"Rzeczpospolita? pisze o nieślubnych dzieciach Korwin-Mikkego. Migalski: Nawet jeśli to prawda, co was to obchodzi

"Niedawno urodziła mu się dwójka nieślubnych dzieci? - donosi "Rzeczpospolita" o powodach, dla których działacze KNP mieli odwołać swojego dotychczasowego lidera. W sprawie publikowania przez gazetę wiadomości z prywatnego życia polityka szybko wybuchła na Twitterze dyskusja.
Korwin-Mikke nie jest już prezesem KNP. Na tym stanowisku zastąpił go 5 stycznia europoseł Michał Marusik.

- Nadmiar obowiązków ciążących na dotychczasowym prezesie, mimo jego nieprawdopodobnej wydolności, przekraczał możliwości jednego człowieka. Musimy go wspierać we wszystkich działaniach, w których możemy go wesprzeć - mówił Marusik, tłumacząc przyczyny "zmiany warty" w partii. Dzień później "Rzeczpospolita" poinformowała jednak, że prawdziwe powody odsunięcia lidera na boczny tor są inne: chodzić miało o sprawy obyczajowe.

"Skrywany problem"

"Do obalenia Korwin-Mikkego posłużył (...) skrywany przez niego problem z życia osobistego" - pisze " Rzeczpospolita". Wedle jej doniesień członkowie ugrupowania byli zbulwersowani ujawnioną niedawno informacją o dwójce nieślubnych dzieci Korwin-Mikkego. Dziennik dodaje, że z tego samego powodu polityk jest skonfliktowany ze swoją rodziną.

"Robert Maurer, który złożył wniosek o odwołanie prezesa, podobnie jak Marusik, uważany jest za katolickiego fundamentalistę i otwarcie zapowiedział, że nie zaangażuje się w kampanię byłego lidera" - pisze "Rz".

"Co was to obchodzi?"

Wkrótce po publikacji tekstu "Rzeczpospolitej", na jego temat rozgorzała gorąca dyskusja na Twitterze. Rozpoczął ją Marek Migalski.Dziennikarz TVN24 i RMF FM Konrad Piasecki ripostował jednak słowami: "Lepiej ukrywać tę wiedzę? I czynić ją zastrzeżoną dla wybranych i wtajemniczonych? Jeśli ma ona znaczenie dla wydarzeń?".

Poparł go Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej", pisząc do Migalskiego: "Marku, nie zgadzam się z Tobą. To nie ujawnianie faktów z życia prywatnego, lecz podanie powodu, skąd przewrót".

Także Tomasz Terlikowski podkreślał, że w przypadku polityka hołdującego konserwatywnym wartościom, wiedza o jego nieślubnych dzieciach może być dla wyborców istotna.Uszczypliwie sprawę życia osobistego polityka skomentowała Agnieszka Burzyńska z "Wprost".A jak na całą sprawę reaguje Korwin-Mikke?- Wszystkie moje dzieci są nieślubne, więc to żadna rewelacja - mówił w rozmowie z "Rz". - Ale żadnych swoich dzieci nie zostawiam, jak Ryszard Kalisz - dodał polityk.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (389)
"Rzeczpospolita? pisze o nieślubnych dzieciach Korwin-Mikkego. Migalski: Nawet jeśli to prawda, co was to obchodzi
Zaloguj się
 • ugrydul

  0

  tu jest coś ciekawszego:

  poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,17206755,Wnuk_Arkadego_Fiedlera_przejechal__maluchem__przez.html

 • wan20_3

  Oceniono 4 razy 4

  Nie byłem zwolennikiem Korwina ale on to jasny promień w stadzie szarych i skapcaniałych eunuchów i wałachów. Gratulacje panie Januszu!!!

 • elzbieta09

  0

  JKM powiększył przyrost naturalny w Polsce. Dobre i to. Gdyby każdy polityk i aspirujący do rządzenia krajem zdobył się na jedno (lepiej dwoje) dzieci poza tymi, które już posiada, byłby to naturalny wkład w rozwój Polski. Oczywiście, jeśli dzieci odziedziczą, jako dominujące, geny po nie-politycznej stronie kopulującej pary.

 • and-j1

  Oceniono 2 razy 2

  Nie wiedziałem, że Rzeczpospolita tak się zeszmaciła ...............

 • plumgazeta

  Oceniono 1 raz 1

  Jak to co obchodzi?
  Rodzina królewska jest wszędzie w centrum zainteresowania.
  Tylko pytanie czy JKMość uznała te dzieci??

 • da-jan55

  Oceniono 1 raz 1

  Pan J. K. M. nie jest moim typem ale wtrącanie się w jego PRYWATNE życie na łamach prasy ? - to się nadaje do sądu.Inna sprawa że współczuję takiego ojca - nawet nieślubnym.

 • uszatek_2

  Oceniono 4 razy 2

  ...ja jestem przerażony wiadomością, że niedawno urodziła mu się dwójka nieślubnych dzieci.... , bo jeżeli genetyka spłata ludzkości dramatycznego figla, to może się przydarzyć, że BĘDĄ TAK SAMO DURNE JAK ICH OJCIEC - RADOSNY KRETYN...!!!!

 • latarnik88

  Oceniono 3 razy 1

  Człowiek publiczny to i sprawa publiczna.Prawda czy fałsz ? Podobno inny polski eurodeputowany , też po 70-tce ma malutkie dziecko.Są tematy tabu .Gdyby wyborca wiedział np. o rozwodzie . to może by nie zagłosował na osobnika ,który porzuca żonę w podeszłym wieku dla młodszej o kilkadziesiąt lat i jeszcze dziecko...Tego już za wiele.Zwykły emeryt czy rencista tego nie zrobi , bo go żadna nie zechce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX