Prowokacja "SE": M. Gosiewska o incydencie w Charkowie. "Nie mogłam powiedzieć, że piłam wino z biskupem"

Małgorzata Gosiewska

Małgorzata Gosiewska (Fot. Wojciech Olkuśnik/ Agencja Gazeta)

- Nie mogłam użyć argumentu, który wyjaśniłby sytuację na lotnisku w Charkowie: nocowałam w kurii (...). Przecież nie powiem, że napiłam się wina z biskupem - ujawniła podczas prowokacji "Super Expressu" Małgorzata Gosiewska. Ta wersja zdarzeń różni się od wcześniejszych tłumaczeń posłanki.
"Małgorzata Gosiewska awanturowała się w święta z obsługą lotniska w Charkowie. Posłanka PiS spóźniła się na odprawę i próbowała wstrzymać lot" - opisywał na początku stycznia "Super Express". - Miała lot 25 grudnia o siódmej rano, ale z imprezy wróciła dopiero o szóstej. Kierowca gnał na łeb na szyję z hotelu na lotnisko, ale i tak Gosiewska spóźniła się na odprawę. Chciała wstrzymać lot z Charkowa do Kijowa, ale obsługa nie chciała o tym słyszeć - opowiadał anonimowy informator "SE".

W rozmowie z Gazetą.pl relację rozmówcy dziennika potwierdziła osoba znająca szczegóły incydentu. - Oboje [Gosiewska i jej partyjny kolega Piotr Pyzik - przyp. red.] byli pijani, jakby przyjechali prosto z imprezy. Krzyczeli do obsługi: "My, Polacy, wam tutaj pomagamy, a wy nie chcecie nam lotu wstrzymać?!" Wyglądało to naprawdę niezręcznie, szczególnie że robiły to osoby - wydawałoby się - na poziomie - opowiadała w rozmowie z portalem.

"Każdy z nas jest człowiekiem. Miałam za sobą jedno piwo..."

W rozmowie z Gazetą.pl Gosiewska podkreślała wtedy, że "SE" przedstawił nieprawdziwą wersję wydarzeń. - Nie byłam na żadnej imprezie. Jedyne, co się zgadza, to to, że faktycznie spóźniłam się pięć minut na odprawę na lotnisku i w związku z tym leciałam dzień później, opłaciwszy dodatkowo zakupiony bilet - mówiła.

- Każdy, kto mnie zna, wie, że pod wpływem alkoholu mnie nikt nie widział. Nie nadużywam alkoholu, nie mam w zwyczaju tego robić. A już szczególnie będąc gdzieś na dalekim wyjeździe i wykonując swoje obowiązki - zapewniała posłanka PiS i podkreślała, że o żadnej awanturze nie mogło być mowy. Wcześniej na pytanie "SE", czy była pod wpływem alkoholu, Gosiewska odpowiedziała: - Każdy z nas jest człowiekiem. A w dodatku to był pierwszy dzień świąt. Miałam za sobą jedno piwo...

"Przecież nie powiem, że napiłam się wina z księdzem biskupem"

Teraz "SE" ujawnia kolejne szczegóły incydentu. Dziennikarz gazety zadzwonił do posłanki, podając się za pracownika biura ambasadora w Kijowie. Jak tłumaczył, do placówki dotarło oficjalne pismo o odznaczeniu Gosiewskiej Orderem Wolności. Przed przyznaniem tytułu strona ukraińska chciała jednak poznać szczegóły incydentu w Charkowie.

- Ja nie mogłam jednego argumentu użyć, który by tę sprawę bardzo wyjaśnił: przecież nocowałam w kurii biskupiej. I wyjeżdżałam od księdza biskupa. I tego argumentu nie używałam z wiadomych względów, żeby księdza biskupa w to wszystko, w ten cały brud nie mieszać - tłumaczyła posłanka.

Dziennikarz tabloidu dopytywał jednak o kwestię alkoholu. - Muszę odnotować, czy on był, czy go nie było. Jak mam napisać? - chciał wiedzieć. - Napisać, że nie było. No przecież nie powiem, że napiłam się wina z księdzem biskupem - przekonywała Gosiewska.

Próbujemy się skontaktować z posłanką, ale na razie nie odbiera telefonu.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (377)
Prowokacja "SE": M. Gosiewska o incydencie w Charkowie. "Nie mogłam powiedzieć, że piłam wino z biskupem"
Zaloguj się
 • trabant72

  Oceniono 1 raz 1

  Chyba gosiewska nie bylaby prawdziwa katoliczka gdyby przy okazji nie wypolerowala laski jego eminencji

 • Marek Paczkowski

  Oceniono 1 raz 1

  Tragiczne!nie każda wdowa nadaje się do reprezentowania POlski,czas to zrozumieć w PIS

  "

 • senior2244

  Oceniono 2 razy 2

  A jaki to poziom ona reprezentuje.Rynsztokowy.I o czym tu gadać.

 • ilanek

  Oceniono 1 raz 1

  "Prowokacja dziennikarka" ? To tak się teraz nazywa oszustwo ?

 • grastep02

  Oceniono 2 razy 2

  Przestańcie się zajmowac takim ZEREM! P.Gosiewska - ani to urokliwe - ani to mądre.......ale jakie rządne brylowania na szerokim forum. Czy to Ona pozwała do polskiego sejmu bylego małżonka posła Gosiewskiego,że nie płaci alimentów? Czy uczyniła to ta DRUGA - też poslanka polskiego sejmu? BAGNO. . . . Bagno!

 • krach2015

  Oceniono 2 razy 2

  Pijaczka powinna wiedziec ze wino z chrzescijanskiej piwniczki moze byc mocne,ale,pijakowi im mocniejsze tym lepsze.

 • wuem43

  Oceniono 3 razy 3

  Zwykła baba wycierus do tego winożłop,ale czy tylko?

 • 111doradca

  Oceniono 5 razy 5

  Gdzie tej kobiecinie do polityki? Raczej do kruchty. Jak ksiądz biskup zaprosił i przetrzymał to i ksiądz biskup by sprawę na lotnisku telefonicznie załatwił. Bo w Charkowie on ważny , a nie ona.
  Jej się pomyliło z Polską panów Kaczyńskich , Gosiewskich i innych. Ich rozkaz był prawem.
  W Charkowie rozkład lotów silniejszy od woli pani Gosiewskiej do tego ululanej.
  Wreszcie podejście redaktora od strony wielkiego orderu. I co? I poszło jak po maśle.
  Żal mi tej kobieciny, która powinna sobie kazać namalować na ścianie pokoju wielkimi literami: NIE PCHAJ SIĘ NA AFISZ JAK NIE POTRAFISZ !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje