Egipt: Karim ogłosił, że jest ateistą. Dostał 3 lata więzienia. Nawet ojciec zeznawał przeciwko niemu

Egipski student został skazany na trzy lata więzienia po tym, jak ogłosił na Facebooku, że jest ateistą. Karima al Beheira- Banny oskarżono też o znieważanie islamu. Prawnicy alarmują, że podczas rozprawy adwokatom 21-latka odmówiono prawa do przedstawienia argumentów obrony.
Ahmed Abdel-Nabi, prawnik zajmujący się sprawą egipskiego studenta przekazał, że sąd w prowincji Beheira nie pozwolił adwokatom na przedstawienie argumentów obrony. Wyrok skazujący zapadł już podczas pierwszej rozprawy, a za dowód na atakowanie islamu posłużyły posty 21-latka publikowane na Facebooku. Przeciwko Karimowi zeznawał nawet ojciec chłopaka - jego zdaniem syn "miał ekstremistyczne poglądy godzące w islam".

Abdel-Nabi przekazał też, że Karim al Beheira- Banny został aresztowany w listopadzie po tym, jak stawił się na posterunku policji, by zgłosić nękanie. Ponieważ jego nazwisko pojawiło się wcześniej na liście ateistów zamieszczonej w lokalnym dzienniku, zamiast oczekiwanej pomocy, funkcjonariusze zatrzymali studenta pod zarzutem ateizmu i obrazy islamu - podaje agencja AFP.

Podczas dzisiejszej rozprawy sąd zadecydował, że Karim może pozostać na wolności do czasu apelacji - wcześniej musi jednak zapłacić 1000 funtów egipskich kaucji (140 dolarów). Termin apelacji wyznaczono na 9 marca.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (153)
Egipt: Karim ogłosił, że jest ateistą. Dostał 3 lata więzienia. Nawet ojciec zeznawał przeciwko niemu
Zaloguj się
 • equijubus

  Oceniono 3 razy 3

  Przepraszam, a polskie głupki z szerokimi gębami niby na czym opierają wyobrażenie o własnej kulturowej wyższości? Przecież w tym zasranym polskim bantustanie jest dokładnie tak samo. Tu polska policja szuka kogoś za obrazę chrześcijaństwa: poszukiwani.policja.pl/pos/form/r36279,DURAL-DAWID.html

  W nawiązaniu do niektórych wpisów zapytuję więc - może Polaków też warto zacząć nazywać "kozojebcami"?

 • mat.31

  0

  Zgaśmy światła na znak poparcia dla egipskich sędziów.

 • kocurimysza

  Oceniono 2 razy 0

  I to jest cala prawda o ISLAMIE .

 • arahat1

  0

  zamiast pluc przestan kupowac towary z kodem kreskowym turcji, egiptu i panstw bliskiego wschodu...nie zryj kebaba..

 • babilon63

  Oceniono 2 razy 2

  W Polsce już niedługo też będą skazywać za niewiarę w chrześcijanizm rzymski.

 • emeryt21

  Oceniono 1 raz -1

  Teraz już na pewno wiecie dlaczego islamistow przezywaja "kozojebcy".......

 • 13perun

  Oceniono 5 razy 5

  A w POmrocznej nie chcą zarejestrować Kościoła Latającego Potwora Spaghetti, mimo spełnienia wszystkich wymogów prawnych.

 • ado43

  Oceniono 7 razy 7

  Polska tylko niewiele różni się od Egiptu: za art. 196 KK możesz iść na 2 lata do paki więc tylko o rok krócej. A tylko od interpretacji sędziego zależy czy propagowanie ateizmu to już obraza uczuć religijnych.

 • od-or

  Oceniono 5 razy 3

  i niech mi ktoś powie że islam to wiara miłości, to niech sobie taką miłość wsadzi....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX