Komentarze (204)
Bp Lepa ogłasza upadek czytelnictwa i triumf "oglądactwa". A ono szkodzi. Ludzie łatwiej dają sobą manipulować
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kapusta61

  Oceniono 5 razy -3

  Wam to chyba odbiło. Wreszcie ktoś powiedział prawdę, że manipulowanie społeczeństwem przy użyciu mediów staje się dla tego społeczeństwa niebezpieczne. Znam osoby, których poglądy polityczne są dokładnymi cytatami z naszych światłych pismaków. Znam również osoby, które nie potrafią się wysłowić, nie czytają książek ale za to mają wielce światłe pomysły rodem z rynsztoka. Dla mnie wypowiedź biskupa Lepy jest sygnałem, że posiadanie "wolności" nie jest jednocześnie posiadaniem wolności własnych sądów i przekonań.

 • serenita123

  Oceniono 3 razy 3

  "oddziaływanie manipulatorskie". Wszak jego nośnikiem jest zasadniczo obrazek". I dlatego palanty rozdają obrazki łażąc po domach oraz przy każdej innej okazji... BOGA NIE MA !!! GDYBY BYŁ, TO KSIĘŻA BYLIBY WZOREM CNÓT, A TAK, SWOIM PLUGAWYM ŻYCIEM DAJĄ ŚWIADECTWO PRAWDZIE - boga nie ma

 • fred_die

  Oceniono 5 razy 5

  Natomiast klerykalne "ściemniactwo" trzyma się jeszcze mocno, ale do czasu.

 • janatol

  Oceniono 5 razy 5

  KK od setek lat manipuluje swoimi obrazkami - to dobrze. Tęsknią czarni za czasami komuny, gdy ich gazetki przekazywano z rąk do rąk, bo nie było konkurencji.Niech się wycofają z TVP i zlikwidują Trwam itp. Książka powinna wystarczyć

 • marjolaine

  Oceniono 5 razy 5

  Cała sztuka kościelna to jedno wielkie oglądactwo, księze biskupie.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 7 razy 7

  "Bp Lepa ogłasza upadek czytelnictwa" a przypomnę, że był czas, kiedy Kościół karał śmiercią za czytanie. Ba, tą karą było też zagrożone czytanie Biblii, jeśli czytający nie był katabasem.

  Teraz byle Lepa się wymądrza, a Polacy, naród urodzonych idiotów i niewolników, łyka to gó... niczym gęś kluszeczki

 • brzmski

  Oceniono 7 razy 7

  ja, długoletni kościelny, w komeżce, w drugim szeregu posługi kościelnej, od czterdziestu lat przyglądam się z bliska kapłanom -proboszczom-dziekanom, wikarym itp.;
  od wielu lat nie mogę wyjść z podziwu dla tupetu z jakim pouczają owieczki, po przeczytaniu, nieuważnym, jedynie... biblii, często... dla najmłodszych

 • kingsizemax

  Oceniono 8 razy 8

  Czy to nie KK przez całe wieki starał się utrzymywać w ciemnocie bogobojny naród ?

 • uo.rety

  Oceniono 5 razy 5

  ...obrazek, który fascynuje pięknem kolorów i sławą reklamowanej gwiazdy...

  jak te wszystkie obrazki z tą panią, co to jasność od niej bije i co nogą depcze węża? też uważam, że należałoby chronić młode umysły przed taką manipulacją

 • dobrylos

  Oceniono 6 razy 6

  Lepa czy jak mu tam,ma rację.Pielgrzymi masowo zajmuja sie oglądactwem koscielnych krypt z trupami,stacji z przybitym do krzyża człowiekiem, albo 24 godzinnym ogladactwem tv-trwam programów opluwajacych nieklęczących Polaków. Ciemnota ich jest po tym porażajaca.

 • kloss8

  Oceniono 10 razy 10

  A w kościołach to nie ma kolorowych obrazków?

 • mar58

  Oceniono 7 razy 7

  Na manipulacji znacie się biskupie jak nikt inny.

 • hopsiupbec

  Oceniono 9 razy 9

  "Przed taką manipulacją mogą chronić ambitne pasje u młodego człowieka, wszczepianie od dziecka miłości do książki i krytyczne myślenie - podkreśla duchowny"

  Właśnie, jak ktoś myśli krytycznie o waszej sekcie - od razu jest ciąganie go po sądach i darcie japy a'la: "Atak na religię". Goń się, genderowcu. Mamy wolną wolę, więc kij ci do tego jak chcemy żyć.

 • jerzysm42

  Oceniono 11 razy 11

  Triumf oglądactwa!
  Ostatnio na przedstawienie zorganizowane przez papieża przybyło 7 milionów Filipińczyków.
  Przypuszczam, że wielu z nich nie przeczytało ani jednej książki.
  Na Jasnej Górze w Licheniu i innych "cudownych" miejscach nieraz tez gromadzą się tłumy, wśród których jest wielu analfabetów. Lubią sobie popatrzeć na Matkę Boską, a inni na gołe baby.

 • 7rybek

  Oceniono 10 razy 8

  Kaznodzieje i tabloidy mają wiele wspólnego. Są nawet konkurującymi za sobą środkami przekazu.

 • obywatel_pol

  Oceniono 11 razy 9

  Kim jest ten śmieszny gość i co on sobą reprezentuje? Jak dla mnie to zwykły populista, którego gadka nic kompletnie nie wnosi. Najwyższy czas zaprzestania finansowania tych populistów. Koniec z finansowaniem lekcji religii i płacenia za kapelanów. Państwo zaoszczędzi 1,5 mld rocznie. Dodatkowo opodatkować kapłanów tak jak każdego innego obywatela. Kasa fiskalna i paragony za wszelkie usługi. Ma taksówkarz, lekarz, czemu nie miałby mieć ksiądz - często jego działalność usługowa jest znacznie bardziej imponująca niż nie jednego medyka. Jeżdżą po naszych drogach korzystają z naszej służby zdrowia, niech się składają jak wszyscy! Pani przy kasie musi dokładać ze swojej pensji do pasożytów rozbijających się Audi za pół miliona? To jest dopiero majstersztyk i populizm żeby coś takiego osiągnąć...

 • rosja_to_bandycki_kraj_01

  Oceniono 7 razy 5

  no ale co to za problem?
  trzeba w "Niedzieli" czy Gościu .. dawać więcej kolorowych fotek...
  może nawet z gołymi babami to "czytelnictwo" do razu się podniesie...

 • bysko

  Oceniono 6 razy 6

  jestescie mistrzami w manipulowaniu szczególnie tych na wiejskiej i w samorządach

 • sekanx

  Oceniono 7 razy -1

  A propos, zauwazylem, ze GW ostatnio stała sue obrazkowa i wiecej tu plotka.

 • korcia2000

  Oceniono 7 razy 3

  Wyjątkowo biskup ma sporo racji. Tylko ten krytycyzm...pojęcie raczej niebezpieczne!

 • matitalolo

  Oceniono 11 razy 11

  Jakieś wcielenie ks . Pirożyńskiego. Zazdrość. Rośnie liczba ludzi myślących i nie słuchających bajek w wykonaniu sukienkowych.

 • plastikpiokio

  Oceniono 7 razy 5

  biskup ma na mysli nową formę GAZETKI ---i ja go popieram --ta forma jest do dupy;

 • lukki69

  Oceniono 11 razy 11

  trzeba było nie trzymać wszystkich książek pod kluczem przez 1000lat w celu skutecznego straszenia szatanem....;)

 • antares777

  Oceniono 15 razy 11

  No, niby ma okulary na nosie, a nie zauważył że czasy się zmieniły.

 • zelenyles

  Oceniono 7 razy 5

  Czym te tępaki się zajmują to w pale się nie mieści ! po prostu w doopach z nudów im się przewala !

 • jakub13579

  Oceniono 8 razy 8

  lepa ma rację. Zmysł wzroku łatwiej zapamiętuje obrazy, jak znaki literowe zapisujące treść. Kościół wiedział to od zawsze. Wspaniałe budowle przewyższające królewskie pałace.
  Gipsowe figurki świętych malowane wielobarwnie. Widowiska odpustowe, jasełka i szopki bożonarodzeniowe. Obrazy przedstawiające boga i świętych. Wszystko to miało za zadanie indoktrynować wyznawców. Dziś biskupa przerażają nowe technologie wizualne, których nie zna i nie rozumie, ale wie, że są one dla wiernych bardziej atrakcyjne od głoszonych przez niego kazań. Chętnie zlikwidował by Internet, zabrał wszystkim smartfony, spalił prasę niekatolicką i wprowadził powszechną cenzurę kościelną. Ale ani on ani nawet rydzyk, który w mediach chciałby coś zamieszać są bezsilni. Ich mediami interesuje się 2% społeczeństwa.

 • szats69

  Oceniono 8 razy 8

  "Przed taką manipulacją mogą chronić ambitne pasje u młodego człowieka, wszczepianie od dziecka miłości do książki i krytyczne myślenie" - podkreśla duchowny.

  Zgadza się, sceptycyzm, oczytanie, wykształcenie to najbardziej skuteczna droga, aby ochronić sie przed manipulacjami zorganizowanych religii.

 • pawel1piotr2

  Oceniono 11 razy 9

  Przecież to KK rozpoczęło krucjatę oglądactwa rozdając na prawo i lewo (za tzw. kopertę) obrazki z "wizerunkami" tak zwanych świętych.

 • equijubus

  Oceniono 11 razy -9

  Jak stare komuchy do końca wyzdychają, to i GazWybu nie bedzie miał kto czytać. No chyba że pedały albo pierdzistołki w urzędach (z przymusu).

 • jakub13579

  Oceniono 7 razy 7

  Ta lepa ma rację. Zmysł wzroku łatwiej zapamiętuje obrazy, jak znakami literowymi zapisana treść. Kościół wiedział to od zawsze. Wspaniałe budowle przewyższające królewskie pałace.
  Gipsowe figurki świętych

 • Juliusz Wnuk

  Oceniono 8 razy 8

  To teraz , aby krzewic "czytanie" urzednicy k.k powinni zamiast obrazkow z podobiznami "swietych" rozdawac ksiazeczki , fotosy roznego typu , np. dla mlodszych dzieci Walta Disney´a, dla starszych dzieci jakies inne bzdurki amerykanskie (typu Batman z krzyzykiem), dla mlodziezy ksiazeczki o nieszkodliwosci pigulki i antykoncepcji, itp...itd...a starych juz nie naucza niczego - ich dosyc wycwiczylo juz zycie...

 • lot23

  Oceniono 5 razy 3

  www.facebook.com/230247920396193/photos/a.757578274329819.1073741828.230247920396193/776526642434982/?type=3&src=https%3A%2F%2Ffbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net%2Fhphotos-ak-xfp1%2Fv%2Ft1.0-9%2F10351816_776526642434982_82347777645247891_n.jpg%3Foh%3D6964b3e031110b4626b03552250e909f%26oe%3D556E050E%26__gda__%3D1431742735_6d669134f44e0b4e3cf861fbbf215bbf&size=750%2C383&fbid=776526642434982

 • walsmet

  Oceniono 8 razy 8

  "wyzwala podatność na oddziaływanie manipulatorskie", i kto to mówi. Zapomniał o KK

 • dawidderyl

  Oceniono 5 razy 5

  Bedzie bardzo trudno namowic baranow bozych do czytania na kleczkach. Poprostu sa to tylko barany.

 • cleo59

  Oceniono 10 razy 10

  A kto ludziom przez całe wieki i jeszcze przed II Wojną Światową wmawiał, że czytanie im na nic, pisanie też, bo Biblię potrafi zrozumieć tylko osoba duchowna i właściwie ją prostaczkom wytłumaczyć? A nic innego czytać nie muszą! Dopiero "zła komuna" zlikwidowała analfabetyzm. A internet, że zły? Pewnie, że według kleru zły, bo szybciej przepływają informacje i trudniej ukryć swoje łajdactwa! Prawda księże biskupie? To wasz wróg numer 1! A może warto by zlikwidować horrendalną ilość lekcji religii w szkołach zastępując je lekcjami języka polskiego i literatury? Może więcej dzieci czytałoby książki, gdyby zmienić kanon lektur i gdyby było więcej czasu na ich omawianie?

 • kczyna

  Oceniono 11 razy 9

  Do tej pory czytali jedną - książeczkę do nabożeństwa, teraz oglądają TRWAM.

 • 1janeczek2

  Oceniono 7 razy 7

  Biskup ma rację, idzie mu o ogólne ogłupienie i malejące czytelnictwo, a kariera obrazków nie sprzyja myśleniu. Z ta manipulacją przesadził, ale zanik czytania i skupienie na oglądaniu to powrót do czasów analfabetyzmu, każdy przyzna, ale świat widać zmierza w te stronę

 • jogar

  Oceniono 6 razy 4

  Lepa, Depa i inni. Mam nadzieję, że niedługo będzie upadek (z hukiem) waszego przedsiebiorstwa.

 • hrabia_wronski

  Oceniono 13 razy 13

  Nie ma przeszkod ,aby ten Szanowny Pan Biskup sam wydawal kolorowy magazyn .
  Mozna by tam opisac jak np Kosciol chroni dzieci przed pedofilami ,ilu zacnych kapłanow ma zone i dzieci itd.
  Sukces wydawniczy gwarantowany.

 • goryl_patriota

  Oceniono 8 razy 0

  Facet ma rację. Zapewne dostrzegł nowy layout gazety.pl.

 • iremus

  Oceniono 5 razy 5

  Bp Lepa ogłasza upadek czytelnictwa i triumf "oglądactwa".....
  ____________________________________________________________
  Zapomniał pewnie o triumfie pedofilii.

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 7 razy 1

  Wielebny ma rację.
  Przykład-
  pamiętacie starą wersje portalu tofm czy wyborczej?

 • marych

  Oceniono 7 razy 5

  znowu cytują jakiegoś idiotę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX