Terlikowski o "pigułce po": Trutka na dzieci i kobiety powinna być nielegalna [KOMENTARZE]

14.01.2015 16:51
Tomasz Terlikowski

Tomasz Terlikowski (Fot. ADAM KOZAK/ Agencja Gazeta)

"W Polsce zabijanie dzieci jest nielegalne. I nielegalna powinna być też trutka na dzieci" - ocenił na Twitterze Tomasz Terlikowski. Wcześniej rzecznik Ministerstwa Zdrowia przekazał, że Polska dostosuje się do unijnych przepisów i umożliwi sprzedaż "tabletki po" bez recepty.
- Jako państwo nie mamy nic do gadania. Jesteśmy członkiem Unii i musimy się do tego dostosować - przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Krzysztof Bąk. To oznacza, że środki antykoncepcji awaryjnej (czyli "pigułkę dzień po") będzie można kupić bez recepty także w polskich aptekach. Na razie nie wiadomo tylko kiedy.

Stanowisko MZ zelektryzowało komentatorów obecnych w serwisie Twitter. Choć większość z nich cieszy się z zapowiadanej zmiany, nie zabrakło też głosów oburzenia. Redaktor naczelny Telewizji Republika Tomasz Terlikowski przyrównał "tabletkę po" m.in. do "trutki na dzieci i kobiety". "Jak Komisja Europejska uznała, że trzeba mordować się samemu, to my musimy być posłuszni, żeby muzułmanie szybciej wygrali" - pisał.

Wielu użytkowników serwisu ucieszyło jednak stanowisko ministerstwa:Niektórzy, jak Michał Majewski z "Wprost", komentowali decyzję MZ w mocno żartobliwym tonie:Z kolei Klaudiusz Slezak z Polsat News zwraca uwagę, że bez edukacji seksualnej w szkołach zmiany w przepisach mogą się okazać ryzykowne:"Tabletki po" są dostępne w większości krajów UE

Dostępny w większości krajów UE preparat ellaOne to produkt antykoncepcyjny zawierający octan uliprystalu, przeznaczony do stosowania w przypadkach nagłych, aby zapobiec ciąży po odbyciu stosunku płciowego bez zabezpieczenia lub w przypadku, gdy zastosowana metoda antykoncepcji zawiodła. Pigułki te mają działać poprzez zatrzymanie uwalniania komórki jajowej przez jajniki. Został on dopuszczony do obrotu w UE w 2009 r.

Według ekspertów Europejskiej Agencji ds. Leków, choć pigułki mogą być skuteczne, jeśli zostaną przyjęte w ciągu 5 dni po stosunku płciowym, to ich skuteczność jest najwyższa, gdy zostaną zastosowane w ciągu 24 godzin. "Zniesienie wymogu otrzymania recepty na ten lek powinno ułatwić kobietom dostęp do niego i przez to zwiększyć jego skuteczność" - oceniła Komisja Europejska.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (551)
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 922 razy 822

  bardzo wątpię żeby Terlikowski był w posiadaniu dyplomu ukończenia studiów medycznych,
  ten facet jednak sprawił że, pierwszy raz w życiu ciesze się ze Polska utraciła cześć suwerenności na korzyść UE

 • syn_wojtyly

  Oceniono 683 razy 625

  dla mnie panie terlikowski jest pan religijnym fundamentalistą i domniemanym przyszłym terrorystą - jeśli kiedykolwiek ktoś zaatakuje klinikę aborcyjną czy kobietę przeryająca ciążę służby powinny w pierwszej kolejności zawitać u pana.
  Poglądy które pan głosi są chore - ale dzięki demokracji może je pan sobie wygłaszać.
  Jest pan dzieciorobem - i tylko dlatego że pan dobrze zarabia i Małgosia także stać was na wychowywanie dzieci.
  Życie ludzkie nalezy do nas samych a nie pana zbrodniczej organizacji. Słusznie pan napisał że życie każdego Polaka jest prawnie chronione - także się pod tym podpisuję! ale życie zaczyna się od narodzin - jeśli pan tego nie wie to proszę wrócić do szkoły bo chyba zbyt wiele religii a zbyt mało anatomii i biologii zrobiło panu wodę z mózgu.
  Proszę także do swojej licznej rodzinki - zaprosić także biedne i niekochane dzieci z domu dziecka, proszę pochylić się nad ich losem. Bo receptą na szzęście tych biednych dzieci , małych Polaków - nie jest dymanie przez pana kolegów w sukniach lecz miłość, miłość której nie mają.
  APELUJĘ WIĘC ABY WSZELKIE ŚRODKI PRZEZNACZANE NA KOŚCIÓŁ KATOLICKI PRZEZNACZYĆ NA MAŁE POLSKIE DZIECI.

 • fakiba

  Oceniono 532 razy 466

  Największą trutka dal biednych katolskich czerepów jest Terlikowski , i powinien być zakazany

 • fakiba

  Oceniono 448 razy 396

  Niech Terlikowski spada na drzewo , nikt mu tego łykać nie każe , ale przydało by się

 • zumzum0

  Oceniono 384 razy 350

  Terlikowski o pigułce "po": Trutka na dzieci i kobiety powinna być nielegalna .
  Za to powinna legalna trutka na pieprzenie bzdur przez Terlikowskiego.

 • zumzum0

  Oceniono 306 razy 268

  Terlikowski , u psychiatry byłeś ????.
  Nie , dla mnie niema psychiatry z moją chorobą psychiczną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje