Nowy sondaż: nazwisko prezydenta poznalibyśmy już w I turze. Ogórek na 3. miejscu

14.01.2015 13:20
Andrzej Duda, Bronisław Komorowski, Magdalena Ogórek

Andrzej Duda, Bronisław Komorowski, Magdalena Ogórek (Fot. Agencja Gazeta)

Jeśli wybory prezydenckie odbyłyby się teraz, wygrałby je w pierwszej turze Bronisław Komorowski. Drugie miejsce zająłby kandydat PiS Andrzej Duda, a trzecie - Magdalena Ogórek, kandydatka SLD. Sondaż został przygotowany dla "Wiadomości" TVP 1.
Sondażowe wyniki poszczególnych kandydatów prezentują się następująco:

1. Bronisław Komorowski - 56 proc.
2. Andrzej Duda - 19 proc.
3. Magdalena Ogórek - 6 proc.
4. Janusz Korwin-Mikke - 4 proc.
5. Janusz Palikot - 2 proc.
6. Adam Jarubas - 1 proc.

1 proc. ankietowanych zadeklarował, że głosowałby na kogoś innego, a 11 proc. nie wie, na kogo oddałoby swój głos - wynika z sondażu przygotowanego dla "Wiadomości" przez TNS Polska. Jego wyniki publikuje Tvp.info.

Frekwencja może wynosić 53 proc.

"53 proc. respondentów zdecydowanie zadeklarowało swój udział w majowych wyborach prezydenckich. 31 proc. raczej weźmie w nich udział" - czytamy na stronie serwisu.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów telefonicznych w dniach 12-13 stycznia na reprezentatywnej próbie tysiąca dorosłych Polaków.

Jakie jest największe zaskoczenie sondażu?

Największą sondażową niespodzianką wydaje się wysokie miejsce Magdaleny Ogórek, której kandydaturę SLD wysunął 9 stycznia, w dniu śmierci jednej z symbolicznych postaci Sojuszu - Józefa Oleksego.

Wybór daty był negatywnie odebrany przez część komentatorów, ale władze SLD tłumaczyły, że jest to symbol tego, iż "Lewica nie umarła". Wątpliwości pojawiły się także co do samej kandydatki - jest to właściwie nowa postać na polskiej scenie politycznej.

"Czy mam kompetencje? Proszę sobie odpowiedzieć"

Ogórek to doktor nauk humanistycznych, historyk Kościoła, komentatorka telewizyjna, w przeszłości była szefową gabinetu ówczesnego lidera SLD Grzegorza Napieralskiego. W 2011 r. bez powodzenia startowała w wyborach parlamentarnych z list SLD w Rybniku.

Na pytanie, czy ma odpowiednie kompetencje, by zarządzać sprawami kraju, Magdalena Ogórek odparła, że jej kandydaturę na prezydenta wysunęła partia, za którą stoi 2 mln Polaków. - W takim razie proszę sobie odpowiedzieć na pytanie, czy mam takie kompetencje - dodała.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (444)
Nowy sondaż: nazwisko prezydenta poznalibyśmy już w I turze. Ogórek na 3. miejscu
Zaloguj się
 • junkamm

  0

  a kto robił te sondarze tv gdzie i kiedy .?klika sie zebrała zdrajców narodowych i wynik komorowskiego gotowy .te ciemnote tv możecie sobie w du... wsadzic aż wam dobrze sie zrobi. najlepiej zgłoscie sie do tego pedała ciote prezydenta słupska

 • wobo1704

  0

  W najbliższych wyborach zagłosuję na Komorowskiego a w następnych na pewno na Ogórek.
  Starannie wykształcona, duże doświadczenie w różnorodnych instytucjach (europejskich i polskich).
  Dobrze przygotowana do takiej funkcji.
  To, ze SLD ją promuje nie ma żadnego znaczenia.
  To, że jest piękną kobieta też nie. (:

 • junkamm

  0

  polacy to debile nierozgarnieci janie sobczak

 • junkamm

  0

  tak tak nie wetuj komorowski sprawe górniczą . wyborach dostaniesz 5 procent naciągane .

 • jan_sobczak1

  0

  Polacy to jednak niezbyt rozgarnięty naród skoro gotowi są ponownie zagłosować na "Bula" Komorowskiego.

 • block-buster

  0

  Wkrotce to u Was znaczy za godzine?

 • block-buster

  0

  Ile osob MUSI cenzurowac moje posty?Kilka?

 • block-buster

  0

  Ogoreczek byla TEZ kochanica tego doopka ze Szczecina.Robil bowiem z nia to,co robil Kurski ze swoja zona.Zdradzal.A teraz wysunieto kochanke Napierala na kandydatke,bo facio marzy o powrocie do rozdawania jablek wyborcom.Ale jedyna przeszkoda jest jego wyjatkowa nieskutecznosc.No i brak inteligencji...

 • Kidler Jan

  Oceniono 1 raz -1

  Komorowski w pierwszej turze wygra ,,TO BREDNIE I ŻAŁOSNE STWIERDZENIE .......CBOS ,,,FAŁSZUJE I KŁAMIE ......ŻADEN MŁODY I STARSZY POLAK NA ŚLĄSKU NIE ZAGŁOSUJE NA,,,,,KOMOROWSKIEGO ,,,,,ON ZAMIAST SIĘ UJĄĆ ZA ROBOTNIKAMI I GÓRNIKAMI TO LICZY SWÓJ PROCENT GŁOSÓW ,,,,56 procent czy mu starczy to może głosowali w ,,,PO,,,BO ŚLĄZACY I MŁODZI MAJĄ DOŚĆ KUKŁY OD GŁOSÓW .....TRZEBA PREZYDENTA I PREMIER Z ,,,JAJAMI ,,,,CO POLACY BĘDĄ MIEĆ OPARCIE MŁODZI SZANSA NA ŻYCIE W POLSCE ,,A STARSI OPIEKA I LUDZIE PRACY ,,,,,,,I CO WAŻNE NIE BĘDĄ SIĘ WSTYDZIĆ ŻE PREZYDENT POTRAFI SIĘ ZACHOWAĆ I NAPISAĆ BEZ BŁĘDÓW ,,,,,A ZA GÓRNIKAMI ROBOTNIKAMI SIĘ WSTAWI ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje