Trwa nagonka na WOŚP. To już obsesja? "Aroganckie sukinsyny", "tylko dzieciaków żal..."

Wysyp negatywnych komentarzy przeciwko WOŚP oraz Jurkowi Owsiakowi jest w tym roku wyjątkowo obfity. Dziennikarze i politycy współczują dzieciom chodzącym z puszkami, zarzucają "aroganckim" organizatorom paraliż miasta, wrzucających pieniądze do puszek nazywają członkami sekty.
Trwa 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W czasie gdy 120 tys. wolontariuszy zbiera pieniądze do puszek, a jeszcze więcej osób wychodzi na spacer i czeka na wieczorne koncerty, część publicystów i polityków nie szczędzi obelg pod adresem zarówno organizatorów imprezy, jak i uczestników. To swego rodzaju kulminacja corocznego festiwalu zarzutów pod adresem Jurka Owsiaka.

Łukasz Warzecha, publicysta tygodnika wSieci:Później Warzecha nieco ochłonął i po części wytłumaczył się ze swojego wpisu. Wyjaśnił, że wpis był "zbyt emocjonalny", a on nie miał na myśli uczestników imprezy, tylko organizatorów biegu w ścisłym centrum Warszawy.

"Żeby nie było wątpliwości: mój wcześniejszy tłit (ten o sukinsynach) był zbyt emocjonalny. Nie miałem na myśli uczestników imprezy. Miałem na myśli organizatorów biegu, który sparaliżował ścisłe centrum. Jak zwykle w takich sytuacjach panował chaos."

Jolanta Szczypińska, posłanka PiS:Samuel Pereira, Gazeta Polska:Rafał Ziemkiewicz, publicysta:Kontrowersje.net:Wojciech Mucha, Fronda:Michał Karnowski, wSieci:Irena Szafrańska, publicystka:Lech Makowiecki, bloger:Zobacz relację na żywo z 23. finału WOŚP >>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (1171)
Trwa nagonka na WOŚP. To już obsesja? "Aroganckie sukinsyny", "tylko dzieciaków żal..."
Zaloguj się
 • aliszja212

  0

  Pragnę zapytać, jaki procent ludzi interesuje się szukaniem zbiórek? Gdyby nie rozgłos WOŚP pewnie nikt by się tym za bardzo nie zainteresował.... Wiele fundacji też czeka na wsparcie, przykładowo Szlachetny Gest, ale mała część społeczeństwa się tym przejmuje. Proszę, nie róbmy niepotrzebnych afer, tylko skupmy się na pomocy.

 • pela_46

  Oceniono 1 raz 1

  Dyrektywa pis -zniszczyć wszystko co daje ludziom radość!

 • figa.7

  Oceniono 2 razy 0

  Jak to się dziwnie plecie na tym świecie.Prawicowa szczujnia dała prawdziwy popis nienawiści i chamstwa skierowanego przeciwko WOŚP i Owsiakowi, taka opinia, i słusznie, panuje w środowisku mainstreamowych dziennikarzy, polityków, celebrytów itp. Natomiast powszechne szczucie i przejawy chamstwa przeciwko p. Ogórek i Millerowi, uprawiane przez tych samych dziennikarzy, polityków i celebrytów są oczywiście jak najbardziej usprawiedliwione i słuszne.

 • Jacek Rusak

  Oceniono 3 razy 1

  "Prawicowy publicysta" powinien miec swoj wpis na wikipedii...

 • 007bjb

  Oceniono 3 razy -1

  prawicze gnidy szaleją a orkierstra gra dalej
  A właśnie na przekót tym zidiociałym palantom przesłałem datek na konto WOŚP

 • keerk

  Oceniono 5 razy 1

  kanalie

 • to_moje_zdanie

  Oceniono 4 razy 2

  Poproszę o rozliczenie datków i dotacji na
  Świątynię Opatrzności
  działalności o. Rydzyka
  Caritasu (wszystkich oddziałów)
  Szlachetnej Paczki
  to na dobry początek.

 • to_moje_zdanie

  Oceniono 3 razy -1

  Ku refleksji:
  "Bo ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie dzięki Nim" (Cz. Niemen)
  "Ostrzeżenie przed fałszywymi apostołami
  15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. 16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? 17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. 18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. 20 A więc: poznacie ich po ich owocach. " (ewangelia św. Mateusz 7,15 - 20)
  Za kim jesteście???? W co wierzycie? Czym się kierujecie? Co dla was ważne? Kto ma was prowadzić?
  "Zło dobrem zwyciężaj" (bł. ks. J. Popiełuszko)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX