Kwiatkowski odchodzi z Twojego Ruchu. "Miała być lewica, jest popieranie Kopacz"

"Twój Ruch już nie mój" - ogłosił Robert Kwiatkowski. Na Facebooku zapowiedział odejście z partii, która jego zdaniem stała się "narzędziem zaspokajania ambicji jednego człowieka" - Janusza Palikota.
"Odchodzę, bo nie mogę już uczestniczyć w projekcie, w którym zaczyna brakować miejsca dla ludzi centrolewicy" - napisał na Facebooku Robert Kwiatkowski. Zarzucił Januszowi Palikotowi, że "umówił się" z nim na tworzenie alternatywy dla prawicy, a skończyło się na "popieraniu rządu Ewy Kopacz".

"Realny Sejm bez lewicy"

Zdaniem Kwiatkowskiego kandydowanie Palikota w wyborach prezydenckich to "realizowanie czarnego scenariusza dla polskiej lewicy". Były prezes TVP zarzuca Leszkowi Millerowi i Palikotowi rozbijanie lewicy. "Coraz bardziej realny staje się Sejm bez jakiejkolwiek lewicy. Dwie listy wyborcze to dwa trupy. Nie godzę się na taki scenariusz" - pisze polityk. I zapowiada, że "będzie czynił wszystko, by temu zapobiec".Post użytkownika Robert Kwiatkowski.


Wojciech Szacki z "Polityki" kąśliwie skomentował na Twitterze, że Kwiatkowski mówi o zbliżeniu Palikota z rządem akurat wtedy, gdy Twój Ruch zaczął premier atakować.

Jak zauważa 300polityka.pl, dziś rano Kwiatkowskiego zabrakło wśród gości programu "Kawa na ławę" w TVN24. Na jego udział nie zgodziła się centrala Twojego Ruchu.

Kwiatkowski, prezes TVP w latach 1998-2004, przez lata związany był z SLD. W 2012 roku związał się z Ruchem Palikota, rok później został wiceprzewodniczącym stowarzyszenia Europa Plus i członkiem zarządu Twojego Ruchu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (57)
Kwiatkowski odchodzi z Twojego Ruchu. "Miała być lewica, jest popieranie Kopacz"
Zaloguj się
 • voiceinthedesert1

  0

  Politycy polscy "pływają" w wódce! Są lewirantami!

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 1 raz -1

  To wszystko jest przykładem polskiej "lewiracji", która w słowniku synonimów ma 82 możliwe znaczenia: Oto pierwsze z nich: "manewrować, kluczyć, kręcić, kuglować, kombinować, pływać" ... Politycy polscy "pływają, u nas i w Uniii Europejskiej!

 • jaroszewski

  Oceniono 1 raz -1

  Twój Ruch nie mój w momencie kiedy pojawiła się w nim taka kreatura jak Robert Kwiatkowski

 • moorsoldaten

  Oceniono 1 raz -1

  Cieszę się że nie będę już narażany na oglądanie tego czerwonego ryja w telewizji ;)

 • antirussia81

  Oceniono 3 razy 3

  >>Dwie listy wyborcze to dwa trupy. Nie godzę się na taki scenariusz" - pisze polityk. I zapowiada, że "będzie czynił wszystko, by temu zapobiec"<<
  ---
  I w tym celu stworzy zapewne własną, trzecią listę. Dwie listy to dwa trupy, trzy listy to trupa komediowa :/

 • baca56

  Oceniono 2 razy 2

  Odszedł z Twojego Ruchu? Ciekawe, który klub go przygarnie? Stawiam na PSL, który ma jakiś hurtowy kontrakt na palikociarnię - podobno po 100zł za tuzin...
  Czy to ma coś wspólnego z demokracją?

 • henryk57

  Oceniono 2 razy 2

  Ogłosić żałobę narodową,niechaj dzwony biją w wszystkich kościołach,świece zapalić w oknach.Cud nad cudy.Kwiatkowskiemu potrzeba było prawie cztery lata aby odkryć że Palikot to hochsztapler.Jak żyć Pani premier,jak żyć?.

 • petronelladelacruz

  Oceniono 2 razy -2

  Nie wiedziałam, że takie typki były w TR. Pamiętam go jak rządził telewizją. Brrr.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX