Korwin-Mikke "zawarł koalicję ze swoim ego"? "Komitet Obrony Robotników Wszyscy i Nikt"? Twitter wyśmiewa nową partię

Informacja o wyborze nowej nazwy partii Janusza Korwin-Mikkego wywołała natychmiastową falę prześmiewczych komentarzy. Powstają nowe rozwinięcia skrótu i spekulacje do koncepcji, która stała za nazwą. "A może dodać Monarchistyczna Inicjatywa Korwin Krul Europy?"
Natychmiast po ujawnieniu informacji o tym, że nowa partia Janusza Korwin-Mikkego ostatecznie powstanie pod nazwą Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja - w skrócie KORWiN - na Twitterze pojawiły się komentarze wyśmiewające i krytykujące tę decyzję. Nazwanie partii de facto własnym nazwiskiem niektórzy potraktowali jako żart, inni jako przejaw egocentryzmu.

Jeden z blogerów stwierdził wprost, że "Korwin zawarł koalicję ze swoim ego"."Korwin tak się boi, że go z kolejnej własnej partii wysiudają, że wpisał swoje nazwisko w jej nazwę?"Dariusz Lasocki, warszawski radny PiS, zwraca uwagę na niemałą długość pełnej nazwy. "Czy na karcie do głosowania zmieści się nowa nazwa #KORWiN, czy trzeba będzie doklejać coś, czy zszywać, sztukować?"Jakub Jędras, dziennikarz IAR, proponuje z kolei jej dalsze rozszerzenie: "To może do nowej partii KORWIN dodać jeszcze MIKKE: Monarchistyczna Inicjatywa Korwin Krul Europy?"Wiele osób zaczęło próbować tworzyć rozwinięcia własnych nazwisk. Tak na przykład Adam Ozga z TOK FM proponuje "OZGA - Ogólnopolskie Zrzeszenie Grzeszników i Ateistów".Żaneta Gotowalska z Onet.pl zmartwiła się, że jej nazwisko jest zbyt długie. "Pan @korwinmikke wymyślił partię KORWiN. Ciekawe, jak rozwinąć skrót od GOTOWALSKA... dużo słów trzeba byłoby wymyślać, by dopasować...".Z drugiej strony, pojawiły się też oczywiście alternatywne rozwinięcia skrótu KORWiN. Pierwszy przykład: "Korwin Oraz Różne Wiplery I Noname'y"Padła też propozycja: "Komitet Obrony Robotników Wszyscy i Nikt"Ozga: "Łatwość, z jaką powstają kolejne wariacje nazwy partii "KORWiN" każe się zastanowić, jak długo nad tą nazwą siedzieli ludzie JKM"Tomasz Skory z RMF FM zauważył, że inne partie firmujące się nazwiskiem przewodniczącego nie zdobywały wielkiego poparcia. "Sukcesy Ruchu Palikota, Solidarnego Ziobra i Polski Razem Jarosława Gowina dają pewność, że nazwisko w nazwie to skuteczna taktyka!"Paulina Kozłowska, 300polityka.pl: "Wbrew opinii niektórych uważam, że nazywanie partii KORWIN jest pretensjonalne. Ale zgodne z monarchistycznymi zapędami samego Korwina".Michał Majewski z tygodnika "Wprost" docenił z kolei strategiczne myślenie Janusza Korwin-Mikkego. "Sprytne. Partię o takiej nazwie może podwędzić już tylko Karolina Korwin-Piotrowska albo własne dzieci".Partia ma już swój profil na Twitterze, gdzie prezentuje swoje logo. Jej symbolem graficznym jest żółta korona.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (108)
Korwin-Mikke "zawarł koalicję ze swoim ego"? "Komitet Obrony Robotników Wszyscy i Nikt"? Twitter wyśmiewa nową partię
Zaloguj się
 • swieta-panienka

  0

  logo partii to chyba szwedom zajumali kawałek ;)

  i.iplsc.com/-/0002AWNDHNS1PKQ0-C317-F3.jpg

 • czysty.harry

  Oceniono 4 razy 0

  K U R W I N - K u r e w s t w o i nacjonalizm.

 • czysty.harry

  Oceniono 4 razy 0

  Mikkemu już całkiem odjebało.To śmieszne.

 • 12w12

  Oceniono 4 razy 0

  Plama, zenada, wstyd, - nikt w UE nie traktuje powaznie tego megalomana i faszysty !

 • Oceniono 1 raz 1

  Dobrze, że nie mam konta na Twitterze, bo jeszcze jakiś portal informacyjny uznałby moją głupią lub mądrą opinię za prawdę objawioną.

 • Oceniono 6 razy 2

  Siedzi jakaś Jola cały dzień na Twitterze, robi zrzuty ekranu, je lancz, pije kawe, bierze pięć stów i idzie do domu.

 • blue911

  Oceniono 5 razy -1

  Chlop idzie na calego! Po skutecznym rozwaleniu burdelu w UE idzie teraz z duma wprost po zwyciestwo.

 • blue911

  Oceniono 7 razy -3

  A kiedy partia DEBIL,autorstwa tegoz oszoloma? Uwiad starczy umyslu jest rownie bolesny co klimakterium.

 • tincelru

  Oceniono 4 razy 2

  i słusznie :D. Głosuję i tak pewnie okaże się, że będę jedną z 5 mln, osób które źle wypełniły formularz do głosowania. Ciekawe tylko czy mój drugi krzyżykbedzie tego samego koloru :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX