Balcerowicz spotkał się z Poroszenką. Będzie wspierać ukraińskie reformy?

W czasie spotkania Poroszenko "zaprosił Balcerowicza do zaangażowania się w proces reform na Ukrainie?, a twórca polskiej "terapii szokowej? z czasów polskiej transformacji miał udzielać głowie ukraińskiego państwa wskazówek ws. gospodarczych.
Poroszenko, tytułując Balcerowicza "architektem polskiej transformacji", wspomniał, że Polska może być wzorem "kraju, który z sukcesem zreformował swoją gospodarkę i stał się członkiem UE i OECD" - czytamy na oficjalnej stronie prezydenta Ukrainy.Poroszenko zaprosił też Balcerowicza, by "zaangażował się w proces reform na Ukrainie". - Mamy dzisiaj rząd z najwyższym potencjałem. Jest profesjonalny i proeuropejski. Mamy unikalną szansę implementacji reform w naszym kraju - zapewniał.Z kolei, jak wynika z relacji na prezydenckiej stronie, Balcerowicz podkreślał znaczenie trzech czynników decydujących o sukcesie reform: strategii, szybkiego wdrożenia i zespołu reformatorów. Zwracał też uwagę na konieczność odejścia od systemu subsydiowania gospodarki przy jednoczesnej ochronie najbardziej wrażliwych segmentów społeczeństwa.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (388)
Balcerowicz spotkał się z Poroszenką. Będzie wspierać ukraińskie reformy?
Zaloguj się
 • andres1167

  Oceniono 1 raz 1

  Zrobi im reforme jak w Polsce ze banderowcy zdechna z glodu jak teraz Polacy Balcerowicz powinien za dialalnosc antypolska zgnic w wiezieniu

 • wasserski

  Oceniono 1 raz 1

  Zanim PZPR popełniła harakiri wychowała najlepsze kadry dla wszystkich orientacji politycznych
  w Polsce,miedzy innymi i balcerowicza.Wmawiał studentom o przewadze gospodarki socjalistycznejl nad kapitalityczną .Gdy Mazowiecki spuścił go z łańcucha,recesja okazała się trwała i strukturalna.37 milionów polaków puscił z torbami.Drobnym ciułaczom i cynkciarzom spod PEWEXu wbił nóż w plecy. US dolar kosztował 16 zeta Po objeciu stanowiska wicepremiera za dolara płacił złotówkę

 • rotkiv

  Oceniono 1 raz 1

  Tylko co on będzie tam prywatyzował, jak w zachodniej Ukrainie wszystko już rozkradzione, (Pardon! chciałem napisać sprywatyzowane), a Donbas, gdzie jeszcze byłoby coś do hmmm...! "sprywatyzowania" jest w rękach powstańców.

 • senpai-michael

  Oceniono 4 razy -2

  Nie wierzę. Bluzgacie na niego i szydzicie, a gdyby nie on to byśmy mieli teraz jak na ukrainie.

 • Janusz Siołek

  Oceniono 2 razy 2

  wiadomosci.dziennik.pl/swiat/galeria/470731,1,ukraina-zydzi-swietuja-rosz-haszana-nowy-rok-modla-sie-w-humaniu-gdzie-jest-pochowany-chasydzki-rabin-nachman-z-braclawia.html,1,3 , ta zaraza już zaświętowała plan Balcerowicza .

 • papawulon1

  Oceniono 4 razy 4

  Balcerowicz z pomocą na Ukrainie?. To już wiadomo jaki będzie koniec Ukrainy, bez walk z separatystami . Stanie się to co W Polsce po przeprowadzonych reformach, dziadostwo, rozwalenie gospodarki i powstanie kominów finansowych u "wybranych". Jednak Poroszenko okazał się niezbyt mądry, bo nie przygląda się efektom "uzdrowienia gospodarki "w Polsce a to Ukrainie na dobre nie wyjdzie.

 • zerozer52

  Oceniono 4 razy 4

  I to jest polska zemsta za Wołyń.

 • y.tenzen

  Oceniono 1 raz 1

  Złodziejskiej prywatyzacji już im nie zrobi, bo zrobili ją sami, więc raczej nie ma tam już po co jechać...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX