Minęło sto dni rządu Kopacz. Stankiewicz: Nie ma się czym pochwalić

Po trzech miesiącach urzędowania gabinet Ewy Kopacz "nie bardzo ma się czym pochwalić" - pisze w "Rzeczpospolitej" Andrzej Stankiewicz. Jego zdaniem premier wciąż jest zakładnikiem partyjnej logiki, nie mogąc nawet wymienić ministrów, którzy jej nie odpowiadają.
Mija 100 dni od zaprzysiężenia gabinetu Ewy Kopacz. Andrzej Stankiewicz podsumowuje ten czas w "Rzeczpospolitej". Podkreślając, że rząd "nie bardzo ma się w tej chwili czym pochwalić".

Kopacz bliżej do Grabarczyka

Według publicysty Kopacz musiała sobie zdawać sprawę z nieuchronności konfliktu z lekarzami, mimo to "nie kiwnęła w tej sprawie palcem". Dlaczego? Zdaniem Stankiewicza premier nie staje po stronie ministrów, bo "nie są to jej ludzie", a raczej partyjni nominaci. A pozycja Kopacz jest na tyle słaba, że choć nie jest zadowolona z pracy wielu szefów resortów, nie może ich wymienić.

Jak na razie premier próbuje wzmacniać swoją pozycję w partii. Według publicysty trudno jeszcze oceniać te starania. Stankiewicz zauważa jednak, że w tej chwili Kopacz bliżej jest do Cezarego Grabarczyka i jego spółdzielni niż do Grzegorza Schetyny.

Nadzieja na spokój w polityce płonna?

Stankiewicz przypomina też pojednawcze gesty Kopacz wobec Jarosława Kaczyńskiego podczas exposé. Zauważa, że niewiele z tego zostało po ostrym ataku na PiS przed wyborami samorządowymi i nieeleganckich sugestiach, jakoby prezes PiS miał podpisać lojalkę wobec bezpieki w stanie wojennym. "To gwarantuje, że nadzieja na obniżenie temperatury sporu politycznego w związki ze zmianą na szczycie PO była płonna" - kwituje Stankiewicz.

Cały tekst w "Rzeczpospolitej".

Więcej o:
Komentarze (27)
Minęło sto dni rządu Kopacz. Stankiewicz: Nie ma się czym pochwalić
Zaloguj się
 • edza4

  0

  Niektórzy tzw. dziennikarze pretendują do miana ZŁOGÓW GIERKOWSKICH,a nie fachowców medialnych,po prostu nie ma im kto powiedzieć ze są idiotami,którzy raczej powinni zająć się zamiataniem ulic trzymając w ręku pióro do tej profesji(miotła brzozowa na kiju) Jak po stu dniach można chcieć czegoś,a zazwyczaj nie wiadomo czego,skoro jest się matołem.Ot pisowska tuba.

 • plautilla

  Oceniono 6 razy -2

  www.youtube.com/watch?v=OmtsN0xBcvY Robią nas w konia: Przemilczane przesłuchanie Komorowskiego i nocna próba zmiany Konstytucji #93

 • plautilla

  Oceniono 6 razy -2

  Kopaczowe rządzenie państwem ?
  Jak przedstawienie koła gospodyń wiejskich w strażackiej remizie. Ewa Nametrgłęboko Kopacz spełnia przepowiednię Lenina. "W państwie socjalistycznym nawet kucharka może być premierem". Państwo wprawdzie niesocjalityczne ale klientelistyczne ; istota rzeczy się zgadza.

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 4 razy -2

  Ona zmiażdży pana ministra, i stanie na jego trupie. To uczyni ja "wyższą"! Słyszałem, ze to właśnie czynił pan Tusk. Dziś włada Europą!

 • plautilla

  Oceniono 5 razy -1

  Jak zwykle manipulacja lajkami. Odsłona na sekundę a potem i tak wszystkie wyniki wg uznania e-cenzury wybiórczej, a nie rzeczywistej opinii forumowiczów. Żenada, jak zwykle.Tylko fakiba i chi-neng 1,2 itd jest zadowolony oraz sKopacz z panią Elą robiące politykę dla Polski i UE wg kart, czarów i przepowiadaczy co będzie jutro.

 • 31.februarius

  Oceniono 6 razy 0

  A tak się wszystko świetnie zaczęło ...
  youtu.be/RJM6shbRpeQ

 • iremus

  Oceniono 4 razy -2

  Minęło sto dni rządu Kopacz. Stankiewicz: Nie ma się czym pochwalić...
  ____________________________________________________________
  A to to ch.? Przecież wygląda o 40 lat młodziej ! www.fakt.pl/m/crop/-658/-500/faktonline/635549370445791873.jpg

 • grastep02

  Oceniono 10 razy -2

  Mianowanie p.Kopacz na premiera ,było nieprzemyślane.Owa osoba,mimo najlepszych chęci,nie ma predyspozycji do piastowania tego stanowiska.Pod JEJ" przewodnictwem"
  żadne reformy nie zostaną przeprowadzone.Zaczną się natomiast masowe wystąpienia,różnych grup społecznych.Lekarzem była na pewno - dobrym. Do rządzenia państwem potrzeba ZDOLNOŚCI i umiejętności przewidywania swych "czynów."

 • niepokornatv

  Oceniono 17 razy -1

  Wzrosło zatrudnienie - są asystentki :)

  ______
  Elżbieta dzwoni do wróżki: www.youtube.com/watch?v=UnOi1ShKfik

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX