Prowokacja "SE": M. Gosiewska o incydencie w Charkowie. "Nie mogłam powiedzieć, że piłam wino z biskupem"

21.01.2015 07:34
Małgorzata Gosiewska

Małgorzata Gosiewska (Fot. Wojciech Olkuśnik/ Agencja Gazeta)

- Nie mogłam użyć argumentu, który wyjaśniłby sytuację na lotnisku w Charkowie: nocowałam w kurii (...). Przecież nie powiem, że napiłam się wina z biskupem - ujawniła podczas prowokacji "Super Expressu" Małgorzata Gosiewska. Ta wersja zdarzeń różni się od wcześniejszych tłumaczeń posłanki.
"Małgorzata Gosiewska awanturowała się w święta z obsługą lotniska w Charkowie. Posłanka PiS spóźniła się na odprawę i próbowała wstrzymać lot" - opisywał na początku stycznia "Super Express". - Miała lot 25 grudnia o siódmej rano, ale z imprezy wróciła dopiero o szóstej. Kierowca gnał na łeb na szyję z hotelu na lotnisko, ale i tak Gosiewska spóźniła się na odprawę. Chciała wstrzymać lot z Charkowa do Kijowa, ale obsługa nie chciała o tym słyszeć - opowiadał anonimowy informator "SE".

W rozmowie z Gazetą.pl relację rozmówcy dziennika potwierdziła osoba znająca szczegóły incydentu. - Oboje [Gosiewska i jej partyjny kolega Piotr Pyzik - przyp. red.] byli pijani, jakby przyjechali prosto z imprezy. Krzyczeli do obsługi: "My, Polacy, wam tutaj pomagamy, a wy nie chcecie nam lotu wstrzymać?!" Wyglądało to naprawdę niezręcznie, szczególnie że robiły to osoby - wydawałoby się - na poziomie - opowiadała w rozmowie z portalem.

"Każdy z nas jest człowiekiem. Miałam za sobą jedno piwo..."

W rozmowie z Gazetą.pl Gosiewska podkreślała wtedy, że "SE" przedstawił nieprawdziwą wersję wydarzeń. - Nie byłam na żadnej imprezie. Jedyne, co się zgadza, to to, że faktycznie spóźniłam się pięć minut na odprawę na lotnisku i w związku z tym leciałam dzień później, opłaciwszy dodatkowo zakupiony bilet - mówiła.

- Każdy, kto mnie zna, wie, że pod wpływem alkoholu mnie nikt nie widział. Nie nadużywam alkoholu, nie mam w zwyczaju tego robić. A już szczególnie będąc gdzieś na dalekim wyjeździe i wykonując swoje obowiązki - zapewniała posłanka PiS i podkreślała, że o żadnej awanturze nie mogło być mowy. Wcześniej na pytanie "SE", czy była pod wpływem alkoholu, Gosiewska odpowiedziała: - Każdy z nas jest człowiekiem. A w dodatku to był pierwszy dzień świąt. Miałam za sobą jedno piwo...

"Przecież nie powiem, że napiłam się wina z księdzem biskupem"

Teraz "SE" ujawnia kolejne szczegóły incydentu. Dziennikarz gazety zadzwonił do posłanki, podając się za pracownika biura ambasadora w Kijowie. Jak tłumaczył, do placówki dotarło oficjalne pismo o odznaczeniu Gosiewskiej Orderem Wolności. Przed przyznaniem tytułu strona ukraińska chciała jednak poznać szczegóły incydentu w Charkowie.

- Ja nie mogłam jednego argumentu użyć, który by tę sprawę bardzo wyjaśnił: przecież nocowałam w kurii biskupiej. I wyjeżdżałam od księdza biskupa. I tego argumentu nie używałam z wiadomych względów, żeby księdza biskupa w to wszystko, w ten cały brud nie mieszać - tłumaczyła posłanka.

Dziennikarz tabloidu dopytywał jednak o kwestię alkoholu. - Muszę odnotować, czy on był, czy go nie było. Jak mam napisać? - chciał wiedzieć. - Napisać, że nie było. No przecież nie powiem, że napiłam się wina z księdzem biskupem - przekonywała Gosiewska.

Próbujemy się skontaktować z posłanką, ale na razie nie odbiera telefonu.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (377)
Zaloguj się
 • baby1

  Oceniono 1217 razy 1187

  Z biskupami trudno wygrać zawody w pijaństwie. Przekonał się o tym goleń Kwaśniewski. Pani Gosiewska jest więc już rozgrzeszona.

 • adamtko

  Oceniono 594 razy 586

  Kryształowo czysta kobieta. Wzór cnót. Wystarczy się wyspowiadać i już można łgać, pouczać i być wzorem dla dzieci, młodzieży, polityków i w ogóle całego społeczeństwa.

  Na marginesie - ciekawe ile kosztuje takie wino i nocleg w pensjonacie "U plebana". I jakie atrakcje są przewidziane?

 • fakiba

  Oceniono 631 razy 575

  Nikt Gosiewskiej podobno napitej nie widział , no to ją wreszcie zobaczyli , a dużo o jej pijackich występach usłyszało , ale i tak wystarczy popatrzeć na ten pyszczek , niejeden klient AA takiego się nie dorobił

 • e-komentarz

  Oceniono 461 razy 455

  "Nie mogłam powiedzieć, że piłam wino z biskupem"
  Dlaczego nie mogła? Przecież biskup to też człowiek.
  O kilku z nich krążą legendy (a może prawda) na temat picia.
  Miało być wytłumaczenie, a wyszła... (tu rym do biskupa).

 • chi_neng1

  Oceniono 480 razy 454

  Hahaha....
  No, nie !
  Coraz ciekawiej i coraz lepiej...

  Prosimy o jeszcze wiecej "tajemnic rozrywkowych" :).

 • bilu46

  Oceniono 410 razy 396

  To byłaby cudowna żona Jarosława Kaczyńskiego. Ta piękna para rozmontowałaby nasz kraj w parę tygodni......

 • jurek42

  Oceniono 386 razy 384

  żeby tak chlać od rana ......mój Boże a taką świętą zgrywa, taką bogobojną, słowo miłość i rzetelność nie schodzi z ust. Prawda wychodzi i jest straszna, pijaczka, awanturnica i do tego kłamczucha.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje