"Jestem górnikiem" - SLD wspiera górników symbolem po zamachach w Paryżu. "Niesmaczne, żenada"

Ryzykowną akcję w sieci przeprowadził SLD. Na profilu partii na Twitterze pojawił się hashtag #JestemGórnikiem, nawiązujący do hasła "Jestem Charlie", oraz grafika. Internauci już zdążyli zareagować w krytyczny sposób.


Tak przedstawia się najnowszy status Sojuszu Lewicy Demokratycznej na ich twitterowym profilu. Zdjęcie i hashtag nawiązują do sformułowania #JeSuisCharlie (Jestem Charlie), które w ostatnich dniach pojawiło się w przestrzeni internetowej, a nawet w podczas ostatniej sesji Parlamentu Europejskiego. Był to międzynarodowy akt solidarności z ofiarami ataku na redakcję satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo" w Paryżu. SLD próbuje zdyskontować wagę tego gestu, jednocześnie wyrażając poparcie dla ważnej części swojego elektoratu, jakim są górnicy i związkowcy.

Po reakcjach innych użytkowników widać jednak, że inicjatywa nie spotkała się z aprobatą. Spora część internautów uważa, że partia w dość tani sposób wykorzystuje paryską tragedię do ratowania własnej, pikującej w dół, popularności:Pojawiają się także głosy, że Sojusz przeżywa serię nietrafionych PR-owo decyzji. Poprzednio zaangażowali się - ramię w ramię z Prawem i Sprawiedliwością - w walkę o unieważnienie wyborów samorządowych, ostatnio zaś zaprezentowali swoją - szerzej nieznaną - kandydatkę na prezydenta, Magdalenę Ogórek, w dniu śmierci byłego lewicowego premiera Józefa Oleksego:

Jeden z użytkowników - chcąc zakpić z rzekomego SLD-owskiego poruszenia kwestią strajków - wrzucił również zdjęcia polityków Sojuszu, którzy ubrani w górnicze kombinezony wizytowali śląskie zakłady wydobywcze w czasie poprzednich kampanii wyborczych. Uchwyceni w dość niekorzystnych pozach, sprawiają wrażenie, jakby nie czuli się w nich swobodnie i na miejscu. Miałoby to potwierdzać tezę o instrumentalnym wykorzystaniu tematu, braku wiarygodności i próbie odzyskania pozycji w sondażach. Ciekawostką jest umieszczenie wśród nich Grzegorza Napieralskiego, nazwanego "górnikiem wykluczonym" (to nawiązanie do niedawnego zawieszenia byłego szefa SLD w prawach członka partii).

SLD nie odniósł się jeszcze do reakcji internautów.

Więcej o:
Komentarze (37)
"Jestem górnikiem" - SLD wspiera górników symbolem po zamachach w Paryżu. "Niesmaczne, żenada"
Zaloguj się
 • szmul.bender

  Oceniono 6 razy 0

  a ja górników p..ę

 • unamatita

  Oceniono 3 razy -1

  Miller "jest górnikiem", ja jestem ogórkiem!
  u.

 • kov02

  Oceniono 7 razy 1

  Temu staremu komuchowi nieźle dekiel odwalił.

 • lucjank510722

  Oceniono 7 razy 1

  Miler tak prześmiardł PiS-em, że stracił już resztki rozumu. Jednak to prawda że każdy osobisty kontakt z kurduplem powoduje zidiocenie.

 • 31.februarius

  Oceniono 7 razy 3

  Jesteście "Filipińczykami"!!!

 • unamatita

  Oceniono 10 razy 0

  Miller - pokaż w końcu jak kończy prawdziwy mężczyzna! A może ty już nie potrafisz ani zacząć, ani skończyć!
  u.

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 6 razy -2

  żenadą władzy to jest to:
  KIM JEST ODWOŁANY PREZES KOMPANI WĘGLOWEJ TARAS?

  powołano go w kwietniu 2014

  www.pb.pl/3656060,16307,taras-nowym-prezesem-kompanii-weglowej
  Taras jest prezesem Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Jest też kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na lubelskiej liście PO znalazł się na ósmym miejscu.

  odwołano go po niespełna roku, w liostopadzie 2014

  wgospodarce.pl/informacje/18103-gigantyczna-odprawa-prezesa-kompanii-weglowej-prosze-usiasc-bo-takich-pieniedzy-nie-widuje-sie-czesto
  WYPŁACAJĄC 960 000 ODPRAWY !!!!!

  i komu tu się żyje lepiej?

 • piotrus009

  Oceniono 10 razy 2

  Gonią w piętkę... takimi zagraniami stracili ostatecznie mój głos - miałem nadzieję, że może wyjdą z dołka, ale to już jest po prostu absurdalne. Zamieniają się w drugi PIS, który tylko szukać, żeby dowalić rządowi (nieważne czy słusznie). Co pan Miller i jego koledzy proponują zamiast restrukturyzacji KW? Kolejne 25 lat dokładania absurdalnych pieniędzy do 13stek, 14stek i innych górniczych przywilejów? Kolejne 25 lat tuczenia rozwydrzonych związkowców kosztem pieniędzy podatnika? Panie Miller, kiedyś powiedział pan znamienne słowa na temat poznawaniu mężczyzny po tym, jak kończy. Może czas się nad nimi zastanowić?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX