Palikot: Kopacz uprawia teatr polityczny jak Tusk. W nowej kadencji pewnie już nie będzie premierem

- Kopacz myśli: albo sobie Arłukowicz da radę i wtedy stanę przy nim za tydzień, albo sobie nie da rady i wtedy dokonam jakiejś rekonstrukcji w rządzie - ocenił lider TR Janusz Palikot w "Faktach po faktach" w TVN 24. Dodał, że "Kopacz uprawia teatr polityczny, jak robił to Donald Tusk".
- Sytuacja jest niezrozumiała. Oczekiwałbym od pani premier, która była ministrem zdrowia, żeby wzięła odpowiedzialność za to, co się dzieje - powiedział Palikot, odnosząc się do trwającego zamieszania w służbie zdrowia i zarzutów pod adresem premier, że nie angażuje się osobiście w próby rozwiązania problemu >>>

Lider Twojego Ruchu ocenił, że wzrost podstawowej stawki na pacjenta z 96 do 136 złotych od tego roku to "pozorna reforma". Dodał, że Kopacz "zapewne zdaje sobie z tego sprawę". - Kopacz myśli: albo sobie Arłukowicz da radę i wtedy stanę przy nim za tydzień, albo sobie nie da rady i wtedy dokonam jakiejś rekonstrukcji, bo rząd i tak nie ma najlepszej opinii - powiedział Palikot.

"Kopacz nie dotrzymała wielu obietnic"

Prowadząca program Katarzyna Kolenda-Zaleska spytała go, czy teraz powtórzyłby swoje słowa z dnia, w którym Kopacz wygłosiła w Sejmie exposé. Palikot oświadczył wtedy, że gdyby wiedział, że Polska będzie miała takiego premiera, nie wystąpiłby z PO >>>.

- Dziś bym tak nie powiedział. Pani premier nie dotrzymała wielu obietnic złożonych w exposé. Kopacz to niestety nie jest przywódca. Oczekiwałem po 7 latach teatru politycznego, który uprawiał Tusk, że coś się zmieni. Tusk był skuteczny w stwarzaniu pozorów, że rozwiązuje problemy, kiedy wcale tak nie było - powiedział lider TR. Dodał, że "stało się to samo, co miało miejsce za Tuska, tyle że on otoczył się swoimi kolegami, Kopacz - koleżankami".

"Tusk wykończył innych przywódców"

Czy wobec tego zdaniem Palikota ktoś inny powinien zastąpić Kopacz? - Wymiana premiera nie jest teraz dobrym pomysłem. Zresztą, kto by miał nim być? Tusk skutecznie wykończył innych realnych przywódców - uważa polityk. - Sikorski jest w totalnym kryzysie, Siemoniak to nie jest odpowiednia postać na przywódcę, Schetyna też nie został przywódcą. Czy było jakieś jego prawdziwe otwarcie? Nawet tak elementarne sprawy jak zgoda ws. dostaw broni na Ukrainę nie była przedmiotem debaty publicznej - zarzucił Palikot szefowi MSZ.

Szef TR dodał, iż ma wrażenie "ogromnej niepewności Kopacz". - W żadnej trudnej sprawie nie staje przy swoich ludziach. Skutki takich działań są takie, że tu i tam (premier - red.) się rozchodzi. Życzę Kopacz, by się pozbierała. Po to jest premier, że nawet jeśli popełnia błędy, to idzie do przodu. Prawdopodobieństwo, że Kopacz będzie premierem w kolejnej kadencji, jest bardzo małe - ocenił Palikot.

"To ja wprowadziłem Biedronia do polityki"

Szef TR oświadczył też, że liczy na to, iż w najbliższych wyborach prezydenckich uda mu się stanąć w szranki w II turze z Bronisławem Komorowskim, choć "to nie będzie łatwe". Dodał, że to jego osobisty sukces, że "kryterium orientacji seksualnej nie jest już w Polsce kryterium w rozwoju kariery politycznej". Przywołał tu przykład Roberta Biedronia, który został wybrany na prezydenta Słupska. - To ja wprowadziłem go do polityki - podkreślił Palikot.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Bieńkowska, Putin, wybory... [NAJLEPSZE MEMY ROKU] >>>Więcej o:
Komentarze (127)
Palikot: Kopacz uprawia teatr polityczny jak Tusk. W nowej kadencji pewnie już nie będzie premierem
Zaloguj się
 • jozef.sobczyk

  0

  Takie traktowanie komentatora, zmusza go do zmiany "opiekuna".

 • jozef.sobczyk

  0

  Jestem bardzo ciekawy ,dokąd wysyłacie mój komentarz ?

 • jozef.sobczyk

  0

  Pozdrawiam i proszę cenzurę o przyspieszenie.

 • jozef.sobczyk

  0

  Dlaczego, zawsze ja muszę czekać ? Czyżby ten komentarz czytali pierwszoklasiści ?
  Nie mogę zmieniać treści komentarza ,który zawiera tylko prawdę.

 • jozef.sobczyk

  Oceniono 1 raz -1

  Pan Janusz Palikot zarzuca premierowi uprawianie teatru politycznego. To śmieszne.
  Teatr polityczny to domena tego pana i połowy naszych parlamentarzystów.

 • kuma1

  Oceniono 2 razy 0

  Twój Ruch nie wyciąga żadnych wniosków z swoich działań. Takie skakanie od rozporka przez rząd do rozporka , skończy się klapą. Po takim czasie powinni już mieć wypracowany program i odpowiednich ludzi do jego prezentowania. Kochającymi inaczej i walką z kościołem oraz wyskakiwaniem jak filip z konopi z krytyką to klęska więcej niż pewna. Kto im podsunął pomysł by sami popełnili harakiri polityczne walką z narodem katolickim a na sztandarach nosić hałaśliwych odmieńców i tym podobne tematy.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 6 razy 2

  A powiedz Palikocie, jakie miałeś osiągnięcia w tym teatrze ?
  Cokolwiek sensownego załatwiłeś w ramach sejmowej komisji przyjazne państwo ?
  Co zrobiłeś Palikocie, poza populizmem i idiotyzmem ?
  Zejdź chłopie ze sceny, nim publiczność ciebie wygwiżdże i zacznie rzucać zgniłymi jajami.

 • monci1974

  Oceniono 4 razy 2

  Palikot, Palikot...? Kto to jest?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX