Premier: Oferujemy górnikom uczciwe warunki - nie mówimy: oddajcie przywileje, deputaty węglowe

14.01.2015 07:20
Ewa Kopacz

Ewa Kopacz (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

"Nam chodzi przede wszystkim o to, by nie stracili pracy ci, którzy pracują pod ziemią. Przedstawiamy naprawdę uczciwą ofertę" - mówi premier w rozmowie z "Polityką". Ewa Kopacz zapewnia, że nie wycofa się z planu reformy KW, bo rządzi, "by podejmować także trudne decyzje, nawet w roku wyborczym". Szefowa rządu krytykuje kandydata PiS na prezydenta za "podburzanie ludzi". "Moim głównym celem jest zatrzymanie PiS w drodze do władzy" - deklaruje.
Zobacz także
Komentarze (46)
Premier: Oferujemy górnikom uczciwe warunki - nie mówimy: oddajcie przywileje, deputaty węglowe
Zaloguj się
 • plautilla

  0

  Autor : 1stanczyk /gazeta.pl,14.01.2015r/
  Ta zadekretowań "gruba linia", "nocna zmiana" i "ciepla woda w kranie" kunktatorska oportunistyczna i konformistyczna niemoc w rządzeniu naszym krajem okrągłostołowych "patriotycznych" gó...arzy jest na miarę tego naszego w kraju słomianego ognia "patriotycznych" uniesień "dumnego ciemnogrodu" skutecznie spacyfikowanego, ponownie po 45 letniej przerwie, przez watykańskie namiestnictwo.

  Ile czasu można rozwiązywać jeden i ten sam problem?

  Dlaczego nie wyciąga sie zawodowych politycznych i jesli są do tego podstawy karnych konsekwencji wobec tych licznych co korzystajac w swoim czasie z koniuktury, caly czas tego samego górnictwa, nie zrobili nic by przygotować je na trudne czasy?

  Może dlatego ze niedługo mogą powstać podobne pytania w odniesieniu do sytuacji ekonomicznej naszego kraju a wtedy na celowniku zarzutow bedzie to od 25 lat rzadzące krajem "patriotyczne" podwórkowe okrągłostołowe gó...arstwo !!!

  Od czego byli i sa dyrektorzy kopalń, dyrektorzy departamentow w ministerstwach odpowiedzialni za sektor wydobywczy w naszym kraju ?
  Za co pobierali i pobieraja swoje uposażenia, swoje premie ?
  Jak sie nazywają ?

  Czy urzednicy informowali rząd o narastających zagrożeniach ?
  Bo jesli nie to nie wykonywali swoich elementarnych służbowych obowiazków.

  Duda mowi o pOSLACH ..

  Odpowiedzialnosc za ta obecna kolejna juz zreszta tego typu sytuacje ponosza glownie dyrekcje kopaln i ich zwierzchnicy w ministerstwach.
  Ministerstwa sa podlegle premierowi.
  Do obowiazkow premiera nalezy wyciagniecie konsekwencji z niekompetencji zawodowych, i jesli sa do tego podstawy, karnych podleglych mu urzednikow ..

  Dyscyplinarne zwolnienia ze skutkiem natychmiastowym odpowiedzialnych za sektor wydobywczy urzenikow w ministerstwach to jest elementarz gospodarnego rzadzenia ..

  Chyba zeby ..

  Jesli klamczucha Kopacz tego nie robi to oznacza ze rzad byl informowany ..

 • mietty1941

  Oceniono 2 razy 0

  To trudny problem dla całego naszego Kraju i musza się pochylic nad nim wszyscy. Nie łatwą rolę wzięła na swoje barki Pani Premier i chwała Jej za to. Życzmy Jej powodzenia.

 • tp70

  Oceniono 4 razy 2

  Duda ?
  Jaki on tam kandydat na Prezydenta.
  Takie samo ZERO , jak był ten Gliński.
  Na wzór Sekretarza w PZPR, Kaczyński posługuje się takimi partyjnymi aparatczykami.
  Duda jest jednym z nich, tyle że jeszcze bardziej żałosny, ma zaledwie 19% poparcia.
  Żeby stać pod kopalnią i podburzać ludzi ? myślałem, że te czasy minęły.
  Kaczyński nie wyrósł jeszcze z KOMUNY !

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 2 razy 0

  Najuczciwiej zaoferowaliście deputaty upadajacej prezesowi Kompanii węglowej
  KIM JEST ODWOŁANY PREZES KOMPANI WĘGLOWEJ TARAS?

  powołano go w kwietniu 2014

  www.pb.pl/3656060,16307,taras-nowym-prezesem-kompanii-weglowej
  Taras jest prezesem Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Jest też kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na lubelskiej liście PO znalazł się na ósmym miejscu.

  odwołano go po niespełna roku, w liostopadzie 2014

  wgospodarce.pl/informacje/18103-gigantyczna-odprawa-prezesa-kompanii-weglowej-prosze-usiasc-bo-takich-pieniedzy-nie-widuje-sie-czesto
  WYPŁACAJĄC 960 000 ODPRAWY !!!!!

  i komu tu się żyje lepiej?

 • almagus

  Oceniono 4 razy 2

  Kto żyje gnuśnie, odczynia wodą święconą.
  To lodowato chluśnie i kopniakami wywiodą!

 • madnesspl

  Oceniono 4 razy -2

  mydlenie oczu rzad nie bedzie ratował górnictwa bo nie moze, upadajace górnictwo jest na korzysc rzadu który musi rozwiazac problem redukcji CO2 wynikajacego z pakietu klimatycznego to co teraz se dzieje jest jedynie konsekwencja wczesniejszych dzialan

 • michu-najlepszy

  Oceniono 8 razy -2

  Pani premier jest lekarzem więc ekonomia i matematyka jest jej obca twierdzi że zamykając jedyną kopalnie w mieście Brzeszcze straci pracę 400 ludzi, tej demagogii POpaprańców nie da się już słuchać, to są gnidy które będą kłamać do końca, nie chce się nawet wierzyć że ludzie mogliby tak postępować , przypuszczam że to jakieś małpoludy Kai nowskie.
  Z poważaniem

 • ahsowa

  Oceniono 3 razy -3

  PO chce zatrzymać PIS ale dlaczego kosztem górników najpierw trzeba zlikwidować wylęgarnie darmozjadów takie jak kompania węglowa i ukrócić rozmnażanie związków zawodowych usunąć ze stanowisk wszystkich nieudaczników i powołać ludzi kompetentnych bez przynależności partyjnych

 • unamatita

  Oceniono 6 razy -4

  "Oferujemy górnikom uczciwe warunki " - nie ośmieszaj się kobieto!
  Wam już nikt nie wierzy - nieudacznicy
  u.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje