Gugała: Rozmawiałem z jednym z trzech tenorów z PiS. Nie miał pojęcia dokąd jedzie, nie wiedział, o czym będzie mowa. A wziął nasze pieniądze

Jarosław Gugała z ?Polsatu? zwrócił uwagę w Poranku Radia TOK FM, że nie wyciągnęliśmy żadnych wniosków z afery kilometrówkowej. Zauważył, że problemem były nie błędne rozliczenia, ale fakt, że posłowie nie wiedzieli właściwie, gdzie jadą. - Nikt nie sprawdza, czy był z tego dla Rzeczypospolitej jakiś pożytek - podkreślał.
Podsumowując mijający rok, publicyści w Poranku Radia TOK FM ze smutkiem skonstatowali, że największe afery ostatnich miesięcy nie przyniosły oczekiwanych skutków. - Z afery taśmowej właściwie nikt nie wyciągnął wniosków. A afery są dobre wtedy, kiedy post factum uczą nas publicznej moralności - mówił Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej".

"Czy on to rozliczył samochodem, hulajnogą czy miotłą..."

Jarosław Gugała z "Polsatu" zwrócił natomiast uwagę na aferę z rozliczaniem kilometrówek. - Jestem przerażony tym, jak działają media. Z całej afery mówi się tylko i wyłącznie o bałaganie w rozliczaniu kilometrówek. A to nie jest meritum sprawy - wskazywał. - Jest nim to, że jeździ się za nasze pieniądze na wycieczki i nikt nie sprawdza, czy był z tego dla Rzeczypospolitej jakiś pożytek - mówił publicysta.

Gugała: Media zmanipulowały opinię publiczną po wyborach samorządowych >>>

- Miałem okazję rozmawiać z jednym z trzech tenorów z PiS - mówił Gugała. Chodzi o Adama Hofmana, Adama Rogackiego i Mariusza A. Kamińskiego. - On nie miał zielonego pojęcia, jak się nazywała międzynarodowa impreza, na którą jechał. Nie wiedział, o czym była tam mowa. A wziął na to nasze pieniądze. I czy on to rozliczył samochodem, hulajnogą czy miotłą, nie ma znaczenia. Tu jest pies pogrzebany - zżymał się publicysta.

- Jeśli się mamy uczyć, wprowadźmy zasadę: nie dajemy pieniędzy, jeśli ktoś gdzieś jedzie, a jest niekompetentny i nie ma zamiaru brać udziału w imprezie - stwierdził Gugała. - Połowa Sejmu nie będzie jeździła - zmartwił się prowadzący audycje Tomasz Sekielski. - I bardzo dobrze - skwitował Gugała.

Więcej o:
Komentarze (75)
Gugała: Rozmawiałem z jednym z trzech tenorów z PiS. Nie miał pojęcia dokąd jedzie, nie wiedział, o czym będzie mowa. A wziął nasze pieniądze
Zaloguj się
 • llallam

  0

  Nareszcie głos rozsądku! Niestety dotyczy to nie tylko posłów, to samo robią nasi urzednicy każdego szczebla! Wydają majątek na podróże zagraniczne, a często ich znajomość języka lub poziom kompetencji nie pozwalają na efektywny udział w spotkaniach, później z gazet dowiadują sie co właściwie ustalili albo o czym było spotkanie.

 • ht

  0

  Jak to nie wiedzieli? Jechali na wycieczkę, darmową z możliwością dorobienia .

 • felicjan.dulski

  0

  Panie Gugała pan był przy tym, gdy ten system tworzono. Pan dwadzieścia kilka lat temu był WAŻNY, pan był jednym z guru. Bardziej honorowo byłoby milczeć. Ale honor u solidaruchów? No, jest ale nazywa się MAMONA.

 • cep_0

  Oceniono 2 razy 0

  Panie GUGAŁA:
  W Polsce są dwa motory OSZUKAŃCZE.
  1. POLITYCY
  2. DZIENNIKARZE
  Pierwsi - nie ma co gadać, oszuści pierwszej wody.
  Drudzy - to ten LUDEK chodzący na pasku POLITYKÓW jest w zasadzie pierwotnym kreatorem polityki w tym durnym KRAJU (Polsce).
  Jedni dziennikarze chcący się ogrzać w sławie polityków, inni wykorzystujący bez pardonu okazje np wzbogacenia się inni żądni władzy DUSZ , jeszcze inni robiący karierę to NAJGORSZE WSZY.
  W POLSCE spotkać kogoś z tych profesji UCZCIWYM to jest większe szczęście od wygrania w totolotka - oczywiście "6"-tki.

 • lblblblb

  Oceniono 2 razy 2

  Tenorami to oni byli.
  Teraz cienko śpiewają.
  Pewnie kastraci.

 • stewex

  Oceniono 5 razy -3

  A Gugala jechał razem z nim? Jako kto? Koń przed wozem?

 • ml2403

  Oceniono 3 razy 3

  Należy zdecydowanie popierać takie stanowisko, ale niech też dziennikarze uderzą się we własne piersi, kto wylansował takich palantów. Dlaczego dziennikarze nawet tacy "uznani" jak pani Olejnik są kompletnie nieprzygotowani do rozmów z jednym czy drugi, politykiem? Dlaczego nie zadają im konkretnych pytań, a jedynie pytają o to co powiedzą na to, że ktos inny coś tam powiedział. Gdzie pytania o wizję szkolnictwa, ochrony zdrowia, obrony narodowej, przemysłu czy czego tam jeszcze ? . No niestety by o coś takiego zapytać samemu trzeba się podszkolić, a nie biegać po kilku lub kilkunastu mediach by zarobić pieniądze na brylowanie wieczorem na salonach.

 • 123jna

  Oceniono 2 razy 2

  Poza tym Hofman z bandycka szajka kumpli osmiesza nas tez w EU i podwaza nasze kwalifikacje na jej czlonka. Przeciez ci zlodzieje (juz nimi sa bez wzgledu na wyrok PiSowego sadu jak ta Rogalinska czy cos w tym sensie, ktora wydala drakownski wyrok na Nowaka a wczesniej skazywala w aferze z Lepperem, pewnie sfingowanej (gruntowej) nie uczesniczyli w spotkaniach na ktore pieniadze pobrali i za co im EU placi. To sa podwojni zlodzieje - u nas i w Unii. Ryba psuje sie od glowy tu zwanej jaroslaw kaczynski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX