Komentarze (156)
Cimoszewicz wieszczy upadek SLD: Znikną ze sceny po wyborach parlamentarnych. "Miller kończy kiepsko"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • voodeen

  Oceniono 5 razy -1

  towarzyszu Cimoszewicz - ta jak było z tym podatkiem? zapłaciłeś czy nie?

 • selena-0

  Oceniono 5 razy -3

  Cimoszewicz się mądrzy, a był tchórzem i zrezygnował z kandydowania pod wpływem działań służb specjalnych i afery z jarucka w tle. A awiódł miliony wyborców, które chciało na niego oddać głos. To Pani Ogórek jest odważna ...bo ma odwagę startować w imieniu Sojuszu Lewicy Demokratycznej .

 • jkredman

  Oceniono 7 razy 5

  20 lat po, o 20 lat za późno, znika SLD - postkomuna i ich duchowi spadkobiercy [z niewielkimi wyjątkami, Cimoszewicz tym wyjątkiem nie jest], miejmy nadzieję że odejdą w niebyt i nie będą próbować odbudować postkomunę w nowych szatach organizacyjnych, postkomuna duchowa pozostaje w mediach i to jest niebezpieczne,
  a Rzeczpospolitej potrzebna jest autentyczna lewica społeczna, lewica dla ludzi pracy, żadne Krytyki Polityczne i podobne cuda, żadni Jońscy i Garbowscy, Ci w garniturach od Bossa i z ustami pełnymi frazesów to żadna lewica to pozerzy i pozoranci,

 • ceoll

  Oceniono 7 razy -5

  Cimoszewicz pokazał ile jest wart, kiedy podkulił ogon i uciekł do puszczy w czasie kampanii prezydenckiej. Tak, jakby wyraźnie się czegoś przestraszył. Teraz specjalizuje się w nagonce na swoich byłych przyjaciół. Skrajna prawica, prawicowe media zawsze na niego mogą liczyć Szkoda, że nie był tak krytyczny, kiedy z ramienia SLD sprawował najwyższe urzędy. mały, niespełniony człowieczek, chadzający na smyczy tego, który mu więcej zaoferuje. Żałosny....

 • asz-las

  Oceniono 7 razy -7

  Dumający pyszałku poza krytyka swojego partnera partyjnego co zrobiłeś dla SLD -mądralo!!!!

 • chris1970

  Oceniono 1 raz -1

  Gdyby SLD była w koalicji z PO, to sądziłbym, że pani Ogórek to nic innego jak zasłona dymna na okoliczność ważniejszych rzeczy, które się dzieją obecnie, czytaj: kopalnie.
  A tak, to sądzę, że to nic innego jak taki sezon ogórkowy, tyle że w zimie.

 • plantin

  Oceniono 31 razy 25

  Miller to polityczny idiota ale jeszcze większymi idiotami są ci co wybrali go znowu na szefa SLD - człowieka po "romansie" z Samoobroną - dajcie spokój. Popełnia błąd za błędem, SLD jest partią niewiarygodną - dlatego powinna odejść ze sceny politycznej, żeby dać miejsce partii naprawdę lewicowej. Lewicowość to całokształt przekonań - nie tylko lewicowość ekonomiczna ile i światopoglądowa - jak ktoś o katolskiej mentalności ma być członkiem SLD ? Tacy ludzie rozsadzają każdą partię od wewnątrz.
  Szkoda tylko wartościowych jednostek z SLD.
  A "szołmen" Ryszard Kalisz - niech sobie da spokój jest celebrytą i już nikim więcej, zapędził się w blichtr i ma się jak pączek w maśle - jak widać dobrze mu z tym.

 • sprostowany

  Oceniono 9 razy 7

  pamiętam, jak Miller buńczucznie huczał:
  "nieważne jak mężczyzna zaczyna, ważne jak kończy" i za każdym razem kończy coraz gorzej.
  Czy Miller może nie jest mężczyzną - taka kobieta bez... brody.. ?

 • sympatyklewicy

  Oceniono 7 razy 7

  "Miller kończy kiepsko"
  **********************************
  To co ty Włodek kombinujesz ? Że niby Miller nie jest prawdziwym mężczyzną ???

 • romanbr3

  Oceniono 5 razy 1

  koncz waść wstydu oszczędż

 • mawohe

  Oceniono 9 razy -1

  Cimoszewicz to taki wujek dobra rada.

 • inwinoveritas

  Oceniono 13 razy 1

  SLD popelnił tylko jeden błąd - nie chciał być lewicowy. A wierną służbę amerykańskim interesom, to nie pan wymyśliłeś, panie Cimoszewicz.

 • pan_glosny

  Oceniono 65 razy 49

  Ale to Cimoszewicz gdyby się teraz odważył miałby szansę na drugą turę z Bronkiem. Reszta się nie liczy i nie pomoże tu zaklinanie rzeczywistości przez Błaszczaka czy innego kundelka prezesa.

 • vibhisana

  Oceniono 11 razy -1

  Kiedy w końcu CIMOSZEWICZ, ogłosi, że DZISIAJ jedyną lewicą jest POPiS?

 • airborell

  Oceniono 49 razy 31

  "Wydaje mi się, że to nie ja powinienem żałować, że 10 lat temu w wyniku przestępstwa popełnionego wobec mnie musiałam się tak zachować. 20 lat temu coś podobnego zrobiono Oleksemu. W jego wypadku przeprosiny przyszły za późno. W moim jeszcze nikt się nawet nie zająknął - tłumaczy."

  Hłe hłe, Cimoszewicz został w 2005 roku zniszczony przez związanego z PO Kostka Miodowicza. W związku z tym Cimoszewicz... popiera PO. To się chyba nazywa syndrom sztokholmski czy jakoś tak.

 • kac

  Oceniono 7 razy -1

  To i tak lepiej niż PiS, które używając astronomicznej nomenklatury zachowuje się jak czarna dziura... co tylko za nadto się zbliży jest rozrywane na strzępy i wciągane w ciemne zapadlisko.

 • figa.7

  Oceniono 7 razy -1

  To jest po prostu niesmaczne, kiedy ludzie tacy jak Cimoszewicz, Gowin, Michał Kamiński itd. plują na partie, którym wszystko zawdzięczają, i z których wyszli. Poszli to poszli, ich wybór, ale przyzwoitość kazałaby większą wstrzemięźliwość.

 • 150_w_kapeluszu

  Oceniono 4 razy 0

  Ależ oczywiste jest, że miejsce Millera to pudło i karcer nie zaś stołek przewodniczącego partii.

 • tece92a

  Oceniono 7 razy -3

  Ogórek powinna założyć firmę szyjącą modne stroje dla moherów.

 • katolak

  Oceniono 64 razy 48

  oglądałem fragmenty jej wystąpienie - wcześniej naczytałem się o tym, jaka to jest wykształcona, i w ogóle,i do tego jeszcze ładna (to prawda), ale jak posłuchałem wczorajszych "postulatów" -- to tak jakby ktoś dał kartkę przysłowiowej blondynie, i kazał czytać, i nie zastanawiać się nad sensem;
  i ten teatralny akcent, to sztuczne akcentowanie najważniejszych fragmentów - widać, że długo ćwiczyła przed lustrem;

 • dziadekjam

  Oceniono 5 razy 1

  To przecież oczywiste, że Miller chce zatopić SLD przed swoim utonięciem. To wyznawca zasady "po nas choćby poptop".

 • tece92a

  Oceniono 5 razy -1

  SLD z górki,choćby dwa ogórki.

 • szymikkk

  Oceniono 37 razy 29

  miodowicza dosięgnęła już ręka sprawiedliwości

 • representation1

  Oceniono 92 razy 68

  A kogo to obchodzi?
  -------------------------
  SLD już jest martwa.

  Polska ma jednak inny problem. To rosnące wpływy populistycznej, skorumpowanej, postkomunistycznej poczwary ZSL występującej pod szyldem PSL. Pawlak i jego kumple są wielkimi szkodnikami.

 • 99makabra1977

  Oceniono 9 razy 1

  To Cimoszewicz będąc premierem przywrócił górnikom przywileje i zniszczył reformy Buzka. Włażąc w doopę jednej grupie zapomniał o społeczeństwie i mocno przyczynił się postępującego bankructwa Polski.

 • akni4

  Oceniono 9 razy -1

  zgadzam się z, że SLD zniknie ze sceny politycznej! Przyczyną jest kandydatka na Prezydenta Polski! Ta kandydatka to akt rozpaczy !

 • best-ahmed

  Oceniono 6 razy -4

  Magdalena Ogórek - doktor nauk humanistycznych (Uniwersytet Opolski)
  Andrzej Duda - doktor nauk prawnych (Uniwersytet Jagielloński)
  Kto jest lepiej wykształcony?

 • pyttacz

  Oceniono 10 razy -2

  I dobrze, miejsce lewicy jest w kostnicy.

 • lakman

  Oceniono 79 razy 45

  Może i najbardziej wykształcona, ale opowiada brednie godne uczestniczek wyborów jakieś "miss czegoś"

 • baby1

  Oceniono 7 razy -3

  E tam. Takie wieszczenie. PSL też już dawno miał upaść, a tu jakoś ma się dobrze. A Ogórek jest OK. Niby w czym myśliwy z dysleksją jest od niej lepszy?

 • a.k.traper

  Oceniono 21 razy 7

  Nie tylko SLD, to najlepszy czas do tworzenia nowych ugrupowań i to przez młodszych, ja stary to mówię, wszystkich powyżej 55 na polityczna ławkę, korzystać z doświadczeń i opinii, nie dopuszczać na listy.

 • herr7

  Oceniono 25 razy 1

  Cimoszewicz od lat jest zawziętym krytykiem SLD, partii której zawdzięcza swój polityczny byt. Znany jest też z wrogości do Leszka Millera. Od zawsze należał do tej frakcji (razem z Aleksandrem Kwaśniewskim) która Millera zwalczała. Problem SLD jest w jej elektoracie, który po prostu starzeje się i wymiera. Cimoszewicz nie ma tutaj żadnego pomysłu, gdyż trudno być politykiem naprawdę lewicowym, popierającym zarazem amerykańskie wojenne awantury. Cimoszewicz jest więc taką samą "lewicą", jak Kwaśniewski, Michnik, czy sam Miller. Inaczej mówiąc, przyganiał kocił garnkowi.
  To o takich działaczach jak Cimoszewicz mądrze pisze Bronisław Łagowski "Co bardziej oportunistyczni politycy SLD zmykali po cichu lub głośno z tej partii, szukając sobie miejsca w obozie zwycięzców lub obok nich. I z uczuciem Schadenfreude komentują każde niepowodzenie Sojuszu."

  Całość jest tutuaj:
  www.tygodnikprzeglad.pl/lament-nad-rozlanym-mlekiem/
  Przyczyny upadku SLD leżą gdzie indziej i Cimoszewicz z Kwaśniewskim mają w nich taki sam udział jak Leszek Miller.

 • dorsz_pitery

  Oceniono 3 razy -1

  nareszcie - ale 25 lat za późno:
  temidacontrasm.info/category/wiadomosci/

 • armagedon888

  Oceniono 229 razy 177

  Cimoszewicz to jeden z niewielu polskich politykow ktory ma predyspozycje do najwazniejszych stanowisk w kraju,,,cala reszta to lotry i szuje

 • best-ahmed

  Oceniono 68 razy 58

  Małopolska Szkoła Wyższa, uczelnia z którą związana jest p. Ogórek, oferuje następujące kierunki studiów: dietetyka, kosmetologia, sztuka kulinarna.

 • gazeta_za_mnie_mysli

  Oceniono 7 razy -3

  Niech znikają, to popłuczyny po PZPR, zdemoralizowane gó...arstwo podążajace za mordercami komunistycznymi, komu potrzebna taka partia w wolnej Polsce?

 • jan.ostrzyca

  Oceniono 13 razy -3

  Cimoszewicz? Facet, który wszystkie ważne funkcje państwowe zawdzięczał SLD. Facet,który ze sporymi szansami kandydował na prezydenta RP i nagle obraził się na wszystkich i zrezygnował w trakcie kampanii. Facet który jest "niezależnym" senatorem z poparciem PO. Gość co wyślizgał Borowskiego i Kalisza z kandydowania na prezydenta RP osiem lat temu.

 • adamspzoo1

  Oceniono 16 razy 4

  Polski prezydent jest tylko na pokaz wiec w czym problem!... wy tam ciagle szukacie programow wyborczych,madrosci itd u nich :-) glosujecie na tych de best i nieprzerwalnie i tak jestescie parobkami EU!

 • ulther

  Oceniono 272 razy 238

  Szkoda, ze Cimoszewicz - czlowiek niewatpliwie madry, etyczny i lewicowy zarazem (co nie jest norma) woli pozycje zdystansowanego komentatora a nie kogos, kto moglby wesprzec lewice swoim autorytetem. To wszystko co mowi jest b. ciekawe, madre, swiadczy o znawstwie rzeczy, osob i tematu. Bardzo wysoki poziom refleksji - co z tego skoro woli sie wycofac i, biorac pod uwage jego znaczenie i format, porzucic elektorat lewicowy, ktory by go poparl bez najmniejszego problemu.

 • gtpress

  Oceniono 147 razy 103

  Panie Wlodku, serdeczne dzieki na madre slowa i trafne opinie, wsrod tych polskich kundli politycznych AD. 2015 to rzadkosc.....

 • Oceniono 89 razy 45

  Jeśli lewica zniknie z politycznej sceny długo przyjdzie nam czkać na normalność.

 • evident

  Oceniono 10 razy 0

  Miller Kwaśniewski Ogórek został tylko sznurek

 • mjunhy

  Oceniono 12 razy -4

  Rząd zamiast likwidować kopalnie powinien wyjaśnić pochodzenie wielkiego majątku byłego prezydenta RP Pana Aleksandra Kwaśniewskiego, zagrabionego w czasie sprawowania władzy w kraju i tuż po okresie sprawowanie władzy oraz kradzieży 15 mln $ otrzymanych za tajne więzienia CIA w Polsce.

 • jaklucz

  Oceniono 15 razy -3

  Pozytywnie zaskoczyć? Chyba jak polska reprezentacja w piłkę kopaną, która zamiast dostać 0:8 od Andory, dostaje 0:3.

  Ta pani nie ma niczego poza prezencją. Takie przemówienia wygłasza parkingowy na moim osiedlu. Niekoniecznie na trzeźwo.

 • cwisla

  Oceniono 101 razy 65

  Bezkarność i brak jakiejkolwiek odpowiedzialności sędziów w Polsce jest przerażająca - postulat zmiany tego jest w 100 % słuszny a nie radykalny.. Kasta nietykalnych i nieomylnych jest tak rozpasana że zasady prawa, etyki logiki nie wspominając mają ordynarnie w du..ie. I obywatel może to zameldować koniowi bo wszyscy inni uznają jego skargę za oczywiście bezzasadną i subiektywną. Takie sądownictwo niszczy społeczeństwo, biznes i zmusza ludzi do emigracji.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 30 razy 18

  "...- ocenia w "Newsweeku" i dodaje, że Ogórek "będzie pewnie najlepiej wykształconym kandydatem w całej stawce""

  ... i najbardziej kobiecym kandydatem :D

 • realistas

  Oceniono 73 razy 1

  Dziennikarze z taką samą zawziętością atakują p. Ogórek jak kiedyś Cimoszewicza. Widocznie zagraża komuś. Dziwi mnie brak reakcji środowisk kobiecych, które również przyłączają się do tego ataku. Widocznie kobiety chcą faceta na urzędzie.

 • silthor

  Oceniono 203 razy 129

  Ale co po tym wykształceniu, jak w 3 dni zafundowała nam całą masę głupot i populizmu? Mit jej wykształcenia prysnął, jak tylko otworzyła Facebook i buzię. Bajdurzenie o zmuszaniu do rezygnacji z kandydowania, nieznajomość realiów polityki i życia publicznego, nieznajomość kompetencji i zadań prezydenta, nieznajomość prawa, finansów przedsiębiorstw (propozycja obniżenia CIT-u, aby zachęcić przedsiębiorców do legalnego zatrudniania ludzi, co pokazuje, że pani Ogórek nie wie, że problemem są koszty pracy - np. uzusowienie - a nie CiT, do tego pomyliła zysk z obrotem) no i w końcu kompletna amatorszczyzna w zakresie PR/kontaktów z dziennikarzami.

  Ja w jej wystąpieniach żadnego wyjątkowego wykształcenia, a tym bardziej doświadczenia nie zauważyłem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX