U Tuska na Twitterze już prawie święta, a tu nagle pytanie o sesję Kopacz. Tusk: Ona jest z żelaza. Mówiłem jej...

"Jadę do domu na święta z tysiącem wspomnień" - napisał na swoim Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. A w zeszłym roku były odpowiedzi na pytania - przypomniał dziennikarz Michał Szułdrzyński. "Proszę jakieś zadać" - zachęcił Tusk. No i pytanie padło - o sesję Ewy Kopacz dla "Vivy".
W zeszłoroczną Wigilię Tusk, ówczesny premier, zamieścił na Twitterze życzenia świąteczne: "Wszystkim bez wyjątku: obu Jarosławom (Kaczyńskiemu i Gowinowi - red.), obu Januszom P. (Piechocińskiemu i Palikotowi), Leszkowi (Millerowi), sympatykom, krytykom, szydercom, tym z GW ("Gazety Wyborczej") i tym z GP ("Gazety Polskiej") - Wesołych Świąt!"."Tusk zaskakuje świątecznie"

Życzenia wywołały spory odzew wśród internautów, którzy zaczęli zadawać Tuskowi pytania, na przykład o to, w jaki sposób podróżuje na święta czy też na którą potrawę ze świątecznego stołu ma największy apetyt. Tusk nie pozostawił ich bez odpowiedzi. Ktoś nawet stwierdził, że premier zaskakuje świątecznie i reaguje na tweety.

W tym roku Tusk znów zamieścił na swoim profilu przedświąteczny wpis: "Driving home for Christmas with a thousand memories (ang. "Jestem w drodze do domu na święta z tysiącem wspomnień". To cyt. z piosenki Chrisa Rea'i - red.). Wszystkim Rodakom życzę jak najwięcej rodzinnej miłości"."Ech, rok temu premier Donald Tusk nawet odpisywał na Twitterze przed świętami" - przypomniał dziennikarz Michał Szułdrzyński.Tusk zareagował: "Więcej wiary w ludzi. Chętnie odpowiem na Pana pytanie, wystarczy je zadać".Pytanie o sesję Kopacz

Szułdrzyńskiego nie trzeba było długo przekonywać. Zadał dwa pytania. Pierwsze dotyczyło konfliktu ukraińskiego, drugie sesji Ewy Kopacz dla dwutygodnika "Viva", w którym premier nieświadomie wzięła udział w działaniu mogącym być odebrane jako lokowanie produktu. Wywołało to burzę w mediach i wśród polityków.

"Jak pan ocenia tę sesję?" - pytał Szułdrzyński.Tusk odpowiedział w żartobliwym tonie: "Mówiłem Pani Premier, że na tym stanowisku obrywa się za wszystko i za wszystkich. Wina Tuska:) Na szczęście Kopacz jest z żelaza".Dziennikarz odpowiedział również żartem: "Bo "wina Kopacz" już nie brzmi tak dobrze. Dziękuję za odpowiedzi i wesołych świąt dla Pana i ekipy".

Tusk: Tęsknię za Wami

Do konwersacji włączyło się kilku innych użytkowników Twittera. Chcieli skorzystać z możliwości i zadać pytanie Tuskowi. Chyba najciekawszą kwestię poruszył "El Bartek": "Panie były premierze - fajnie w tej Brukseli? Czy wolał Pan były premier nasze polskie piekiełko?"."Jakie piekiełko? Tęsknię za Wami. Jeszcze raz wszystkiego dobrego i dzięki za życzenia" - odpowiedział Tusk.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Prawdziwe czy sztuczne - wszystkie piękne! [WIELKA GALERIA CHOINEK]>>Więcej o:
Komentarze (88)
U Tuska na Twitterze już prawie święta, a tu nagle pytanie o sesję Kopacz. Tusk: Ona jest z żelaza. Mówiłem jej...
Zaloguj się
 • michnikmenda

  Oceniono 3 razy 3

  Ta ewcia z radomia to rzeczywiście tępa klępa 10 lat przy zwieraczu ryżego skunksa i niczego sie nie nauczyła . Przecież jeśli platfusowemu premierowi zachciewa się jakiegoś drogiego garniturku , kiecki czy cygarka to się go po prostu kupuje za pieniążki podatnika , obojętne czy poprzez kasę partyjną (dotacje dla partii) czy rządową jasne , że wieśniara z radomia nie ma pojęcia co jest eleganckie , a co tylko drogie , ale tu winna brać przykład z ministry muchy , hani gronkowiec szajs lub innych PO-myjii.Zatrudnia się za pieniążki podatnika wizażystę i on już wie jak z wiejskiej krowy zrobić pierwszą damę . Jak tak dalej pójdzie to platfusiarskie mendy za kolacyjki z poderwanymi dupami i przychylnymi mediami czy wódeczkę z kumplami będą musiały płacić ze swoich pieniędzy! Toż to zgroza , partia mend rozpadnie się w 2 miesiące , a usłużne dziennikarzyny , paradowskie , lisy i inne olejniki zaczną pozytywnie mówić o pisiorach!

 • war666

  Oceniono 4 razy 0

  a ja za tą kłamliwą kreaturą Tuskiem nie tęsknie

 • uzdek98

  Oceniono 10 razy 0

  hahaha ale smieszne.... ryzy pierre donaldą to ma ten dowcip ciety jak kubanskie cygaro ...ale w przypadku pameli kopary to to zelazo jest mocno POrdzewiale... nawet retusz nie POmogl...

 • tommen

  Oceniono 7 razy -1

  Rozum też ma z żelaza ?

 • rezimthuska

  Oceniono 12 razy -2

  Tęsknie za dymankiem was w pupki polaczki

 • tp70

  Oceniono 11 razy 1

  O sesji zdjęciowej Pani Kopacz- Premier wyglądała ładnie i bardzo elegancko w Vivie. Kaczyńskiemu najładniej w okularach marki Jaruzelski !

 • tp70

  Oceniono 10 razy 2

  O sesji zdjęciowej Pani Kopacz- Premier wyglądała ładnie i bardzo elegancko w Vivie. Kaczyńskiemu najładniej w okularach marki Jaruzelski !

 • Adam Danielewski

  Oceniono 12 razy 0

  Szułdrzyński, angielski lord polskiego dziennikarstwa, człowiek, którego apaszki wiedzą gdzie jest pies pogrzebany, a przedziałek ma na 3 lizy. Mierne pióro, wyraziste sympatie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX