"Biskupi jedzą Rydzykowi z ręki. Boję się, że zaczną z obu"

- Widzę, że polscy biskupi jedzą z ręki dyrektorowi Rydzykowi. I boję się, że za rok będą jedli z obu - pisze w "Polityce" Stanisław Tym, publicysta.
- Polski episkopat ma teraz wakacje po zwycięstwie nad komunizmem. Trzeba było postarać się o nowego wroga - pisze w noworocznym wydaniu tygodnika "Polityka" Stanisław Tym, satyryk i publicysta.

- Widzę, że biskupi jedzą z ręki dyrektorowi Rydzykowi. I boję się, że za rok będą jedli z obu. 700 km kw. miast tego kraju należy do Kościoła, więc czym się martwić? Trzeba tylko czuwać, by w prawdzie i pięknie boży lud rósł w zagrożeniu gender, homo oraz innych guseł, zabobonów, straszydeł i tandety. I oczywiście ssać, ile się da. 16 mln zł też się przyda, z budżetu zatem ścięto dotacje na teatry. Przypominająca swoim kształtem młynek do kawy Świątynia Opatrzności Bożej rośnie - pisze w swoim felietonie \ Tym.

Cały felieton w najnowszej "Polityce".

Więcej o:
Komentarze (63)
"Biskupi jedzą Rydzykowi z ręki. Boję się, że zaczną z obu"
Zaloguj się
 • bator99

  0

  chyba już nadszedł czas rozliczać kler z jego pazerności i draństwa wobec naszych obywateli i naszej ojczyzny. Dlatego proponuję rzetelne podejście do najbliższych wyborów do sejmu i przyjrzeć się kandydatom na posłów . Tych nadgorliwych wobec kościoła olać ciepłym moczem , a wybierać tych nowocześnie i perspektywicznie myślących , a przede wszystkim odważnych. Mam tu na myśli prof. Hartmana , też Palikota /może w końcu spoważnieje/ i im podobnych. Polacy , Polska jest zagrożona , więc obrońmy ją przed zakusami skostniałego i pazernego kleru.

 • genia50

  Oceniono 1 raz 1

  niby w Kosciele obowiazuje ustroj hierarchiczny ,ale w relacji O.R - Biskupi wydaje mi sie ze jest wyjatek

 • genia50

  0

  dobrze ze chociaz sa ludzie ktorzy to widza ,ja tez to widze ale mieszkam na Podkarpaciu i tutaj trzeba miec bielmo na oczach aby sie nie narazac

 • drozd215

  Oceniono 3 razy 1

  "Biskupi jedzą Rydzykowi z ręki. Boję się, że zaczną z obu"
  ----------------------
  Panie Stanisławie, życzę dużo dobrego i tekstów typu, "Na wrębie", "Ballada o gospodarzu", ale widzę, że ręka z której Pan teraz jada nie pozwala na taką swobodę. Boję się, co będzie jak zacznie Pan jeść z obu.

 • jacek-1111

  Oceniono 3 razy -1

  to wygodne ,opluć kościół i forsa leci! tak jak za komuny, nie trzeba nic zmieniać! zuch Tym !

 • uzdek98

  Oceniono 5 razy -1

  narazie to klechy zra ile wlezie z lap platfusiarow... najpierw dali im 100 baniek na fundusz koscielny a ostatnio 15 baniek na swiatynie rozrzutnosci... cos sie panu na oczy rzuca, czy chcemy przykryc te fakty... ?

 • sylwester51

  Oceniono 3 razy 1

  Gdzie są komentarze było ich znacznie więcej..... ciekawe kto zadzwonił z episkopatu.

 • politol59

  Oceniono 3 razy 3

  Oni już to dawno robią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX