Rosja wzmocni armię na Krymie, w obwodzie kaliningradzkim oraz w Arktyce

Rosja planuje ?zwiększyć możliwości bojowe sił zbrojnych? na Krymie, w obwodzie kaliningradzkim i w rejonie Arktyki - podaje RT. Kraj czuje się zagrożony przez działania NATO.
Rosja, w ramach nowego planu obronnego zakładającego modernizację armii, zamierza "zwiększyć możliwości bojowe swoich sił zbrojnych i zwiększyć liczbę żołnierzy", szczególnie w bazach na Półwyspie Krymskim, obwodzie kaliningradzkim oraz w Arktyce - powiedział szef sztabu generalnego rosyjskich Sił Zbrojnych Walerij Gierasimow. Odbędzie się to w ramach przygotowywania nowego planu obronnego na lata 2016-2020 - podaje prorosyjska telewizja RT (dawniej Russia Today).

W regionie Arktyki ma się w tym roku odbyć przebudowa 10 lotnisk, dzięki czemu liczba gotowych bojowo portów lotniczych w tej części kraju wzrośnie do 14. Siergiej Szojgu, rosyjski minister obrony, zapowiedział, że wojsko zostanie doposażone w 700 pojazdów zbrojnych i 1550 pojazdów innego typu, 126 samolotów, 88 helikopterów oraz dwa systemy rakietowe Iskander-M. Marynarka wojenna dostanie z kolei pięć okrętów nawodnych oraz dwa okręty podwodne.

Radar na Syberii, koordynacja ćwiczeń

Jak podaje RT, w tym roku zlecona będzie również budowa stacji radarowej Woronież-DM na Syberii oraz zakończona konstrukcja podobnej stacji w Kraju Ałtajskim. Do tego w każdym rosyjskim okręgu wojskowym powstanie sieć skomunikowanych ze sobą poligonów, które do 2020 roku będą w pełni połączone i skoordynowane.

Co więcej, do końca tego roku armia chce zrekrutować dodatkowo 52 tys. żołnierzy zawodowych.

RT pisze, że zwiększenie możliwości bojowych Federacji Rosyjskiej wiąże się z "pojawieniem się nowych zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego". Tym zagrożeniem mają być przede wszystkim działania NATO.

O Władimirze Putinie i absurdach współczesnej Rosji przeczytaj w książkach >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (273)
Rosja wzmocni armię na Krymie, w obwodzie kaliningradzkim oraz w Arktyce
Zaloguj się
 • ritak44dwa

  0

  Co na to zwykli obywatele?

 • arturo.k61

  Oceniono 3 razy 1

  Ogłaszamy nasz nowy KONKURS!!!
  konkurs.wadi.pl/konkurs.html
  Konkurs jest ciekawy i kontrowersyjny? nie... chyba nie ;-)
  A pytanie konkursowe brzmi: "Czy powinniśmy się kłócić z Rosją?"

 • darko555

  Oceniono 9 razy -5

  Brawo Rosja !!!

 • centralny60

  Oceniono 9 razy -5

  Oto efekty polityki żydowsko-amerykańskiej.

 • c.bolek

  Oceniono 7 razy 5

  "Kraj czuje się zagrożony przez działania NATO." , które sam wywołał ...
  Najwięksi miszczowie propagandy jeszcze by się wiele od nich nauczyli.

 • jeff_podgorski

  Oceniono 11 razy -5

  Jedno proste pytanie: kto zaczął? Bo ta decyzja to nie prowokacja ale odpowiedź.

 • zalogopeda

  Oceniono 1 raz 1

  @karlsberg22
  Nie marudź! To i tak rewolucja - MAPKA - po x latach "lobbyingu" komentatorów tekstów w GW. Daj im trochę czasu, możne do końca tej tysiąclatki zaczną zatrudniać "starzystuw" po doktoracie z geografii, kto wie! Ja cenie sobie dobre dziennikarstwo i - czekam! :)

 • mad91k

  Oceniono 11 razy 7

  Bolszewikom marzy się powrót ZSRR. Putin widnieje już na obrazkach świętych ... zobaczymy czy na tegorocznej paradzie zwycięstwa 5 V 15 będą jego ikony niesione przez usmiechnięte komsomołki za którymi idzie KGBista i szpece...

  - Uśmiechaj się ładniej , reakcyjne ścierwo bo zobaczysz jak wygląda Łubianka od wewnątrz.

  A budżecik topnieje....

 • eneasz7

  Oceniono 11 razy 7

  Jak Bóg chce kogoś pokarać to mu rozum odbiera. Chiny kupują tanią ropę, robią korzystne dla siebie interesy z Rosją, szczyt Chiny - Afryka (obecni są wszyscy przywódcy Afryki), wchodzą do Ameryki Centralnej (może wreszcie Haiti się odbuduje, a Meksyk ucywilizuje), a Putin rozkłada te swoje żołnierzyki, zabawki, ustawia fortece z klocków, Teraz trzeba nam kombinować żeby też UE i Polska zarobiły na rosyjskim nieprzystosowaniu. Islamistom i Rosji zależy na zniszczeniu Zachodu. USA i UE powinny więc być w sojuszu z Chinami: gospodarczym, politycznym, wojskowym. Chinom obecna sytuacja odpowiada więc Poroszenko powinien odwiedzić Pekin.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX