Piasecki: "Powinniśmy wysłać żołnierzy na Ukrainę?" Kandydat PiS na prezydenta: "Należałoby to rozważyć"

Polska powinna rozważyć udzielenie wsparcia wojskowego Ukrainie - to jeden z pomysłów Andrzeja Dudy, kandydata PiS na prezydenta. W RMF FM polityk Prawa i Sprawiedliwości zapewniał też, że... nie zamykałby kopalń, ?a na pewno nie czyniłbym tego pochopnie?.
Kandydat PiS w wyborach prezydenckich był gościem Konrada Piaseckiego w RMF FM. Mówił między innymi o aktualnej sytuacji na Ukrainie. Prowadzący audycję zapytał o to, czy Polska powinna wysłać tam swoich żołnierzy. Duda odparł, że jako członek NATO powinniśmy respektować uzgodnienia sojuszu.

Piasecki doprecyzował więc, że chodzi o wysyłanie polskich sił niezależnie od NATO. - Jeśli już, to Polska mogłaby udzielić wsparcia. Należałoby to rozważyć, ale to jest bardzo poważna decyzja. Trzeba by się było nad nią dobrze zastanowić - stwierdził Duda.

"Górnictwo? Nie zamykałbym kopalń..."

Duda zabrał też głos w sprawie górnictwa i nierentownych kopalń, które miały być zamknięte. - Ja nie zamykałbym kopalń, a na pewno nie czyniłbym tego pochopnie - zapewniał. - Na pewno nie zamykałbym takich kopalń jak Brzeszcze, gdzie jest węgiel na 30 lat łatwo dostępny - dodał.

- Ale jeśli z przywilejami, które są, nie da się opłacalnie wydobywać węgla, to co zrobić? Likwidować przywileje czy kopalnie? - zapytał Piasecki. - Oczywiście trzeba rozmawiać o przywilejach, bo większość z nich pochodzi jeszcze z bardzo starych czasów - stwierdził Duda, dodając, że wszystko sprowadza się do dialogu, którego w Polsce od lat brakuje.

Prowadzący rozmowę zauważył na to, że "Solidarność" wycofała się m.in. z komisji trójstronnej. - Ale nie wycofała się dlatego, że tak jej było miło, tylko wycofała się dlatego, że z nią w ogóle nie rozmawiano. Narzucano jej rozwiązania, a jak się nie zgadzali, to one były na siłę przepychane w Sejmie. Pan też by takiego dialogu nie prowadził, bo to nie jest żaden dialog - stwierdził podenerwowany kandydat PiS na prezydenta.

"Ciężko pracowałem w europarlamencie, teraz będą wybory prezydenckie"

Rozmowa zeszła też na wybory prezydenckie i poselskie obowiązki Dudy w europarlamencie. Piasecki zauważył, że w styczniu opuścił on dwa z czterech posiedzeń, w tym ważne głosowanie ws. rezolucji dot. Ukrainy.

- Bardzo ciężko pracowałem w europarlamencie przez ostatnie pół roku, teraz będą wybory prezydenckie. Taka zapadła decyzja, będę się starał dzielić swój czas i realizować swoje obowiązki w PE - zapewnił polityk, dodając, że kandydowanie na prezydenta jest ogromnym zaszczytem oraz zobowiązaniem.

O prawdziwej twarzy Ukrainy przeczytaj w książkach >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (625)
Piasecki: "Powinniśmy wysłać żołnierzy na Ukrainę?" Kandydat PiS na prezydenta: "Należałoby to rozważyć"
Zaloguj się
 • Anna Brodzinska

  0

  Chłopek ukradł mi mój tekst. Podpisał sie pod moimi słowami.Zadam, aby wpisał ponownie moje nazwisko, bo tam figuruje Chłopek. Precz Chłopek

 • Oceniono 1 raz 1

  Duda ty Debilu!!!!!!! SPIE......... J z Polski!!!!! Zabieraj ze soba KURDUPLA I Maciarewicza i walcz matole walcz!!!!!

 • wodnik_jancio

  0

  Zjeby w propagandowej akcji Bronisława K.

 • Oceniono 1 raz -1

  Czy mi się wydaje, czy on nie powiedział nic o wysyłaniu żołnierzy na Ukrainę? Powiedział że jeśli nato by tak zdecydowało, należałoby rozważyć udzielenia wsparcia. Ludzie posłuchajcie co facet mówi a nie czytacie nagłówek i od razu się spinacie.

 • 0

  słuchajcie ze zrozumieniem miłośnicy Kopaczowej ponoć "wyższe wykształcenie" macie zrobione na tajnych kompletach na uniwersytetach zamiejscowych

 • sprawazlewa

  Oceniono 1 raz 1

  Naharował się chłop w tym europarlamencie przez pół roku ( co prawda nie tyle co Korwin, który nawet nie ma czasu się porządnie wyspać, bo w wolnych chwilach musi robić dzieci). Polacy! Rodacy! jak go nie wybierzecie na prezydenta RP, żeby sobie chłop odpoczął, zaharuje się na śmierć i będziecie go mieli na sumieniu. Taka nowa PiS-owska taktyka - branie na litość i współczucie!

 • mawohe

  Oceniono 1 raz 1

  Duda powinien rozważyć zmianę pracy na taką która nie wymaga wysiłku intelektualnego, bowiem z tym ma najwyraźniej wielki kłopot.

 • przemek.74

  0

  Czy wszyscy członkowie co należą do partii o nazwie PIS nie używają mózgu??? Bo jak czytam takie wypowiedzi ludzi związanych z PISem to tylko usiąść i płakać chyba by należało bo do tych kłutliwych imbecylów nic nie dociera

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX