Policjantka niemal potrąciła starszą kobietę na pasach. Rzecznik Komendy Stołecznej: Sprawa trafi do sądu

Policjantka w radiowozie, która gwałtownie zmieniła pas z lewego na prawy akurat na przejściu dla pieszych, niemal potrąciła starszą kobietę. Nagranie z zajścia w centrum Warszawy zostało umieszczone na Facebooku. - Jest decyzja o zatrzymaniu prawa jazdy policjantce i przekazaniu sprawy do sądu - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl rzecznik Komendy Stołecznej w Warszawie.
Wczoraj około godz. 9.40 na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Żelaznej policyjny radiowóz niemal potrącił starszą kobietę na przejściu dla pieszych. Na filmie, który został udostępniony na Facebooku, widać, że kobieta przechodziła przez długie skrzyżowanie. Nie zdążyła jeszcze dotrzeć na drugą stronę jezdni, gdy zapaliło się zielone światło dla kierowców.

W tym czasie radiowóz policyjny, który stał na lewym pasie, gwałtownie skręcił na prawy pas, zajeżdżając drogę kierowcy obok. Starsza kobieta musiała uciec przed kołami radiowozu, by nie zostać potrącona. "Polowanie na staruszkę na pasach - ile to powinno kosztować według taryfikatora?" - pyta autor nagrania.

Post użytkownika Radosław Chutkowski.


Zatrzymane prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu

- Jest decyzja o zatrzymaniu prawa jazdy policjantce i przekazaniu sprawy do sądu - powiedział w rozmowie z portalem Gazeta.pl rzecznik Komendy Stołecznej w Warszawie starszy aspirant Mariusz Mrozek. - Odrębnie będzie się toczyć postępowanie dyscyplinarne. Ta policjantka nie będzie pracowała w wydziale ruchu drogowego - potwierdził.

Wcześniej, na podstawie wstępnej analizy nagrania, policja zakwalifikowała zachowanie funkcjonariuszki jako dwa wykroczenia. - Policjantka nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu, który przechodził przez pasy, za co grozi 10 punktów karnych i 350 zł grzywny - tłumaczył Mrozek.

Mówi o tym art. 26.1. Kodeksu drogowego: "Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu". - Doszło też do nieprawidłowej zmiany pasa ruchu, za co grozi 6 punktów karnych i 250 zł grzywny - dodał.

Surowa decyzja? "Nie ma taryfy ulgowej"

Zapytaliśmy rzecznika, skąd więc surowa decyzja o zatrzymaniu prawa jazdy. - Tak postępujemy wobec wszystkich kierowców. Tutaj nie ma taryfy ulgowej. Policjanci powinni świecić przykładem - powiedział Mrozek.

- Zawsze apelujemy do kierowców, by zachowali szczególną ostrożność w stosunku do pieszych, bo to są niechronieni uczestnicy ruchu - dodał.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Nie chcą muzułmanów. Potężny protest. A szef rządu o "skrajnej prawicy">>Więcej o:
Komentarze (462)
Policjantka niemal potrąciła starszą kobietę na pasach. Rzecznik Komendy Stołecznej: Sprawa trafi do sądu
Zaloguj się
 • Babcia Potargana

  Oceniono 1 raz 1

  Gdyby kobieta nie zaczęła biec,to zostałaby ,,profilaktycznie"potrącona przez samochód policyjny. Zielone światło dla kierowcy ,nie upoważnia do bezwzględnego wjazdu na skrzyżowanie,trzeba mieć oczy i rozum na swoim miejscu i trzeba z nich korzystać.Jak sama policja twierdzi : Jazdę po drodze należy dostosować do warunków i sytuacji panującej na drodze.W tym wypadku,policjantka,wykazała się brakiem przepisów ruchu drogowego ,brakiem logiki i inteligencji,za to nie brak jej arogancji i hamstwa.

 • Din Dun

  Oceniono 1 raz 1

  super, na bruk ze szmata, i na zmywak do anglii zapraszamy

 • esobrio

  Oceniono 1 raz 1

  Niech się Policjantka cieszy, że się kobiecina nie wywróciła gdy została zmuszona do ucieczki...

 • ganro

  Oceniono 4 razy -2

  Uwielbiam takie staruszki, wchodzą sobie na czerwonym na pasy i ledwo idą ale Policja odkryła, że nagle potrafią dostać niezłego POWERU!

 • sselrats

  Oceniono 2 razy -2

  Babcia malo pampersa nie zgubila.

 • natasza740

  Oceniono 7 razy -3

  I po co ta nagonka? mogli dać mandat moherowi za łażenie "na czerwonym" a pięknie wyminęli... I wcale nie żartuje. Ja bym taka wyrozumiała nie była.

 • az555

  Oceniono 5 razy 1

  Babcia sama nie wiedziała ,że potrafi tak szybko biegać. Poważnie:to dziki kraj -w szkołąch uczą ilu królów przyszło do Jezuska a nie elementarnych zachowań społecznych

 • slarwar

  Oceniono 2 razy 2

  Zapraszam do Wrocławia, na ulicę Ignuta. Panowie policjanci wracający po meczu ze stadionu do pobliskiej komendy policji nie są wcale lepsi - prędkość dobrze powyżej 70 km/h, wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych, itd.itp. Jednym słowem "ELYTA" . . .

 • jan_sobczak1

  Oceniono 2 razy 2

  Wróżę tej upośledzonej idiotce świetlaną przyszłość w służbie III RP. Jak pokazał przypadek uniewinnionego policjanta-wieprza kopiącego przypadkowego przechodnia po głowie nasza władza potrzebuje takich debili.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX