Radiowóz na ścieżce rowerowej, straż miejska szykuje mandat. Ale policjanci mieli wytłumaczenie

Gliwicka straż miejska źle zaparkowanego radiowozu nie potraktowała ulgowo. Tak samo jak inni kierowcy stojący w niedozwolonym miejscu policjanci dostali wezwanie. Nie ukarano ich jednak mandatem.
Gliwiccy strażnicy miejscy zauważyli grupę samochodów zaparkowanych w miejscu niedozwolonym, na ścieżce rowerowej - podaje serwis InfoGliwice.pl. Wśród nich znalazł się radiowóz, którego kierowca nie uniknął wezwania do stawienia się w sprawie nieprawidłowego parkowania. Wszystkie samochody zostały sfotografowane, a za ich szybą znalazło się wezwanie, które mogło się skończyć mandatem.

Radiowóz, jak pisze InfoGliwice.pl, nie miał włączonego sygnału, więc nie można go było potraktować jako samochodu uprzywilejowanego. Funkcjonariuszowi, który zostawił w niedozwolonym miejscu radiowóz, grozi więc mandat lub pouczenie.

Poprosiliśmy gliwicką straż miejską o sprawdzenie, jak skończyła się interwencja. Okazało się, że funkcjonariusz mandatu nie dostał, ponieważ był jednak w trakcie interwencji. Radiowóz nie stał na sygnale, bo w aucie akurat wtedy przestał działać akumulator. - Strażnicy musieli potem pomóc policjantowi odjechać - informuje w rozmowie z portalem Gazeta.pl mł. inspektor Marcin Kuczkowski z gliwickiej straży miejskiej, który zapewnia, że straż nie karze mandatami kierowców, którzy stoją w niedozwolonym miejscu ze względu na usterkę samochodu. Wszystko wygląda więc na niefortunny zbieg okoliczności.

Czy gliwickiej straży miejskiej zdarzyło się kiedykolwiek ukarać policję mandatem? - Nie przypominam sobie takiej sytuacji - przyznaje inspektor Kuczkowski.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (92)
Radiowóz na ścieżce rowerowej, straż miejska szykuje mandat. Ale policjanci mieli wytłumaczenie
Zaloguj się
 • Tomasz Mąkosa

  0

  STRAZ MIEJSKOM ZLIKWIDOWAC BEZ STRAZY TEZ DOBRZEJ JEST TO PIENIADZE IDOM W BAGNO LUB BLOTO WIECJPOLICJI ZATRUDNC ODRAZU PO SZKOLE POLICJNEJ A SIE LIKWIDOJE SZKOLY POLICJNE WYMAGA SIE SUDIÓW TAK JEST CZY NIE PRAWDA

 • belmondo1956

  0

  Czy reszta kierowców ze źle zaparkowanych pojazdów też została tylko pouczona?

 • safom

  0

  Nie. Bo im to wchodzi w nawyk. Tak jak energetyko.
  U nich zawsze "niekontrolowane zadziałanie zabezpieczeń"

 • lehoo

  Oceniono 1 raz -1

  Udzielić kundlowi kary gwizdka.

 • dokto

  Oceniono 1 raz -1

  Znacie to powiedzonko? "szatan nie kogut !"

 • kot2ka

  Oceniono 1 raz -1

  Ble ,ble , ble. Taką bajeczkę wymyślił pies stojąc radiowozem na ścieżce rowerowej !!! Naprawdę takie tłumaczenia tych kundli jak słyszę, to szczypie mnie w d....!!!! Jakich idiotów zatrudniają w szeregach tych kundli ????? Rzygać się chce jak się czyta takie idiotyzmy !!! Już widzę tych psów gdyby dorwali jakiś prywatny samochód łamiący tak bezczelnie przepisy o ruchu drogowym. Z całą pewnością te barany by się ostro wyżyli na takim kierowcy !!!!

 • the_incognito

  Oceniono 3 razy 1

  Nowa metoda parkowania policji - na akumulator !

 • to_sie_porobilo

  Oceniono 4 razy 0

  Dostałem wezwanie od SM bo podobno źle zaparkowałem samochód pod swoim domem. Zgłosiłem się do siedziby SM w celu wyjaśnienia, jednocześnie poprosiłem o ukaranie dwóch kierowców którzy zaparkowali swoje samochody na przejściu dla pieszych. Oczywiście szybciutko znalazł się strażnik który był gotowy to wypisania kwitków ale jego entuzjazm szybko minął jak zobaczył że chodzi o pojazdy SM. Zaczęło się ściemnianie że im wolno tak parkować pod siedzibą ale jak wezwałem Policję (drogówkę) okazało się że mandaty trzeba wypisać. Niestety nie powiem Wam czy kierowcy je zapłacili bo podobno nie byłem stroną postępowania i taka informacja mi nie przysługuje. Jest to o tyle dziwne że to ja zgłaszałem i to między innymi z moich pieniędzy mają pensję.

 • Jacek K

  Oceniono 2 razy 0

  czy ta interwencja nazywala sie : swierze paczki za rogiem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX