Kopacz rozczarowała podczas "studniówki" rządu. "Brak sensu, brak wizji. Wystąpienie szefa GUS, a nie premiera"

"To by się świetnie sprawdziło w wystąpieniu szefa GUS, ale zupełnie się nie sprawdziło w przemówieniu premiera" - ocenił konferencję podsumowującą sto dni rządu Ewy Kopacz Wojciech Szacki w serwisie Polityka.pl. Podobnie krytyczni są inni komentatorzy. - Ta konferencja praktycznie nigdzie nie doczekała się dobrego słowa - przyznała w "Poranku Radia TOK FM" Janina Paradowska.
Premier Ewa Kopacz wczorajszą konferencją prasową podsumowała sto dni swojego gabinetu. Premier mówiła m.in. o zakończeniu sporu z lekarzami POZ zrzeszonymi w Porozumieniu Zielonogórskim, programie stworzenia na Śląsku centrum polskiego przemysłu czy ewakuacji Polaków z Donbasu. Jednak komentatorzy są sceptyczni. - Ta konferencja praktycznie nigdzie nie doczekała się dobrego słowa - przyznała w "Poranku Radia TOK FM" Janina Paradowska.

"Brak sensu i głównej myśli"

- W olbrzymiej liczbie danych i zapowiedzi, które premier podawała, trudno było znaleźć najważniejszą myśl, do której dążyła - mówiła w "Radiu TOK FM" dr Renata Mieńkowska-Norkiene, politolożka z UW. - Ja ją wyręczę - dodała z uśmiechem. - Kopacz kontynuuje to, co było rozpoczęte za rządów Donalda Tuska. Ale i rozmydla brak wizji swojej polityki. Ona wciąż nie do końca odnalazła się w swojej roli - krytykowała Mieńkowska-Norkiene.

W podobnym tonie wypowiadają się inni komentatorzy. Michał Szułdrzyński zwraca uwagę w "Rzeczpospolitej", że Kopacz mówiła o wszystkim: od klubów seniora po bloki energetyczne. Zabrakło jednak "sensu i głównej myśli". "Od szefa rządu oczekujemy wizji politycznej, a nie informowania o ciężkiej pracy" - stwierdził publicysta.

"Nie można mieć tysiąca i jednego priorytetów"

"To by się świetnie sprawdziło w wystąpieniu szefa GUS, ale zupełnie się nie sprawdziło w przemówieniu premiera" - przyznaje Wojciech Szacki w serwisie Polityka.pl. I podkreśla, że "nie można mieć tysiąca i jednego priorytetów".

I nawet fakt, że Kopacz faktycznie sporo swoich zapowiedzi zrealizowała, publicystów nie zadowala. Punktują, że to pomysły Tuska, w znacznej mierze przez poprzedni gabinet przygotowane do realizacji. Problemem jest też czas. Dr Mieńkowska-Norkiene wskazywała w Radiu TOK FM, że jeśli w trzy miesiące przygotowuje się ustawy i znaczące reformy, trudno spodziewać się, by były dopracowane. - A to kwestia kluczowa - skwitowała politolożka.

104 nudne minuty na 100 dni rządu premier Ewy Kopacz [BLOG]

Więcej o:
Komentarze (29)
Kopacz rozczarowała podczas "studniówki" rządu. "Brak sensu, brak wizji. Wystąpienie szefa GUS, a nie premiera"
Zaloguj się
 • candid13

  Oceniono 3 razy 1

  W Polsce nie ma dziennikarzy, ktorzy potrafili by wypowiadac sie pozytywnie o ludziach z ogromnymi zaslugami.

  O Tusku zaczeto pisac pozytywnie po jego wyborze na Prezydenta UE

  Ogolnie Polacy to chory z nienawisci i zawisci narod, Psychopaci zanurzenie w katolskiej odmianie "milisci" blizniego !!!

 • candid13

  Oceniono 3 razy 1

  Oto w calej okazalosci polskie KATOLSKI krytykanctwo, wywodzace sie z nienawisci do blizniego wypracowanej przez katecheciarska indoktrynacje od zlobka do matury,
  Indoktrynacja DUUUUUUUUUZO gorsza niz za komuny, bo za komuny trwala tylko w liceum i to raz w tygodniu,
  Polski katol ma wbite w leb ze ma nienawidziec i krytykowac blizniego swgo o zawisci tez pamietajac.

 • antua43

  Oceniono 4 razy 2

  Tusk znudził się Polakom po siedmiu latach. Ja się boję, że Kopacz może się znudzić Polakom po czterech-pięciu miesiącach - mówi profesor Wiesław Władyka w rozmowie z Onetem. Jego zdaniem, największym problemem Ewy Kopacz w przyszłości może być reforma górnictwa. - To jest taki najbardziej gorący kartofel. Wszystkie rządy miały z tym kłopot i premier też będzie miała - tłumaczy.

 • boguslawbch6808

  Oceniono 9 razy 1

  Jak to "bez wizji"? A wywiad z Młynarską? A VIVA?

 • tp70

  Oceniono 6 razy -2

  To słuchaliśmy innego wystąpienia niż pani Mieńkowska.
  TAK WYGLĄDAJĄ SPRAWOZDANIA !
  Sprawozdanie to wymienienie, wyliczenie WSZYSTKIEGO co się w danym okresie zrobiło, jaki został osiągnięty tego efekt. Na tym polegają SPRAWOZDANIA. I to właśnie zrobiła Premier Kopacz. Widać pani politolożka w życiu nie robiła profesjonalnego sprawozdania. Robiłem to w bardzo dużych firmach wiele, wiele razy dlatego wiem co piszę !!!

 • tru_story

  Oceniono 11 razy 1

  A wczoraj wszyscy redaktorzy gazety.pl rozpływali się jeszcze w same "och i ach".
  Mniej zadowoleni obywatele wypisywali swoje komentarze.
  Jednak wieczorem w ramach porządku i ładu publicznego pokasowano komentarze nieprzychylne pani premier, pomimo że były najwyżej oceniane przez innych.
  Praktykanci i stażyści po raz kolejny nie zawiedli?
  Tak się robi PR? Tak działa demokracja i wolność słowa?
  Takie są standardy w tym portaliku, który zbliża się poziomem powoli do faktu czy też se?

 • michu-najlepszy

  Oceniono 13 razy -3

  Pani Kopacz jak dojrzała kobieta spiła się na studniówce i później przez dwa tygodnie nie pokazywała się publicznie, takiego miała potężnego kaca.
  Z poważaniem

 • unamatita

  Oceniono 18 razy 2

  Kopacz to ciągłe pasmo rozczarowań!
  Rozczarowywała jako minister, jako marszałek, teraz jako premier! Ot, taka rozczarowująca nieudacznica z Szydłowca!
  Na POhybel nieudacznikom!
  u.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX