"Charlie Hebdo" pokazał nową okładkę. Tydzień po zamachu karykaturuje Mahometa

Okładka

Okładka "Charlie Hebdo" przygotowana do numeru z 14.01.2015 (Fot. liberation.fr)

Zespół "Charlie Hebdo" pokazał już światu okładkę najbliższego numeru tygodnika - pierwszego, który ukaże się po zamachu na redakcję pisma. Jest na niej rysunek proroka Mahometa.
Na okładce nowego wydania "Charlie Hebdo", które trafi do kiosków 14 stycznia w liczbie 3 milionów egzemplarzy, widzimy rysunek proroka Mahometa. Trzyma on tabliczkę z napisem "Je suis Charlie", po jego policzku spływa łza, a napis nad nim głosi: "Wszystko zostało wybaczone" ("Tout est pardonne").

To pierwszy numer, który ukaże się po zamachu na redakcję satyrycznego tygodnika, w którym zamordowano 12 osób, w tym czołowych rysowników pisma. Ocalali członkowie redakcji pracowali nad nim w siedzibie dziennika "Liberation", a pismo dostało z różnych źródeł wsparcie finansowe.

Czytaj więcej na temat zamachów w Paryżu >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Janusz Korwin-Mikke w Parlamencie Europejskim Minuta ciszy w PE. A Korwin-Mikke: "Nie jestem Charlie. Jestem za karą śmierci"
 • Podpalaenie w redakcji dziennika "Hamburger Morgenpost" Podpalenie w redakcji niemieckiego dziennika, który przedrukował karykatury "Charlie Hebdo"
Komentarze (411)
"Charlie Hebdo" pokazał nową okładkę. Tydzień po zamachu karykaturuje Mahometa
Zaloguj się
 • Hubert Remigiusz

  0

  To nie jest "rysunek Mahometa" ponieważ narysował to jakiś rysownik. A rysownik narysował jakiegoś ludka z jajami na głowie... Bez sensu.

 • sher-rif

  0

  Równie dobrze postać na okładce może być jakimś imamem. "Wierzącym" jednak chodzi o każdy pretekst ,który ma na celu umocnienie wpływów religii w tym wypadku islamu na mózgi innych ludzi. W katopolsce też to mamy, tylko w łagodniejszej formie.

 • michnikowski

  Oceniono 2 razy -2

  Religia bierze się ze strachu, niewiedzy i niepewności - wszystko bardzo ludzkie uczucia. Czy rzeczywiście trzeba się z tego wyśmiewać nawet jeśli wie się lepiej? Tania jakoś ta wolność prasy... Jakbym był stłamszonym Arabem z paryskiego przedmieścia albo z jakiejś zas... dziury na pustyni też bym święcie wierzył w świętość Mahometa...

 • kkes

  Oceniono 1 raz 1

  Ale czy to aby na pewno łza? Może to nasienie, którym dostał od kopulantów żeby było śmieszniej i nowocześniej.

 • trudnyrynek

  Oceniono 2 razy 0

  tu nie chodzi o zadna wolnosc slowa - w tej chwili ,,Charlie...." bedzie robic kase na swoich martwych juz pracownikach , bo przeciez w demokracji chodzi TYLKO o kase........a puste slogany o niezabijaniu wolnosci slowa pozostawione sa golodupcom , szlachetnym ale golym czyli w standartach demokratycznych NIKOMU ......ZEROM ZYCIOWYM.....

 • czyngischann

  Oceniono 2 razy 2

  Rozumiem że redakcja kpi z muzułmanów którzy nosili tabliczki z napisem?Faktycznie kontrowersyjna okładka .. a przynajmniej tak może być rozumiana.

 • sztucznamgla

  Oceniono 2 razy -2

  w Polsce nawet tak niewinna karykatura by nie przeszła

  www.petycje.pl/petycja/11052/petycja_do_rzsdzscych_o_likwidacje_z_kodeksu_karnego_artykulu_o_obrazaniu_uczuc_religijnych.html

 • jrb11

  Oceniono 3 razy 1

  Szczyt hipokracji europejskie. - wylorzystujac tragedie do brudnej polityki.

  "wolnosc" slowa: tak gdzie za krytyke "holocaust" idzzie sie do wiezienia a napadanie I ublizanie religi czy islamskiej czy tez chrzescianskej (seks miedzy trojca swieta) jest
  popierane.
  Tam gdzie terorysci jednej masci sa najwiekszymi zbrodniarzami I tam gdzie terorysci
  niszczacy Gaze I mordujacy tysiace bezczelnie sie afiszuja (Natajachu) - tak gdzie terorysci
  przeciw Rosji sa popierai I chronieni I tam gdzie terorysci przeciw (co oni nazywaja) cywilizowanemu ??? swiatu sa oskarzani o najwieksze zbronie I ch akcji uzywane do rozdmuchania krusady anty-islamskiej.
  Ladny swiat - coz nic sie nie zmiania od wiekow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje