Szostkiewicz: Dobrze, że w Auschwitz nie będzie Putina

?Prawie codziennie na Ukrainie giną dziesiątkami niewinni ludzie. W tej sytuacji obecność Putina w manifestacji na rzecz pokoju i życia, a przeciwko wojnie i nienawiści byłaby niestosowna? - tak nieobecności prezydenta Rosji na uroczystościach rocznicowych w Auschwitz komentuje Adam Szostkiewicz.
W uroczystościach z okazji 70. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz biorą udział przedstawiciele 50 państw. Nie ma wśród nich prezydenta Rosji.

Według publicysty "Polityki" Adama Szostkiewicza, dobrze, że Władimir Putin jest nieobecny. "To on ponosi odpowiedzialność polityczno-moralną za krwawy konflikt na wschodzie Ukrainy. Prawie codziennie znów giną tam dziesiątkami niewinni ludzie. W tej sytuacji obecność Putina w manifestacji na rzecz pokoju i życia, a przeciwko wojnie i nienawiści byłaby niestosowna" - napisał na swoim blogu.

Wystarczy jeden rozkaz

Rosyjski prezydent, wywołując konflikt na wschodzie Ukrainy, sam postawił się poza nawiasem demokratycznego świata. "Jeden rozkaz Putina wystarczy, by przerwać koszmar. Póki Putin go nie wydaje, trudno traktować go jako lidera politycznego na takich samych prawach jak liderzy państw demokratycznych" - uważa Szostkiewicz.

Wpływu na bojkotowanie przywódcy Rosji nie powinno mieć to, że nie wszyscy widzą rolę Moskwy w ukraińskim konflikcie, tak jak Polska. "To, że są w Europie politycy gotowi go tak traktować, np. w Stambule, Budapeszcie czy w Atenach, nie zmienia faktu, że obecna polityka Putina jest dla Europy niebezpieczna i powinna być przez demokratyczną Europę kontrowana, a sam prezydent Rosji powinien być w niej politycznie izolowany" - ocenia publicysta "Polityki".

"Powiedziałem prawdę" - Schetyna broni wypowiedzi o wyzwalaniu obozów przez Ukraińców>>>

Więcej o:
Komentarze (67)
Szostkiewicz: Dobrze, że w Auschwitz nie będzie Putina
Zaloguj się
 • wyciety

  0

  A czy kapo Szostkiewicz nawiedzil niemiecko- komunistyczny oboz?

 • nie-tak

  Oceniono 4 razy 0

  Ten ktory wazy sie swiadomie falszowac historie (Szetyna i Jaceniuk) ten ma duzo nieczystych rzeczy na sumieniu. Dzis przy kazdej transmisji z uroczystosci z Oswiecimia kazdy komentujacy reporter podkreslal kilkakrotnie ze Oswiecim wyzwolila Armia Czerwona, no coz faszyzm w polskiej polityce wygral. Jak teraz Szetyna moze byc dalej MSZ z taka hanba jaka sam z wlasnej durnoty albo rozkazu zza oceanu okryl hanba nie tylko polskie uczelnie ale tez jako niedomagajace w wiedzy historycznej spoleczenstwo?
  Faszyzm krzewi sie odgornie w Polsce zauwaza sie te zjawisko nie pierwszy raz i nie tylko z elit politycznych ale szczegolnie w mediach. Jak moze dalej taka osoba pozostac na jakimkolwiek panstwowym stanowisku, pytam sie prezydenta jak i pania premier Polski.

 • micdep

  Oceniono 1 raz -1

  teraz to juz mamy to co chcieli .. Ci co naszych katowali zapraszani sa jako bahaterzy ..swiat na glowie stoi ...

 • zygosz

  Oceniono 4 razy 0

  @jrb11
  Smutne ,ale tez prawdziwe nie wszyscy
  nadal dzis sluza naszej Polsce.

  Kandydat !

  Kandydat do drogi ,ktore prowadza z nad
  Wisly tam skad wychodza najgorsze pomysly,

  Tam gdzie najgorsze kazdego czeka,skad czlowiek
  zawsze uciekal,krainy ktore kazdemu w pamieci utkwily
  to Tell-Awiw i Moskwa sa nimi.

 • baby1

  Oceniono 10 razy 4

  "Prawie codziennie na Ukrainie giną dziesiątkami niewinni ludzie. W tej sytuacji obecność Putina w manifestacji na rzecz pokoju i życia, a przeciwko wojnie i nienawiści byłaby niestosowna"
  W takim razie dobrze byłoby gdyby też nie było Poroszenki.

 • metenburg

  Oceniono 4 razy -2

  Jakzes pan taki publicysta to nie zapomnij pan wspomniec o takim wydarzeniu:
  rt.com/news/226667-idf-reservist-dismissed-protest/

 • nie-tak

  Oceniono 10 razy -2

  Dziwne dziwne ze nie zaproszona na te uroczystosc caly clan Busha i jego kompanow z czasow P. Busha? O tym powinien pan Adam Szostkiewicz glosno grzmiec.
  www.theguardian.com/world/2004/sep/25/usa.secondworldwar

 • jrb11

  Oceniono 11 razy -1

  Jeszcze jeden durak

  Prezydent Putin doskonale rozumie ujadanie pieskow kryjacych sie za "obiecankami" atlantystow I z pewnoscia nie chcial by sie narazac to ujadanie. Wszystkie durne bezmyslne "idea" atlantystow sa z gorliwoscia wykonywane przez pieski Pawlowa chore na genetycznie zakodowana chorobe zwana wsciekla rusofobia. (ostatnie odmowienie przelotu
  ministrowi obrony Rosji). Pomysly szarpiacych sie atlantystow tracacych grunt wykrzzykiwane sa przez dzisiejsza Polske jak tylko mozna. biedny kraj chce zwrocic na siebie uwage panow - I zwraca bezmyslnscia / traci respect (juz nawet Europa ma tego dosyc I UE zaluje za jej przyjecie).
  Ludzie opamietajcie sie. Te reprezentacje takich "artystow" jak minister spraw zagranicznych I
  bezmyslnosc klasy politycznej odbije sie ciezko na Polskim narodzie.(znowu)

 • jjt23

  Oceniono 13 razy -3

  Zbrodnicza kreatura Putin na miejscu masowej zbrodni byłby osobą "niemile" widzianą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX