TVN24: b. rzecznik praw ofiar w szwedzkim areszcie. Jest podejrzany o stręczycielstwo

B. rzecznik praw ofiar i b. doradca ministra w MSWiA, Krzysztof O., przebywa w szwedzkim areszcie - podaje TVN24. Według doniesień stacji mężczyzna i jego partnerka są podejrzani o stręczycielstwo.
O Krzysztofie O. stało się głośno, gdy w 1996 r. siostra jego żony, Jolanta Brzozowska, została zamordowana przez dwójkę maturzystów, którzy potrzebowali pieniędzy na studniówkę. Po tym zdarzeniu O. założył Stowarzyszenie przeciw Zbrodni im. Jolanty Brzozowskiej, później doradzał ministrowi w MSWiA i pełnił funkcję rzecznika praw ofiar.

W maju 2012 roku program TVN "Superwizjer" ujawnił, że O. wraz z partnerką pośredniczył w przeprowadzaniu nielegalnych adopcji i czerpał z tego korzyści finansowe. W rozmowie z Wyborczą.pl O. przyznał się do zarzutów, ale nie wyraził skruchy. - Nie żałuję, że dzieci trafiły od kobiet z patologicznych środowisk do rodzin o stabilnej sytuacji ekonomicznej i ugruntowanej pozycji społecznej, pozwalającej mieć nadzieję na optymalny rozwój dziecka. Dzieci trafiły do kochających rodzin, ja tylko im w tym pomogłem. Zawsze informowałem, że to tylko jedna z opcji, i pozostawiałem wybór - przekonywał. Kilka miesięcy później sprawą zajęła się prokuratura.

Para przebywa w szwedzkim areszcie od września ubiegłego roku

Wątek szwedzkiego śledztwa wyszedł na jaw, gdy dziennikarze "Superwizjera" zainteresowali się, dlaczego para nie pojawiła się w październiku na rozprawie w Polsce. Wtedy okazało się, że Krzysztof O. i jego partnerka Weronika I. od września ubiegłego roku przebywają w areszcie w Szwecji pod zarzutem stręczycielstwa. Jak podaje TVN24, sąd w Sztokholmie ma jeszcze dziś zadecydować, czy przedłużyć im areszt.

Stacja precyzuje jednak, że szczegóły sprawy nie są na razie znane. Przedstawiciel szwedzkiej prokuratury Lars Agren w rozmowie z reporterami "Superwizjera" ujawnił jedynie, że para miała się trudnić procederem w okresie od stycznia do końca sierpnia 2014 roku. Za tego typu przestępstwo szwedzki wymiar sprawiedliwości przewiduje karę co najmniej dwóch lat pozbawienia wolności - dodaje TVN24.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (59)
TVN24: b. rzecznik praw ofiar w szwedzkim areszcie. Jest podejrzany o stręczycielstwo
Zaloguj się
 • saja33

  Oceniono 1 raz -1

  może by Pan Redaktor wyjaśnił o co mu chodzi w słowie "stręczycielstwo" W powszechnym odbiorze to słowo oznacza namawianie do prostytucji. Tu chyba jednak chodzi o pośrednictwo w nielegalnej adopcji. To jednak duża różnica.

 • 20portal

  Oceniono 1 raz 1

  Dopiero Szwedzi wiedzieli co z tym panem zrobić. Tamtejszy lud przeciera oczy ze zdumienia, jak tak WYSOKI funkcjonariusz polski może być az takim żulem. Zwykłemu Szwedowi to sie w głowie nie mieści. No, ale standardy sa takie, że szwedzka minister za zakupy płacone karta ministerstwa podała sie do dymisji (chodziło o kilka dolarów), a nasi Radkowie czy Belki płacą słuzbowymi kartami za obiadki i kolacje z kolesiami, podczas których knują o odwoływaniu ministrów (winko za 700 zł to norma). I co? I NIC.

 • 20portal

  0

  W Polsce juz tak jest, że im wiekszy kombinator i złodziej,tym wyzszym urzednikom doradza.
  W końcu musza sie od kogoś uczyc fachu.

 • adammichnikoff

  Oceniono 6 razy 6

  To psychopatyczny typ, oszołom, prawicowy fanatyk i karierowicz na trupie jakiejś krewnej robiący karierę celebryty i polityka. Protegowany ministra Biernackiego z PO (za jego panowania w MSWiA był tym "rzecznikiem ofiar"). Niestety medialna debilokracja przez różne reality show wrzuca takie kanalie do życia politycznego. Na szczęście same się często wykańczają. Od samozwańczego obrońcy ofiary przez handlarza żywym towarem (zgłosił chęć dobrowolnego poddania się karze za handel dziećmi) po alfonsa w kraju z zakazem prostytucji. Brawo, prawdziwe elity III RP.

 • marcin5050

  0

  niech powiedzą w sądzie, że stręczycielstwo to pocieszanie trochę większych dziewczynek, oczywiście za ich zgodą,i dla ich prawidłowego rozwoju, za niewielki (do 50) procent kwoty pocieszenia

 • pan.pytajnik

  0

  No nic z taka morda to tylko mogl sobie zrobic darmowy harem , samo zycie...

 • ciotka_ltd

  Oceniono 2 razy 0

  I na co Olszakowi czy jak mu tam przyszlo? Dziwki pedzic? Chocby i te polskie i to do tego w Szwecji? Pewnie tez "chcial pomoc", bo jeszcze by Szwedzi te lafiryndy do psychiatrykow powsadzali, co ostatnio maja w zwyczaju.:)

 • walenty_kowadlo

  Oceniono 4 razy 4

  Prawy i Sprawiedliwy, tfu!

 • tomek tomek

  Oceniono 2 razy 2

  po kim jak po kim ale po nim się takich rzeczy nie spodziewałem. zawsze wydawał mi się ostoja przyzwoitości w naszym lokalnym piekiełku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX