Tym: Kampania wyborcza zakończona, zanim się jeszcze zaczęła. Cierpka prawda

"To nieuczciwe wystawiać kandydatów, o których z góry wiadomo, że przegrają" - pisze o wyborach prezydenckich Stanisław Tym w "Polityce". Publicysta zaznacza, że kampania wyborcza skończyła się, nim się jeszcze zaczęła. I bezlitośnie obnaża miałkość jednego z kandydatów.
"Sytuacja jest klarowna - właśnie zakończyła się kampania prezydencka, której rozpoczęcie zostanie ogłoszone za kilka dni" - pisze w "Polityce" Stanisław Tym. Zaznacza, że to raczej "cierpka prawda", jednak nie ma wątpliwości, że "przezroczyści kandydaci" nie powiedzą już nic prócz banałów.

Zazdrość, podziw, szacunek

Tym pochyla się na dłuższą chwilę nad osobą Adama Jarubasa, ogłoszonym niedawno na kandydata PSL. Publicysta zgryźliwie zaznacza, że postawa młodego raczej polityka "zaimponowała mu". Chodzi o słowa z wywiadu Jarubasa, w którym odważnie kreśli swoją wizję prezydentury. "Bardzo szanuję Bronisława Komorowskiego, ale chcę być bardziej aktywny. Nie mówię jednak, że prezydent nie jest; ale zawsze można być bardziej aktywnym".

"Wzbudził moją zazdrość i podziw tak precyzyjną definicją zadań, które stoją przed nim jako głową państwa" - prześmiewczo ocenia Jarubasa Tym. Publicysta zwraca też uwagę na stwierdzenie polityka, jakoby musiał "wyważyć interes PSL i interes Polski". "To są interesy różne?" - przytomnie pyta Tym.

Prezydencka gra planszowa

Publicysta podkreśla, że zachowanie partyjnych liderów, którzy "pochowali się po kątach", jest "niehonorowe". "To nieuczciwe wystawiać kandydatów, o których z góry wiadomo, że przegrają" - zaznacza. "Część polityków z wyborów prezydenckich zrobiła sobie po prostu grę planszową dla dzieci" - kwituje.

Cały tekst w najnowszej "Polityce".

Więcej o:
Komentarze (32)
Tym: Kampania wyborcza zakończona, zanim się jeszcze zaczęła. Cierpka prawda
Zaloguj się
 • daabo

  Oceniono 11 razy 7

  Jednak Stanisław TYM jest TYM kogo warto słuchać.Gratuluje Panie Stanisławie.Życzę zdrówka.

 • jacek-1111

  Oceniono 15 razy -9

  panujący prezydent to doskonałość nieosiągalna dla pozostałych kandydatów!to jest chore co wypisujecie, przeciez każdy będzie lepszy!!!!1

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 15 razy 11

  najlepsze podsumowanie mentalności politykierów:
  "wyważyć interes PSL i interes Polski" - bo to oczywiście dla pana kandydata są 2 rożne rzeczy, zgroza

 • glon4

  Oceniono 12 razy -6

  Ta cierpka prawda jest " gó... warta " . Czy jako społeczeństwo , naród zasługujemy na coś lepszego niźli mamy ? Wątpię .

 • monci1974

  Oceniono 11 razy 7

  - Taki moment historyczny. Jest zdecydowany faworyt wyborów, a liderzy partii nie chcą przegrać. Poza tym kilka miesięcy później są wybory parlamentarne. Trzeba więc umiejętnie rozłożyć siły, energię i pieniądze, pamiętając, że jest rzeczywista synergia między jednymi i drugimi wyborami. Sukces dziś wspiera sukces jutro, a porażka teraz może być zapowiedzią klęski później.

  Ale z innej strony - ta sytuacja otwiera drzwi dla nowych, młodych i może przyspieszyć ich kariery oraz pokoleniową zmianę w polskiej polityce".
  Tak mówi Kwach i mówi do rzeczy.

 • monci1974

  Oceniono 13 razy 3

  Stasiu, brawo!!! Do zobaczenia na Festiwalu SZTUKA i MEDIA:-)

 • dziadekjam

  Oceniono 14 razy 10

  "Część polityków z wyborów prezydenckich zrobiła sobie po prostu grę planszową dla dzieci" - kwituje.
  =============================================================
  Chińczyka?

 • zumzum0

  Oceniono 26 razy -10

  Wybory już się odbyły panie Tym. Pozycja PO-PSL na stołkach przy korycie umocniona .
  Polski Motłoch pójdzie co najwyżej wrzucić nic nie znaczące śmieciowe karteczki do skrzynki ,co oczywiście nic nie zmieni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX