Podpalenie w redakcji niemieckiego dziennika, który przedrukował karykatury "Charlie Hebdo"

Redakcja dziennika "Hamburger Morgenpost" stała się celem podpalaczy. Aresztowano dwie podejrzane osoby. Podobnie jak wiele niemieckich gazet, tygodnik zamieścił karykatury publikowane wcześniej w "Charlie Hebdo".
- Materiał zapalający wrzucono do redakcji w nocy. W środku spaliły się dokumenty. Niedaleko miejsca zdarzenia zatrzymano dwie podejrzanie zachowujące się osoby - podała rzeczniczka hamburskiej policji.

Według informacji pochodzących ze strony internetowej "Hamburger Morgenpost", w momencie, w którym doszło do podpalenia, w budynku nie było pracowników. To, czy zdarzenie było związane z przedrukiem karykatur po ataku terrorystycznym na francuski tygodnik satyryczny "Charlie Hebdo", wciąż nie jest pewne. Trop ten bada policja.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (173)
Podpalenie w redakcji niemieckiego dziennika, który przedrukował karykatury "Charlie Hebdo"
Zaloguj się
 • barbariaz

  Oceniono 1 raz 1

  @Ciotka_ltd
  Po pierwsze nie jestem Polaczkiem, tylko "Polaczką", po drugie pracuję w "councilu" na Hammersmith i więc stykam się z tym na co dzień i tak bezczelnych i roszczeniowych typów jeszcze nie widziałem, po trzecie, nie dam żadnych linków, bo oficjalne przepisy są jednakowe dla dla wszystkich, ale w praktyce jest tak, że muzułmanie mają więcej ułatwień jako obywatele brytyjscy niż ci sami obywatele innych wyznań czy bezwyznaniowi, a np. czarni Jamajczycy, Etiopczycy, Erytrejczycy mają całkiem prze.srane. Muzułmanie są zawsze bardzo skorzy do oskarżeń o prześladowania religijne, a urzędnicy się tego strasznie boją, bo później miesiącami muszą się włóczyć po sądach. Tu sobie poczytasz, że nawet policjanci boja się prowadzić śledztwa w sprawie gwałtów dokonanych przez muslimów na młodych kobietach (1400 przypadków!) www.forbes.com/sites/rogerscruton/2014/08/30/why-did-british-police-ignore-pakistani-gangs-raping-rotherham-children-political-correctness/ , zeby sie później nie tlumaczyć z rasizmu czy prześladowań na tle religijnym. Po czwarte, jestem obywatelka brytyjską ( w lutym minie 14 lat), po piąte -zarozumiały dupku - tekst o muzułmanach, nie jest rasistowski, lecz co najwyżej - antyreligijny, bo muzułmanizm, to nie rasa, lecz wyznanie, a przymiotnik "papistowski", to już calkiem "z du.py", albowiem teskt jest krytyczny również wobec Kościoła r-k. Tak dupku, tak.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 4 razy -2

  @ barbariaz

  A jak widze Polaczek, mieszkajacy troche na Zachodzie muzulmanom tych rzekomych preferencji zasilkowych pozazdroscil? Nie opowiadaj bajek, ale lepiej podaj nam linki do tych rzekomych "preferencji" - i w Niemczech, i w UK.
  Jest tylko jeden wyjatek - bez wzgledu na religie i kolor skory: jesli delikwent udowodni, ze jest uchodzca politycznym (pod ow wyjatek - nawet w USA - podpadali i Polacy w czasie wojny polsko-jazruzelskiej). Niestety, na to trzeba sobie poczekac w obozie dla uchodzcow, niektorzy w UK czekaja na to i po kilka ladnych lat.
  A The Polish Review coraz bardziej pracuje na to, by i Polakom ktos sie tu w koncu do skory dobral - wasz bezmyslny papistowski rasizm coraz bardziej nam tu przeszkadza.

 • barbariaz

  Oceniono 5 razy 3

  Nie trzeba wiele, wystarczy tylko zrównać prawa muzułmanów z prawami zwykłych obywateli. Do czego, to podobne, że muzułmanie żyją ponad prawem, że dostają zasiłki wg innych (łagodniejszych kryteriów), niż niemuzułmanie, Pożyjcie sobie kilka lat w UK, Niemczech, Francji, Norwegii czy Szwecji, to zobaczycie co wyprawiają te "święte krowy"! Krytykują rządy tych państw i ;pozostałych obywateli, obrażają ich i mordują, a jednocześnie korzystają ze zdobyczy cywilizacji europejskiej (zasiłki, wolność słowa, dofinansowanie dla swoich organizacji, gdzie knują przeciwko swoim dobroczyńcom.
  Jak zwykle polecam dobry tekst w portalu "thepolishreview..co.uk":

  "Muzułmanie muszą odejść - może już czas zacząć obrzydzać, im życie w Europie?"

  thepolishreview.co.uk/index.php/nie-lubie-poniedzialkow/1125-muzulmanie-musza-odejsc-moze-juz-czas-zaczac-obrzydzac-im-zycie-w-europie.html

 • kmwsm

  Oceniono 3 razy 1

  Kanadyjskie poprawne q*u*r*v*y zadecydowaly ze nie beda drukowac rysunkow. Jedynie francuzkojezyczny Quebec przedrukowal. Ten kraj to same prostytutki polityczne.

 • antypopisowiec

  Oceniono 7 razy -3

  Nie widziałem karykatur smiejących sie z gejów (sam nie mam nic przeciwko nim). To nie byłoby nazwane wolnością słowa tylko homofobia. Tka tzw. liberalna moralność

 • kotekkot

  Oceniono 9 razy -3

  Uczucia religijne to jest wartość której nie wolno szargać i Tylko niestety katolicy sobie pozwalają ubliżać.

 • c.harper

  Oceniono 9 razy -1

  Gazeta Wyborcza ogłasza wszem i wobec ze jest Charlim ale karykatur nie przedrukuje.
  Hipokryzja i strach ?
  Zreszta nie ma się co dziwić to jest GWniana gazeta.

 • madogz

  Oceniono 4 razy 4

  Nie chce bawic sie w proroka ale juz raz Niemcy pokazali swoja twarz, ta bardziej zla w chwili gdy znalezli sie na skraju kryzysu. Europejczycy sa stonowani ale do czasu. Nie chcialbym aby do tego doszlo ale powtorka z historii z komorami gazowymi eksterminacja niewygodnej rasy jest bardziej niz prawdopodobna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX