Czarzasty: Środowiska na lewicy powinny się połączyć. Teraz do siebie strzelają. A ze strzelania są tylko trupy

- Problem polega nie na tym, jakiego kandydata wystawi SLD. Problem w tym, jakiego kandydata wystawi lewica - mówił o wyborach prezydenckich Włodzimierz Czarzasty z SLD w Poranku Radia TOK FM. Polityk zaznaczył, że środowiska lewicowe powinny przestać rywalizować i połączyć siły.
Dominika Wielowieyska zapytała w Poranku Radia TOK FM Włodzimierza Czarzastego z SLD o kandydata Sojuszu w wyborach prezydenckich. - Problem polega nie na tym, jakiego kandydata wystawi SLD. Problem w tym, jakiego kandydata wystawi lewica. I to jest problem lewicy od lat - stwierdził polityk.

"Ze strzelania są tylko trupy"

- SLD nie jest jedyną grupą, organizacją, która skupia polską lewicę. To różne środowiska. Akademickie, twórcze, dziennikarskie - przyznał Czarzasty. - Problem polega na tym, że te osoby, łącznie z SLD, jedyną tak naprawdę dużą strukturą, nie potrafią się dogadać. I dopóki te wszystkie środowiska nie cofną się o krok, nie znajdą wspólnego porozumienia programowego, polska lewica nie wystawi kandydata na prezydenta - zaznaczył. - Te środowiska powinny się zastanowić, czy coś je łączy. Dopóki nie odpowiemy sobie na to pytanie, będziemy do siebie strzelać. A ze strzelania są tylko trupy - dodał.

Zdaniem polityka, SLD tak czy inaczej kandydata znajdzie. Jak na razie na giełdzie nazwisk przewijają się m.in. Ryszard Kalisz czy Joanna Senyszyn. Kto będzie kandydował - Czarzasty nie chciał wyjawić. - Szukamy osoby, która może skupić środowiska głosujące nie tylko na SLD, ale lewicowe, których jest o wiele więcej niż głosujących na SLD. Czy znajdziemy? Nie wiem - skwitował Czarzasty.

Więcej o:
Komentarze (12)
Czarzasty: Środowiska na lewicy powinny się połączyć. Teraz do siebie strzelają. A ze strzelania są tylko trupy
Zaloguj się
 • olecki11

  0

  pamiętacie tą mendę z afery rywina ? jego pokrętne tłumaczenie ?

 • wyciety

  Oceniono 2 razy 0

  Wasze ciala ,oczywiscie wraz z politykami 3 RP ,dobrze prezentowalyby sie na wysokich topolach,aby z daleka ostrzegaly innych zdeajcow.

 • clash67

  Oceniono 3 razy -1

  Jaka to u nas lewica?! Alte Kameraden z PZPR na bocznym torze.

 • proteusz33

  Oceniono 1 raz 1

  Włodek,przestań się zajmować środowiskami,dogadaj się z Ikonowiczem
  Miller jest dobry na szefa partii ale to Ikoniowicz powinien być waszym kandydatem na Prezydenta

 • mederith

  Oceniono 7 razy 3

  Jaka lewica panie Czarzasty??? Z lewicy, oraz lewicowych poglądów została tylko nazwa-SLD i nic więcej, a trupów w SLD jest na pęczki...choćby pan Miller, Kalisz, i pan, panie Czarzasty...oczywiście chodzi o "polityczne trupy" o reszcie "lewicowców"nie będę pisał-szkoda atramentu :) aaa jak chcecie zdobyć nowy elektorat, to trzeba więcej KLĘKAĆ NA KOLANACH, ORAZ LEŻEĆ KRZYŻEM W KOŚCIOŁACH-- klękający elektorat podobno umie wybaczać...

 • dziadekjam

  Oceniono 8 razy 2

  Zdaniem polityka, SLD tak czy inaczej kandydata znajdzie.Jak na razie na giełdzie nazwisk przewijają się m.in. Ryszard Kalisz czy Joanna Senyszyn.
  =======================================================================
  Wystawić jako kandydatów na prezydenta dwójkę przegrańców z ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego, to tylko SLD potrafi, a do tego Kalisz już nie jest SLD-owcem.

 • alex1w

  Oceniono 6 razy 4

  Lewica wcześniej czy później się zjednoczy, innego wyjścia nie ma by się liczyć na scenie politycznej. Ciekawe tylko pod czyim przywództwem powstanie?

 • alex1w

  Oceniono 5 razy 3

  Prezes za to produkuje trupy bez strzelania.
  Albo popełniają samobójstwa polityczne, albo Kurdupel Bazyliszek zabija ich wzrokiem i odprawia od swojego przyrodzenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX