Komentarze (471)
Sprawa nauczycielki, która zdjęła krzyż ze ściany w szkole: jest dochodzenie
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • artur737

  Oceniono 16 razy 6

  Przychodzi baba do lekarza z krzyzem wbitym w dupe.
  Doktorze, moglby pan usnunac?
  Nie, krzyza nie wolno usuwac.

  Milego dnia!

 • kocurxtr

  Oceniono 14 razy 6

  zawieszenie krzyża jest przestępstwem !
  jest pogwałceniem konstytucyjnych praw o świeckości państwa!

 • wagadudu

  Oceniono 11 razy 7

  Jeśli szkola jest katolicka, to nawet mogą sobie wypalać krzyże na czołach. Jeśli jest państwowa to fora krzyż ze dwora.

 • rudder

  Oceniono 11 razy 7

  A kiedy pojawi się jakiś odważny i usunie krzyż z sali sejmowej. Kłucie tym symbolem w oczy niekatolików to jest dopiero skandal. Do tej pory wszystko co dotyczyło religii, szczególnie katolickiej, było załatwiane wbrew prawu. Suchocka wbrew prawu wprowadziła konkordat,
  Radziwiłł wbrew prawu wprowadziła religię do szkół, wbrew prawu kolejne rządy finansują
  kapelanów, budowę "świątyni" opatrzności bożej itd. itp. We wszystkich przypadkach
  obiecywano, że podatnik nie będzie na to łożył i co z tego wynikło każdy widzi. Państwo,
  które nie szanuje własnych praw nie jest warte istnienia.

 • wyciety

  Oceniono 7 razy -3

  Gdzie rodzice,gdzie nauczyciele?Pozwalaja sie wodzic za nos jakiejs kobiecie.Wybatozyc babe ,to zdrowie jej sie poprawi.

 • agak23

  Oceniono 11 razy 7

  Jeżeli nauczycielka zdjęła krzyż i innym się to nie spodobało to jest to dyskryminacja. Jeżeli inni zawiesili krzyż i komuś się to nie spodobało - to jest to narzucanie światopoglądu. Ktos to rozumie?

 • Piotrek Kucharski

  Oceniono 6 razy 4

  Art. 25 par 2 Konstytucji RP:
  Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 11 razy 7

  Wyrok jest oczywisty biedna nauczycielka przegra. MAfia kościelna opanował kraj doszcętnie, służą jej wszytscy politycy poza nielicznymi kórych wyśmiewacie, urzednicy, sądy. Episkopat to faktyczna wąłdza w tym kraju a my jesteśmy niewolnikami. Kto żyw niech stąd wyjeżdża bo zdrajcy watykańscy nami rzadzą.

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 8 razy 4

  POdnoózki kleru pod sąd. Serwilistyczna władza na Madagaskar. Rewolucja świecka i koniec styropianowych zdrajców to jedyna szansa, ze do końca nie zaprzedadzą nas Watyklanowi.

 • woj281

  Oceniono 10 razy 6

  Kto wybiera takie kato-ciemnoty na dyrektorkę szkoły. Wywalić babsko zakuty łeb i zapamiętać ten grajdoł Krapkowice..

 • age.kruger

  Oceniono 3 razy -1

  a gdyby nauczycielka wolala gilotyne niz krzyz? a moze krzeslo elektryczne?

 • kocurimysza

  Oceniono 8 razy 2

  Dopiero we Francji zostalo pokazane CO TO JEST WIARA I RELIGIA!!! dlatego zadnych krzyzy w miejscach publicznych nie powinno byc ,aby nie obrazac innych ktorzy wierza w inne bustwo lub nie ..

 • Irena Wyrwas

  Oceniono 10 razy 6

  zawiadomienie dyrektorki w ogóle nie powinno być brane pod uwagę ,bo pracuje ona w placówce publicznej i przekroczyła uprawnienia,jak chce wieszać krzyże ,to ma własne mieszkanie

 • papaleone

  Oceniono 9 razy 5

  Pomóżmy katolikom!
  Małe krzyżyki nie są drogie. Taśma klejąca, też nie.
  Kogo stać, niech zakupi po 10-20 krzyżyków i poprzykleja je wszędzie, gdzie ich niema.
  Niech będą wszędzie, na dworcach w kiblach, szaletach miejskich w parkach i burdelach.
  Może wtenczas sami katolicy dostrzegą problem profanacji krzyża i zaczną je zbierać.
  Wiara czyni czuba!

 • gadolinn

  Oceniono 10 razy 6

  religia powinna byc nielegalna;
  dozywocie albo kara smierci za praktykowanie publiczne.

 • kbl

  Oceniono 10 razy 6

  Dlaczego nie ma paragrafu na bezczelną obrazę rozumu czynioną przez sekty religijne ? Niech religioci udowodnią swe bajki zanim podadzą kogoś do sądu za ich obrazę. Proste?

 • kotnaboso

  Oceniono 9 razy 5

  jak dyrektorka ma problem z wiarą to niech nauczycielke postawi przed sąd boski a nie wyrecza boga świecka władzą

 • waldus059

  Oceniono 8 razy 4

  Niestety sprawa jest już rozstrzygnięta. Przyszły wytyczne od biskupa i prokurator się zesrał ze strachu i na przygotowane umorzenie które kończy się słowami ; Tak mi dopomóż Bóg

 • m1337

  Oceniono 8 razy 0

  Pani Grazyno wielki szacunek za oodwazna decyzje. Polski kato/taliban stal sie najciemniejsza strona nowoczesnej europy. Odbieranie wolnosci i niezaleznosci obywatelskiej przez dyrektorow, prokuratorow, oraz mafijnych przedstawicieli kosciola w Polsce powinno byc scigane przez miedzynarodowe organizacje obrony praw czlowieka. Dranstwo katolickie nie zna granic, wchodzac w brudnych buciorach kazdemu w zycie. Czas tych nieobliczalnych oszolomow pogonic do pracy by nie okradali panstwa i obywateli, by placili podatki i nie terroryzowali nas swoja ciemnota.

 • gourmant

  Oceniono 9 razy -3

  Do większości komentujących: nie martwcie się. Za kilkadziesiąt lat będzie inaczej. A dla tych, których już chcą szkół bez krzyży zapraszam do Arabii Saudyjskiej. Jeden z nauczycieli w podparyskiej szkole był w szoku, kiedy trzy czwarte jego klasy sprzeciwiło się uczczeniu ofiar zamachu. - Młodzież stwierdzała, że ich śmierć była uzasadniona, ponieważ nie wolno rysować ani obrażać proroka". Jakoś z powodu zdejmowania krzyża w Polsce od kilkuset lat nke zginął

 • Juliusz Wnuk

  Oceniono 8 razy 4

  Typowy przyklad polskiego "CIEMNOGRODU" ...wladza boi sie kosciola a jego oszolomy robia to co chca...Biedny ten kraj - a juz myslalem, ze na starosc wroce i zloze w Polsce kosci...

 • plastus82

  Oceniono 8 razy 0

  Polska to nie kato-ISIS, jest laicka i ba tak pozostać , kto ciemnota niech się modli w kościele, i po domach a nie mi na silę biblijny bełkot wciska.

 • kaczorbe

  Oceniono 7 razy 5

  w tym kraju jedyne co można to być katolikiem, dzieciorobem i patriotą....czyli "wolność i demokracja"

 • kaczorbe

  Oceniono 8 razy 6

  macie swoją wolność i demokrację......he he he ...chory kraj i chorzy ludzie

 • darla152

  Oceniono 9 razy 7

  Dobrze zrobiła. Szkoła to nie miejsce na symbol wymyślonej bajki !!!

 • elzbieta09

  Oceniono 4 razy 4

  Zawsze czyjeś "uczucia religijne" lub "ateistyczne" zostaną urażone. Każda religia ma swoje symbole. Gorliwi wyznawcy danej religii wierzą, że brak symbolu ich religii (np. krzyża) czyni miejsce niegodnym, grzesznym. Stąd święcenie pomieszczeń. Podobnie czują prawosławni względem ikon, żydzi ortodoksyjni względem mezuzy, a muzułmanie względem cytatów z Koranu. Aby wszystkich zadowolić należałoby w takim pokoju nauczycielskim, a także Sejmie powiesić następujące znaki, na ścianie: krzyż katolicki (ale bez pasyjki, aby protestanci mogli się z nim identyfikować), ikonę prawosławną i napis "Allach Najmiłosierniejszy, Najlitościwszy", a na framudze drzwi - mezuzę. Na jednej ze ścian umieścić napisy: "Poznaj samego siebie" (dla wyznawców religii nie monoteistycznych) (jako, że to pogańskie hasło) oraz "Nic nie wiadomo" (dla agnostyków), "Umysł ludzki jest ostateczną - najwyższą instancją poznania" (dla ateistów). Przydałby się też napis: "wszystkie napisy i dekoracje w tej sali są wyłącznie folklorem". Może wówczas wszyscy byliby zadowoleni?

 • 20portal

  Oceniono 7 razy 5

  Za zdjęcie krzyża nauczycielkę najlepiej ... ukrzyżować.
  Tylko pod krzyżem,
  tylko pod tym znakiem,
  Polak jest burakiem.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 3 razy 1

  No to afera że hej! W sam raz na Bangladesz europy. Niech się bydło interesuje klerem, pijanym posłem.... a nie sprzedażą kopalń sponsorom PO.

 • nelly20122

  Oceniono 3 razy 3

  dyskusja zakręca ? nie taki był temat artykułu w Gazecie. Po co ta jałowa rozmowa o tęczy. Problemem jest szykana jakiej doznała p. Grażyna za upominanie się o swoje obywatelskie prawa. Mam nadzieję, że sąd dokładnie rozpozna sprawę i ukarze winnych tej nagonki.Taki ostracyzm w tak małym środowisku nie należy do zjawisk przyjemnych i łatwych. BRAWO p. Grażyno! Imponuje nam pani odwaga i determinacja!

 • margetta22

  Oceniono 1 raz 1

  Najwyższy czas!!! historia kościoła nie jest usłana różami !!

 • agora7

  Oceniono 10 razy 8

  Coraz bardziej chory kraj. Miejsce na krzyż ma Każdy w SWOIM domu.

 • sacc77

  Oceniono 9 razy 7

  Najmocniej przepraszam ale - O CO CHODZI TEJ D... "DYREKTORCE"?
  Czy prawda może być obraźliwa?
  Oczywiście, że nie.
  Tak więc dlaczego poleciała do prokuratury gdy przeczytała o sobie kilka zdań szczerej prawdy?

 • matitalolo

  Oceniono 10 razy 8

  Ten kraj towatykański rezerwat w którym nadgorliwi katoliccy fundamentaliści prześladują ludzi myślących . Religia zaczęła się wtedym gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupka (Mark Twain)

 • wpyskgo

  Oceniono 11 razy 5

  Prokuratora należy zastrzelić, to mówię ja, Jarząbek. A krzyże niech prokurator sadzi sobie w domowym ogródku na chwałę biskupa i klęczników. A dyrektorkę w y p i e r d o l i ć na zbity ryj ze szkoły!! Powinni to zrobić rodzice !!!.

 • jkal

  Oceniono 9 razy -9

  niestety częstu antyklerykalni demagodzy, zapewne PO dobrym wykształceniu otrzymanym na WUMLu, PO sam koniec swojego żywota POsyłają PO księdza! Tak na wszelki wypadek! A co, NIE mogli się POmylić? I jak tu wierzyć doktrynerom?

 • negatt

  Oceniono 14 razy 12

  Skoro jest wolność wyznania to nie powinno być żadnych krzyży i innych fałszywych wizerunków świętych w instytucjach publicznych, bo to jest nachalne narzucanie i mobbing religijny.To właśnie powinno być karane. Są świątynie to niech w nich wiszą zakazane przykazaniem 2, które zostało dla katolików wymazane z pamięci,tylko po by było czym handlować.Religia do kościołów, a szkoła niech w końcu zacznie uczyć tolerancji dla innych.Biskup to też żaden święty co życie nie jednym przykładem sypnęło co robią z dziećmi.Tym razem znowu ciało pedagogiczne dało ciała.Może do tego swoje 5 groszy dorzucił jakiś ksiądz lub katecheta.

 • fidelis192

  Oceniono 12 razy -8

  Życie nie znosi próżni. Walczcie dalej z krzyżem to zastąpi go półksiężyc tak jak ma to miejsce we Francji. Zobaczymy czy wtedy będzie wam lepiej.
  www.youtube.com/watch?v=YLbHPk7Teng

 • szycha75

  0

  a po takich komentarzach pójdziecie sobie na wybory Prezydenta i zagłosujecie na Komorowskiego , Dudę lub JKM byle by nie Magda Ogórek prawda?

 • wqb

  Oceniono 14 razy 8

  katotaliban

 • Jacek Broton

  Oceniono 9 razy 5

  ... już tam walą katoliccy bojownicy jak uczą muzułmanie ... chociaż katolicy też swoją szkołę mają !!!

 • wrobrewrobrewrobre

  Oceniono 13 razy 5

  Widok trupka na dwóch patykach nie jest przyjemnym widokiem.

 • paryta

  Oceniono 2 razy 2

  Sprawa jest jak szkoła, sportowa. Wynik znany. Goowno z tego będzie. Nie podniecajcie się Panowie i Panie.

 • kotekkot

  Oceniono 19 razy -15

  Ateistom i niewierzącym krzyż przeszkadza? Nie rozumiem dlaczego skoro są ateistami i niewierzącymi to jest dla nich obiekt neutralny. I nie minusujcie tej oczywistej prawdy

 • bro2001

  Oceniono 14 razy -8

  Walczcie ateiści i liberalowie o wolnosc od krzyza, walczcie, wypchnijcie chrzescijan z przestrzeni publicznej, przyjda islamisci, ktorzy chetnie zaakceptuja zaproponowane przez was warunki. Oni potrafia korzystac z europejskich praw wolnosci a swoje pojmowanie wolnosci wymusic.

 • ador43

  Oceniono 11 razy 5

  Obrazona katolickaszmata.Zwolnic .

 • jan.w2

  Oceniono 10 razy 6

  Obstawiam, ze pierwsze śledztwo zostanie umorzone, a drugie zakończy się sprawa w sądzie, chyba, że ktoś kto zbluzgał katotalibiarę dyrektorkę był na tyle cwany, że logował się z karty prepajdowej lub poprzez sieć TOR.

 • mireczekb

  Oceniono 20 razy -12

  Nie życzę żadnej szkole takiej sfrustrowanej matymatyczki. Ona nie wie, że żyje w kraju od ponad tysiąca lat katolickim ? Musisz się kobieto przystosować do 90% większości. Nie wolno ci zdejmować krzyży.

 • genia50

  Oceniono 14 razy 10

  kiedys powrot do sredniowiecza wydawal mi sie w Polsce niemozliwy ,ale teraz sie boje ze jednak tak.Pewna pani nauczycielka biologii w szkole sredniej w Tarnobrzegu powiedziala uczniom ,ze nie wierzy w teorie ewolucji Darwina ale musi o niej powiedziec na lekcji a katechetka ciagle puszczala filmy o egzorcyzmach a niektore dzieci sie baly ale wstydzily sie przyznac a pierwsza do zwolnienia poszla polonistka ktora czegos dzieci uczyla jak tak dalej pojdzie to zapanuje grozna ciemnota

 • hager52

  Oceniono 9 razy 5

  magistrzy prawa po pomroczności jasnej. Za zabicie psa dwa lata do odsiadki, a za zbicie ludzi w kopalni zawiasy. Ostatnio nagłośnione wyczyny komorników też dowodzą, że ta grupa zawodowa jest ponad prawem. Nigdy w żadnych wyborach nie zagłosuję na prawnika i lekarza. W sejmie pełno jest posłów lekarzy i prawników i te dwie grupy zawodowe mają się znakomicie są praktycznie bezkarne. Szokujące jest to, że SB-cka szmata prawniczka dostała od szpitala warszawskiego 5 milionów zł odszkodowania za utratę seksualności. Raczka rączkę myje

 • vito60

  Oceniono 11 razy 5

  A może zacznijmy oddzielać sferę religijną od państwowej. Ile czasu i pieniędzy zmarnowano na procesy o OBRAZĘ UCZUĆ RELIGIJNYCH? Temat na solidny doktorat

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX