RMF24: Zasadzka na podpalaczy w Gdańsku. Padły strzały. Policja: "To było zaplanowane działanie"

Wczoraj wieczorem trzech młodych mężczyzn podpaliło drzwi kancelarii notarialnej w Gdańsku. Policja wiedziała o planach sprawców i urządziła na nich zasadzkę z udziałem antyterrorystów - podaje RMF24. Podczas akcji padły strzały ostrzegawcze. Zatrzymano sprawców.
Gdańscy policjanci z udziałem antyterrorystów przyłapali 18-latka i 21-latka na podpalaniu drzwi do kancelarii we Wrzeszczu. Gdy sprawcy zaczęli uciekać, policja oddała strzały ostrzegawcze z broni hukowej - podaje RMF24.

Gdy funkcjonariusze złapali dwóch mężczyzn, trzeci napastnik - 24-latek - próbował staranować samochodem jednego z policjantów. Wtedy kierujący akcją oddali kolejne strzały ostrzegawcze, tym razem z broni ostrej.

Podpalacze dobrze znani policji

Cała trójka sprawców została zatrzymana. Są już dobrze znani policji, byli karani m.in. za kradzież, pobicie, groźby. Dziś będą przesłuchiwani.

Akcja z udziałem antyterrorystów była możliwa, bo policjanci już wcześniej znali plany podpalaczy. - To nie był chuligański wybryk, a zaplanowane działanie - potwierdził przedstawiciel policji.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Bieńkowska, Putin, wybory... [NAJLEPSZE MEMY ROKU] >>>Więcej o:
Komentarze (104)
RMF24: Zasadzka na podpalaczy w Gdańsku. Padły strzały. Policja: "To było zaplanowane działanie"
Zaloguj się
 • klamczuchosiedlowy

  0

  znowu Gdańsk

 • eend

  Oceniono 1 raz 1

  Skoro byli karani, to jakie to były kary, że bandziory byli na wolności, swobodnie podpalali drzwi ? Jakim cudem żyje, ten co chciał przejechać policjanta ? w cywilizowanych krajach np USA, rodzina już mogłaby co najwyżej identyfikować go w lodówce...U nas w Europie bandzior dostanie 2-3 lata, po odbyciu 50% kary za dobre sprawowanie zostanie "warunkowo" wypuszczony , żeby móc dalej podpalać, napadać ........

 • tenare

  Oceniono 1 raz -1

  Dlaczego chcieli podpalić drzwi notariuszowi?
  Wziął kasę i się nie wywiązał? Przekręcił ich?

 • mistermadmat

  Oceniono 2 razy 2

  Trza było o j e b a ć chwasty

 • kocurimysza

  Oceniono 3 razy 3

  Oblac i benzyna i podpalic..

 • stan-1

  Oceniono 7 razy 7

  Pytanie;
  kiedy za bezpośredni atak na policjanta sędzia przyzna maksymalny wymiar kary?
  Policjanci narażają życie a litościwi sędziowie puszczają wolno, lub instalują zawiasy.

 • pafni

  Oceniono 3 razy -3

  Czy kancelaria ma już kasy fiskalne?

 • pocalujta_wujta

  Oceniono 6 razy 4

  Co to sa strzaly ostrzegawcze? Za oceanem w razie ataku bronimy sie zgodnie z zasada: podwojny strzal na korpus i nie ma ostrzezen. Jesli trzeba kontynuowac to trzeci idzie w glowe. Takie sa zasady samoobrony bronia palna dla cywilow z pozwoleniami. Nikt sie nie pierd... w strzaly ostrzegawcze, bo te sa zagrozeniem dla ludzi postronnych.

  I to by bylo na tyle
  (Polak w drodze do amerykanskiej licencji instruktora pistoletu)

 • obywateleu

  Oceniono 2 razy 0

  Czyżby ci którzy ustalali prawo w Polsce bali się że podczas ich ucieczki zostaną postrzeleni i dlatego wprowadzili jakieś dziwne prawo i procedury związane ze strzałami ostrzegawczymi ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX