Mastalerek: "Miliony Polaków mają kredyt, PiS też będzie miało". Piasecki: "Ale Polak nie dostaje co rok 17 milionów..."

PiS bierze kredyt na sfinansowanie kampanii prezydenckiej. - A co w tym dziwnego? Miliony Polaków mają kredyty, my też będziemy mieli kredyt - komentował sprawę w RMF FM rzecznik PiS Marcin Mastalerek. Do jego wypowiedzi, już po audycji, odniósł się prowadzący program Konrad Piasecki. Na Twitterze zwrócił uwagę na zasadniczą różnicę między partią Jarosława Kaczyńskiego a "przeciętnym Polakiem".
Mastalerek w rozmowie z Piaseckim wypowiadał się między innymi o sytuacji osób, które zaciągnęły kredyty mieszkaniowe we frankach szwajcarskich. Zapytany o to, kto powinien zapłacić za ich problemy, stwierdził, że nikt. Partia proponowała, by banki przewalutowały kredyty po kursie ok. 3,50 zł i wzięły część odpowiedzialności za sytuację na siebie. - To jest kwestia tego, czy banki zarobią bardzo dużo, czy zarobią dużo - tłumaczył polityk.

"Miliony Polaków mają kredyt..."

- Powinniśmy wszyscy dążyć do tego, żeby człowiek, który idzie do banku, nie czuł się jako ktoś, kto nie może niczego - mówił Mastalerek. Dodał, że kredyty hipoteczne w Polsce są zbyt drogie, a banki mają w kraju zbyt silną pozycję.

Polityk przyznał jednak, że PiS również bierze kredyt - na sfinansowanie kampanii prezydenckiej. - A co w tym dziwnego? Miliony Polaków mają kredyty, my też będziemy mieli kredyt - powiedział Mastalerek, nie przyznając jednak, jaka będzie to kwota.

Te słowa Piasecki skomentował na Twitterze, już po audycji. Zauważył, że zadłużony Polak nie dostaje co roku 17 mln zł z budżetu państwa.- Chciałbym pana uspokoić - na kampanię wyborczą wydamy, zaangażujemy duże środki, bo chcemy wygrać te wybory, jesteśmy przekonani, że Andrzej Duda ma szanse zostać prezydentem, będziemy do tego dążyli - zapewniał w rozmowie z RMF FM.

"Pani premier powinna oglądać się za siebie"

Mastalerek mówił też o poparciu dla PiS oraz Platformy Obywatelskiej. - Czekam z utęsknieniem, aż sztandar Platformy Obywatelskiej zostanie wyprowadzony - powiedział. Dziennikarz zapytał, kto miałby dać temu hasło. - Myślę, że PO ma tyle wewnętrznych problemów, że hasło do wyprowadzenia sztandarów będzie pochodziło z szeregów PO - odparł polityk. - Pani premier Ewa Kopacz powinna oglądać się za siebie - dodał.

Zapytany zaś o kwestię wysyłania polskich żołnierzy na Ukrainę (co, zdaniem kandydata PiS na prezydenta, było sprawą do rozważenia), Mastalerek odparł stanowczo, że takiej możliwości PiS nie rozważa. - Dziś nie ma w ogóle takiego tematu. Nie ma co o tym rozmawiać, dla nas sprawa jest zamknięta. Andrzej Duda powiedział wyraźnie: dziś nie ma możliwości wysyłania polskich wojsk - stwierdził.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (273)
Mastalerek: "Miliony Polaków mają kredyt, PiS też będzie miało". Piasecki: "Ale Polak nie dostaje co rok 17 milionów..."
Zaloguj się
 • observerpl

  0

  Że PiS weźmie kredyt to się nie zdziwię. Zdziwię się natomiast gdy PiS go spłaci. "Porozumienie Centrum" Kaczyńskich nigdy nie spłaciło pożyczki, gdy bliźniacy dorwali się do władzy to od razu umorzyli sobie pożyczkę dla "PC" którą powinni spłacić.

 • sztorckosy

  Oceniono 2 razy 2

  Czyli co, nie masz kredytu to zagłosuj na pis - wtedy na pewno będziesz miał kredyt i to z całym dobrodziejstwem ichniego inwentarza.

 • tp70

  Oceniono 1 raz 1

  Mastalerek,
  kłamliwy parobku PISowski : STUL PYSK
  .......i oglądaj się za siebie !

 • candid13

  Oceniono 3 razy 3

  Jaroslaw jest miliarderem, wlascicielem spolki Srebrna ktorej brudna kase pierze w tzw Instytucie Lecha Kaczynskiego, ktory oprocz prania brudnych pieniedzy jakos zadna inna dzialanoscia sie nie pochwalil. Nalezy tez pochwalic spryciule panprezesa, bo tzw. Instytut Lecha Kaczynskiego, kontroli finansowej nie podlega .
  Srebrna to właściciel dwóch biurowców w centrum Warszawy – w holu jednego z nich zawsze można znaleźć aktualny egzemplarz „Gazety Polskiej Codziennie” – i kawałka parkingu sąsiadującego z biurem PiS. Tego, którym opiekuje się kierowca prezesa.
  We władzach Srebrnej :
  Grzegorz Tomaszewski - kuzyn prezesa,
  Jacek Rudziński - kierowca prezesa ,
  Barbara Skrzypek - sekretarka prezesa z Nowogrodzkiej.
  Halina Wojnarska, żona wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego.
  JANINA GOSS, KTÓRA DO PIS TRAFIŁA DZIĘKI PRZYJAŹNI Z JADWIGĄ KACZYŃSKĄ,
  prof. Hanna Ambroż, sędziwa znajoma samego szefa PiS.

  Za brudna kase panprezio nabyl tez „Gazetę Polską Codziennie”, ktora rzadzi rada nadzorcza spolki Forum, wydawcy tejze gazety.

  Przewodniczącym jest Ryszard Czarnecki, europoseł i członek komitetu politycznego PiS.
  Jacek Rudziński, kierowca prezesa i jego wieloletni asystent. Człowiek bez politycznych ambicji, za to z dużym zaufaniem szefa
  jego żona Hanna, z zawodu pielęgniarka, opiekowała się Jadwigą Kaczyńską w ostatnich latach jej życia.
  Barbara Skrzypek, która na co dzień kieruje sekretariatem szefa PiS przy Nowogrodzkiej
  Katarzyna Lubiak, ktora tez pracuje w sekretariacie Kaczyńskiego. Cicha i lojalna. Ma etat w partii i jest radną w podwarszawskim

  I tak kreci sie interes panprezesa, prokuratura narazie zajela sie tylko garazem.

 • razb1947

  Oceniono 1 raz 1

  Frankowicze to są ci Polacy mądrzy po szkodzie.

 • mireczekb

  Oceniono 2 razy -2

  On też ? Nie myślałem, że z tego Piaseckiego takie dno, taki cham, taka Olejnik w spodniach. Czyżby też potomek komuszego funkcjonariusza ?
  Co cię głupku obchodzą kredyty PiS-u ? Dla wywalenia od koryta zdrajców i złodziei warto zaciągać 100 razy większe pożyczki. Dla dobra Polski i jej obywateli.

 • mireczekb

  Oceniono 3 razy -3

  Nie myślałem, że z tego Piaseckiego takie dno, taki cham, taka Olejnik w spodniach. Czyżby też potomek komuszego funkcjonariusza ?
  Co cię głupku obchodzą kredyty PiS-u ? Dla wywalenia od koryta zdrajców i złodziei warto zaciągać 100 razy większe pożyczki. Dla dobra Polski i jej obywateli.

 • franz58

  Oceniono 2 razy 2

  ...Miliony Polaków mają kredyty... ale nie mają zagrabionego państwowego majątku generującego kasę na spłatę kredytu. I to jest różnica panie "Spłuczka"-Mastalerek.

 • zyks

  Oceniono 2 razy 2

  Ależ on zabawne durnoty plecie, Jarusia pewnie skręca, jak to ogląda, ale nikogo lepszego widać nie ma. Madrileńo Hofman to przy nim przygniatający tytan intelektu - on z kolei chichocze, jak to ogląda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX