Rosja mogłaby zaatakować Polskę? Skrzypczak: "A tam, pieprzenie. Po co? Nam grozi inna wojna"

- Rosja, bliska upadku, miałaby napadać na Polskę? A tam, pieprzenie. Oni mają inne problemy - stwierdził Waldemar Skrzypczak w Radiu Zet. Były dowódca wojsk lądowych podkreślił jednak w rozmowie z Moniką Olejnik, że grozi nam inna wojna, nie militarna.
Skrzypczak w mocnych słowach komentował wypowiedź generała Stanisława Kozieja, który stwierdził, że Rosja, będąc "w narożniku", mogłaby zaatakować Polskę. - Ja to wykluczam. Rosja, bliska upadku, miałaby napadać na Polskę? Po co? Oni mają inne problemy - mówił. - Takie harakiri? - zasugerowała Olejnik. - A tam, pieprzenie - odparł generał.

Były dowódca wojsk lądowych stwierdził, że Rosja ma większe problemy. - Oni mają problem z Japonią, z Chinami - mówił.

Generał ocenił, że atak militarny na Polskę nic by nie dał Władimirowi Putinowi. Zastrzegł jednak, że obawia się aktów terroru, które miałyby zdestabilizować działanie polskiego państwa. - Cały czas podkreślam, że grozi nam wojna z Rosją, ale nie militarna, a gospodarcza - dodał.

Do żołnierzy rosyjskich: "Przestańcie uwłaczać swojej godności"

Skrzypczak zaapelował też do rosyjskich żołnierzy, którzy bili i poniżali ukraińskich jeńców w Doniecku. - Przestańcie uwłaczać swojej godności, swojemu mundurowi i swoim sztandarom. To jest wstyd dla was - mówił.

Dodał, że "był przekonany, że już czas na to, żeby się Rosjanie ucywilizowali, jeżeli chodzi o żołnierzy". - To wstyd dla armii rosyjskiej, że ich żołnierze zachowują się jak pospolici bandyci - stwierdził. Podkreślił, że na miejscu Władimira Putina "natychmiast by się od tego odciął".

Generał podkreślił, że oglądał zdjęcia z Doniecka, gdzie separatyści poniżali jeńców, pojmanych na lotnisku w Ługańsku. - Oni nie byli trzeźwi, ci bandyci, tak trzeźwy człowiek się nie zachowuje. Motorem dla tych żołnierzy często jest alkohol i mnie się wydaje, że w tym przypadku to było widoczne - stwierdził.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (303)
Rosja mogłaby zaatakować Polskę? Skrzypczak: "A tam, pieprzenie. Po co? Nam grozi inna wojna"
Zaloguj się
 • babaqba

  0

  Smutne. Naprawde Polacy są podatni na taką propagandę? Zastąpienie szkoły katechezą uczyniło polaków narodem kretynków.

 • andrzejmat

  0

  zum zum = ruski agent

 • dobrylos

  Oceniono 1 raz 1

  SKRZYPCZAK TO WZÓR OPANOWANEGO ,ROZSADNEGO I MYŚLACEGO MĄDRZE GENERAŁA I CZŁOWIEKA .BRAVO PANIE GENERALE, PRZEZ NARWAŃCÓW I CHOLERYKÓW Z OFICERSKIMI GWIAZDKAMI ZGINĘŁO NIEPOTRZEBNIE WIELU ŻOŁNIERZY. .

 • 123joef

  0

  Panie generale.Ukraina ma kryzys z Rosją a pózniej Rosja zacznie wojnę z Polską. Musze panu wytłumaczyć co to jest wojna. Wojna jest to przedłużenie polityki.

 • ricci15

  0

  Co do Chin generał ma rację, Putin zwiększa zbrojenia rzekomo ze względu na zagrożenie ze strony NATO, a tak naprawdę chodzi o Chiny z którymi Putin podpisał duży kontrakt na ropę , stamtąd będzie największe zagrożenie dla Rosji co do bełkotu gen. Kozieja lepiej pominąć to milczeniem, tyle tylko że zajmuje on odpowiedzialne stanowisko

 • kaczorbe

  Oceniono 3 razy -1

  pieprzenie ...pieprzą media...pieprzą politycy.....pieprzy usa...pieprzy ue...a chodzi tylko i wyłącznie o to aby Rosję doprowadzić do upadku bo tylko Rosja militarnie stanowi przeciwwagę dla usa...ukraina i ukraincy sa tylko pretekstem.....protestuję przeciwko pomocy finansowej i militarnej banderowcom, sponsorowaniu banderowskich studentów i rodzin uciekających z "ukochanej zachodniej ukrainy"....i apeluję do polityków aby się opamiętali i swoimi działaniami nie deptali pamięci o Polakach ZAMORDOWANYCH W BESTIALSKI SPOSÓB NA WOŁYNIU PRZEZ LUDOBÓJCÓW BANDEROWSKICH i przestańcie zagłuszać prawdę bo kłamstwo ma krótkie nogi a oliwa zawsze sprawiedliwa i prawda prędzej czy później ale wyjdzie na jaw

 • jastrzab27

  Oceniono 2 razy 0

  Przecież putin też zachowuje się jak bandyta to musiałby się odciąć od samego siebie

 • lactum

  Oceniono 2 razy 0

  Czy te stanowisko nie wymaga umiejetnosci logicznego budowania zdan w jezyku polskim? Slownictwo pana generala tez jest nie do pozazdroszczenia.

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 5 razy 1

  Panie Wałęsa w czyim interesie postanowiłeś zbudować drugą Japonię?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX