Nowy francuski bohater. Malijski muzułmanin ukrył ok. 15 osób przed terrorystą

10.01.2015 17:21
Francuski bohater Lassana Bathily

Francuski bohater Lassana Bathily (RTL.be)

Wczorajszy atak na koszerny sklep w Paryżu mógł się zakończyć jeszcze bardziej tragicznie. 24-letni muzułmanin Lassana Bathily ukrył klientów sklepu w chłodni. Został przez francuską prasę okrzyknięty bohaterem.
Wczoraj doszło do ataku na sklep koszerny w Paryżu. Terrorysta Amedy Coulibaly zabił 4 osoby zanim antyterroryści zdążyli go zlikwidować. Szturm sił bezpieczeństwa na sklep nastąpił niemal równocześnie z atakiem na dwóch sprawców środowego zamachu w redakcji "Charlie Hebdo". Coulibaly w czwartek otworzył ogień do policjantów w Montrouge na południowym przedmieściu Paryża; raniona przez niego policjantka zmarła.

Dziś francuska prasa opisuje bohaterski czyn jednego z pracowników sklepu. Jest nim 24-letni muzułmanin Lassana Bathily, pochodzący z Mali, państwa w Afryce Północnej, niegdyś francuskiej kolonii.

Gdy rozpoczął się atak Bathily szybko ukrył 15 klientów sklepu w chłodni. Wyłączył chłodzenie i zamknął pomieszczenie, izolując ich od napastnika - podaje "Le Parisen".

- Powiedziałem klientom, by zachowali spokój. Po całym zdarzeniu gratulowali mi - powiedział 24-latek francuskiej telewizji.

Na wolności nadal pozostaje wspólniczka Coulibaly'ego, 26-letnia Hayat Boumeddiene, którą media określają jako najbardziej poszukiwaną kobietę we Francji.


Lassana, un employé de l'épicerie, a aidé les otages: "Je leur ai ouvert la porte du congélateur"

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (332)
Zaloguj się
 • boguslawbch6808

  Oceniono 1103 razy 1035

  Zachował zimną krew.
  Lepsza chłodnia w markecie niż lodówka w prosektorium.

 • wuk4

  Oceniono 722 razy 618

  Podając tę informację, media wyrządziły mu niedźwiedzią przysługę. Jest na pewno teraz bardziej narażony na poderżnięcie gardła przez fanatyków.

 • balcerek_jozef

  Oceniono 542 razy 460

  Na fanpage`ch FB były komentarze muzułmanów w tym kobiet z prośbą, aby bandyckiego morderstwa terrorystów nie utożsamiać z nimi. Jak widać w każdej grupie społecznej są dobrzy ludzie i kanalie.
  Szacunek dla człowieka!

 • Adam Tarasiuk

  Oceniono 500 razy 316

  Ależ przewrotność. Islamista i do tego czarny uratował 15 osób. Ja tak mówię, bo dla mnie ten chłopak jest bohaterem, a ten grasujący bandzior przyczepił sobie bezczelnie łatę islamu, a był zwykłym mordercą, psychopatą i tchórzem.

 • Jan Woreczko

  Oceniono 227 razy 137

  Według Hollande'a terroryści nie byli muzułmanami. A pracownik koszernego sklepu ratujący ludzi przed terrorystami to muzułmanin. Wniosek jest oczywisty: islam to religia pokoju, a muzułmanie miłują żydów (i Żydów oczywiście też).

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 181 razy 121

  Les fous n'ont ni couleur, ni religion - szaleńcy nie maja ani koloru ani religii...
  to i wiele innych interesujących rzeczy powiedział dziś na konferencji prasowej, brat zabitego nieopodal redakcji CH, policjanta muzułmanina

 • yogisia

  Oceniono 139 razy 97

  Wspaniale postąpił i w dodatku opowiada o wydarzeniu bardzo naturalnie, skromnie. Gratuluję!

 • makapaka_un

  Oceniono 163 razy 75

  Wladze chca za wszelka cene uspokoic sytuacje i wzburzenie ludzi i zaraz bedzie wysyp muzulmanskich bohaterow. W pelni to zrozumiale. Nie zmienia to jednak fakty.ze islam nie jest ani tolerancyjna ideologia.ani lokojkwa.wiec kiedys to i tak wybuchnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje