyraz optymistyczni - stwierdził Brudziński

Wspomniał też o partyjnych mężach zaufania i "korpusie ochrony wyborów" (choć sam odżegnywał się od tej nazwy), mającym na celu nadzór nad prawidłowym przebiegiem głosowania, nawiązując tym samym do nieprawidłowości, jakie miały miejsce w trakcie jesiennej elekcji samorządowej. - Ci, którzy byli świadkami cudów nad urnami, są zdeterminowani, by tych wyborów - najważniejszych w całym procesie demokratycznym - przypilnować - oświadczył.

Zapowiedział również, że Prawo i Sprawiedliwość jako partia w całości przekształcona zostanie w komitet wyborczy działający na rzecz Dudy oraz wyraził nadzieję, iż Komorowski i Duda "spotkają się w merytorycznej debacie w telewizji publicznej".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (119)
Brudziński o Tomaszewskim: "Jego łaszenie się do PO jest żenujące"
Zaloguj się
 • razb1947

  0

  Tomaszewski to głupi lizus PO.

 • heepurian

  0

  Brudziński lepiej powiedz gdzie i dlaczego schowaliście Kaczora ? Chyba nieźle musiało mu odjechać pod kopułą i leży gdzieś w Szwajcarii w kaftanie.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 1 raz 1

  Jojo gangster potrafi krytykować,zresztą jak wszyscy z pisuaru.Kiedyś podziwiałem tomaszewskiego,a teraz osiągnął dno,nie ma wstydu ale czego nie robi się dla forsy,ciekawe jak długo zagrzeje miejsce w po za swe głupie wypowiedzi.

 • 0721x

  Oceniono 1 raz 1

  pytanie tylko czy zapraszanie kretynów do TV to moda czy konieczność ?

 • tetradrachma

  0

  Polski polityk, to dla mnie coś warte pogardy. Jest kilku których szanuje, ale to dosłownie tylu ile palców u jednej reki ....kanadyjskiego drwala. Jojo, Tomaszewski, Kukiz, Kaczyński, jak mu tam no, ten od insektów, Sikorski, Schetyna, całe PSL, JKM i tysiace innych to ....smutek tropików. Myślę, że Polacy, z uwagi na brak postaw obywatelskich, poczucia wspólnoty - w swej masie - sa genetycznie pokrzywdzeni. Warcholstwo, cwaniactwo (takie kosztem drugiego) i to takie najpośledniejsze, maja we krwi. Czasy saskie, rabacja Szeli, komuna, "postSolidarność" no i dni dzisiejsze, ukazują esencję tych cech. Obym się ku... mylił.

 • 12345janka

  Oceniono 1 raz 1

  Polityka przegranych głupców z PiS-u z "JOJO" na czele jest faktem. Przegranych wyborów ma tyle ile wulgaryzmów politycznych w słowach. Skończeni kundle prawej strony nie przebierają w środkach, żeby zakodować w głowach Polaków, że rząd pani premier Kopacz jest do niczego. Lecz dużo osób poznało się już bardzo dokładnie na zebraną do kupy bandę bęcwałów z PiS-u\.

 • katpis55

  0

  Oj, jojo, jojo.Ja wiem,że twoja buziuchna prosi się o trampka, takiego po treningu w zabłoconym boisku. Dlaczego się łachudro nie koisz przed tymi którym zdjąłeś z nóg adidaski.
  Jesteś taki kozak to chociaż przeproś tych poszkodowanych a nie udajesz, że nić się nie stało.

 • senior2244

  Oceniono 3 razy 3

  Jeszcze gorzej wygląda łaszenie się Kurskiego do PiSuarów.

 • lucjank510722

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe co zrobią te prezesowe lizodupy jak prezesa zabraknie, gdzie wtedy pójdą. Chamstwo i arogancja tych typów są porażające. Jak wyobrażają swoją polityczną przyszłość, czy nic ich nie nauczył przypadek Hofmana? Wszystkich opluł, wszystkich znieważył i co teraz?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX