Olczyk o Ogórek: To wybory najważniejszej osoby w kraju, nie powinniśmy robić z tego "jaj"

- Magdalena Ogórek to osoba niesamodzielna. Nie chciałabym mieć prezydenta, za którym ktoś będzie stał i pociągał za sznurki - mówiła Eliza Olczyk w TOK FM. Dziennikarka "Rz", uważa, że wyborcy nie dadzą się uwieść czarowi kandydatki SLD. - Pani Ogórek na pewno nie będzie nowym Stanem Tymińskim. To są wybory najważniejszej osoby w państwie i nie powinniśmy sobie z tego robić "jaj".
"Umarł wybitny człowiek lewicy, ale nie umarła lewica. Lewica trwa, przeobraża się i pani Ogórek jest symbolem tych zmian" - tak dziś Leszek Miller mówił w TVP o kandydaturze Magdaleny Ogórek w wyborach prezydenckich.

Szef SLD przekonuje, że Sojusz - wybierając dziennikarkę - otworzył "drzwi do polskiej polityki dla młodych, dobrze wykształconych, przygotowanych, doskonale poruszających się we współczesnym świecie".

Argumentacja nie przekonuje Elizy Olczyk z "Rzeczpospolitej" i Renaty Kim z "Newsweeka".

- Magdalena Ogórek nie ma kompetencji, by być kandydatem na prezydenta. To niepoważna kandydatura. Leszek Miller skompromitował siebie i swoją formację polityczną, licząc, że sympatię wyborców zdobędą jej niesłychana uroda i fakt, że dobrze się wypowiada w mediach - mówiła Kim w "Poranku Radia TOK FM", podkreślając, że bardzo wysoko ceni kompetencje Ogórek dotyczące Kościoła.

W pułapce

Dziennikarki uważają, że Leszek Miller zgłaszając kandydaturę Magdaleny Ogórek, zastawił na krytyków pułapkę.

- Można krytykować tę kandydatkę czy nie? Jak się powie, że jest bardzo urodziwa, to jest to wypowiedź seksistowska czy nie? Jak się stwierdzi, że nie ma kompetencji, to jest to ocena seksistowska? Przede wszystkim kobiety zostały złapane w tę pułapkę. Bo jeśli powiedzą źle o pani Ogórek, to usłyszą, że są zazdrosne - wyjaśniła Eliza Olczyk.

Publicystka "Rz", jest przekonana, że władze SLD podjęły złą decyzję, stawiając na dziennikarkę, bez doświadczenia politycznego. - To są wybory najważniejszej osoby w państwie i nie powinniśmy sobie z tego robić jaj. Zastanówmy się, czy chcielibyśmy, żeby prezydentem była osoba, która niewiele wie o polityce, nie jest samodzielna i partyjny lider przerywa jej w pół zdania? A Magdalena Ogórek to jest osoba niesamodzielna, więc będzie sterowalna. Nie chciałabym mieć prezydenta, za którym ktoś stoi i pociąga za sznurki - mówiła w TOK FM.

Dobre złego początki

W pierwszym sondażu prezydenckim, po ogłoszeniu, że SLD wystawia dziennikarkę, Magdalena Ogórek zajęła trzecie miejsce. Poparło ją 6 proc. pytanych.

Ale Olczyk jest przekonana, że kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie ma szans na zdobycie sympatii dużej grupy wyborców. - Na pewno nie będzie nowym Stanem Tymińskim - oceniła, przypominając największą chyba sensację wyborów prezydenckich.

W pierwszych po upadku PRL wyborach prezydenckich - w 1990 roku - Stan Tymiński, nieznany biznesmen z Peru, dostał się do II tury. Pokonał między innymi premiera Tadeusza Mazowieckiego.

W II turze Tymiński znacząco przegrał z Lechem Wałęsą.

Więcej o:
Komentarze (14)
Olczyk o Ogórek: To wybory najważniejszej osoby w kraju, nie powinniśmy robić z tego "jaj"
Zaloguj się
 • acer59

  Oceniono 2 razy 2

  Kim i Olczyk - dwa przebrzydkie babsztyle , duPOwłażliwe pismackie wyrobnice sowicie opłacane przez POsitwę - zakwiliły żałośnie. Z zazdrości o urodę ? Z POlecenia po.sranych złodziei i lodziarzy zaniepokojonych losem Bula w wyborach prezydenckich ? Pewnie jedno i drugie , mam nadzieję że te koszmarnie brzydkie po.pismackie pindy - plus POdobna im Nowakowska - zdechną z zawiści , a reszta POsrańców udławi się własnym jadem - bo już , po paru zaledwie dniach , widać że trwoga ich dopadła. Pani Magdo , niech pani spuszcza z wodą klozetową ujadanie tych zazdrosnych kaszalotów , one trzepią niezłą kasę za te bluzgi . Do po.pismaków z tokfm - od momentu ogłoszenia kandydatury SLD do waszego radyjka zapraszacie wyłącznie rozrzutniki antyeseldowskiego goowna , prostych chamów którzy imają się nawet takiego buractwa jak kpiny z nazwiska (ty też , prymitywny wróblu) - a może by tak zaprosić samą p.Magdalenę Ogórek ? Rozumiem , mogłaby zdobyć sympatię nawet POpaprańców , a to byłaby tragedia dla Bula , więc lepiej nie ryzykować - nieskrępowane obsrywanie jest pewniejsze , co nie ? Ch..d...i kamieni kupa , taka to jest ta wasza "obiektywna" niszowa stacyjka , istniejąca tylko dzięki pro-PO-srańczej propagandzie .

 • villiers

  Oceniono 3 razy 1

  Ale laska . Jeśli przegra ,to znaczy ,że Polskę zamieszkują pedały.

 • villiers

  Oceniono 2 razy 0

  Ale laska . Jeśli przegra wybory ,to znaczy ,że Polskę zamieszkują pedały.

 • clash67

  Oceniono 5 razy 1

  W ramach odchudzania administracji jestem jak najbardziej ZA!!!
  Po Jaruzelskim, czy Wałęsie już nie może być nieprestiżowo.

 • michu-najlepszy

  Oceniono 8 razy 0

  Ale prymityw z tej baby najważniejsza osoba , jak ja słyszę i widzę takie pyły marne co się wynoszą to nóż w kapsie mi się otwiera. Dla mnie ty prymitywie wypowiadający się najważniejszymi ludźmi w społeczeństwie to są ludzie pracy górnicy, murarze, piekarze ,i Im podobni bez Was świat by był o wiele lepszy i mądrzejszy jesteście hubą na zdrowym organizmie dlatego niech ta huba będzie chociaż ładna skoro innych korzyści z niej nie ma.
  Z poważaniem

 • adambielski

  Oceniono 5 razy 1

  Zdecydowanie kandydować na prezydenta powinny panie Olczyk i Kim. Najlepiej w duecie...
  Olczyk&Kim. I ładnie, i merytorycznie.

 • kluska11

  Oceniono 7 razy 3

  Może i niesamodzielna, ale uroczo jej w żółtym!

 • jurek4491

  Oceniono 11 razy 9

  Co to ma znaczyć, mamy demokrację i każdy może startować jeśli spełnia warunki , połowa posłów PiSu to są dopiero JAJA że dostali się do sejmu i stanowią prawo: Brudziński, Błaszczak, Pawłowicz , Kempa, Hofman , Zakrzewska, Sobecka, Macierewicz , Kaczyński , Pięta i tak dalej. To wyborcy oceniają kandydata i jego kompetencję a nie jacyś SAMOZWAŃCZY mędrcy . Czas najwyższy rozgonić towarzystwo wapniaków i stare rozlazłe kwoki a dać szanse młodym a nie z góry krytykować że to jeszcze nie czas .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX