Michalski: Bez Tuska PO jest wyprana z mówienia czegokolwiek. Ustami partii zostali Giertych i Kamiński

- Kopacz nie jest Tuskiem. I próba udawadniania, że jest, prowadzi premier i jej zwolenników na miny - ocenił w Poranku Radia TOK FM Cezary Michalski, komentując roszady w rządzie. Publicysta wskazywał na głęboki kryzys przywództwa w partii. - Po Tusku ich wypranie z odwagi mówienia czegokolwiek jest takie, że został tylko Roman Giertych i Michał Kamiński - stwierdził.
Premier powołała dwie nowe wiceministerki w rządzie. Beata Małecka-Libera i Urszula Augustyn zostaną pełnomocniczkami premier w resortach zdrowia i edukacji. W grę wchodzą kolejne dwa nazwiska: Elżbiety Pierzchały (zajęłaby się wydatkami na kolej w Ministerstwie Infrastruktury) i Krystyny Skowrońskiej (nadzorowałaby Ministerstwo Skarbu). Nominację mają wzmocnić Ewę Kopacz w resortach, które w przyszłości mogą być źródłem problemów, a które kierowane są przez osoby niezwiązane z szefową rządu.

Ewa Kopacz tylko udaje przywódcę?

- Te nominacje, pokaz przeglądów, krytyczne słowa o członkach rządu mają powtarzać to, co towarzyszyło całemu pomysłowi na sukcesję, czyli wypromować Kopacz na samodzielnego, silnego lidera - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Cezary Michalski, publicysta "Krytyki Politycznej". - Jednak Kopacz nie jest Tuskiem. I próba udawadniania, że jest, prowadzi premier i jej zwolenników na miny - zaznaczył.

Jednak według Renaty Kim z "Newsweeka" te wysiłki tylko kompromitują Kopacz jako silnego premiera. - Przeciętny odbiorca pozostaje w przekonaniu, że Kopacz otacza się swoimi koleżankami, że to jest najważniejsze kryterium. Nie takimi działaniami umacnia się swoją pozycję - podkreślała.

- Albo jest się urodzonym liderem, albo nie. I wtedy należy powiedzieć: jestem sprawnym urzędnikiem, który wykonuje swoje obowiązki, ale nie będę udawała, że jestem kimś więcej. Chciałabym, żeby Ewa Kopacz nie udawała silnego przywódcy, tylko była sobą - podkreśliła.

"Rzecznik rządu gubi się w zeznaniach"

Kamila Baranowska z "Do Rzeczy" zwróciła uwagę na ekwilibrystyczny sposób powołania nowych pełnomocników. Ponieważ poseł nie może jednocześnie być wiceministrem, Augustyn i Małecka-Libera zostały pełnomocniczkami w strukturach kancelarii premiera. W rezultacie nie wiadomo, komu będą podlegały - ministrowi czy bezpośrednio premier. - Jeśli Kopacz chciała zwiększyć kontrolę nad ministerstwami, trzeba było powołać nowych wiceministrów i zrobić to po bożemu. Jest chaos, nikt tego nie rozumie, rzecznik rządu gubi się w zeznaniach - krytykowała publicystka.

Michalski wskazał, że po odejściu Donalda Tuska Platforma Obywatelska cierpi na kompletny brak przywództwa. - Ostatnio zrobiłem wywiad z Rafałem Grupińskim, który odniósł gigantyczne zwycięstwo w Poznaniu, wykańczając Grobelnego. Grupiński wynalazł człowieka z ruchów miejskich, uczynił lokomotywą wyborczą PO i wygrał dla Platformy Poznań. I ja go o wszystko pytałem, by miał okazję do skomunikowania się z mieszczańskim elektoratem. Usłyszałem: "nie jesteśmy prawicą ani lewicą. Nie jesteśmy klerykalni ani antyklerykalni" - relacjonował Michalski.

- Po Tusku ich wypranie z odwagi mówienia czegokolwiek jest takie, że został tylko Roman Giertych i Michał Kamiński. A to nie są dobre usta partii liberalnej i proeuropejskiej - skwitował.

Więcej o:
Komentarze (17)
Michalski: Bez Tuska PO jest wyprana z mówienia czegokolwiek. Ustami partii zostali Giertych i Kamiński
Zaloguj się
 • candid13

  Oceniono 1 raz -1

  sekta smolenska zostala oddelegowana do szerzenia swojego wyznania KATOCHOLIZM

  Gdy umysłowy mrok zapada,
  w kościołach, w sejmie, na ulicy,
  w szkołach i narodowych radach,
  zjawiają się katoholicy.

  Zwykły katolik to za mało,
  po co łagodna komu owca?
  By kraj za pysk się wziąć udało,
  trzeba koniecznie stachanowca.

  Takiego, co w ostatnią drogę,
  pogoni libertynów wrażych,
  i święty inkwizycji ogień
  roznieci, niech Europę parzy.

  Co mniej robotnych wzbudzi podziw,
  nabożną dokręcając śrubę,
  zgwałconej twardo każe rodzić,
  a prawu wsadzić mordę w kubeł.

  Co w parlamencie, w mowie gładkiej,
  na miazgę oświecenie strzaska,
  lewaków wyśle na Kamczatkę,
  pedałów zaś na Madagaskar.

  I w każdym miejscu, w każdej dobie,
  gdy tylko się poczuje w siodle,
  będzie miał ciągle wiarę w dziobie
  i walił będzie nią na odlew…

  Nie z wody stwór ten, nie z powietrza,
  nie z soli ni społecznej roli,
  tylko z żywego średniowiecza.
  Rodzimy zombie. Katoholik.

  Bobik sob, 14 Czerwiec 2014, 00:38
  Gdy sytuacja się rozwija
  w naszym pojęciu niepomyślnie,
  gdy górą Radio jest Maryja,
  czasem i ogon smętnie zwiśnie.

  Ale nie wszystko przewalone,
  chociaż czereda katoholi
  upiec nam nasze chce cojones,
  przecież możemy ich chromolić.

  Na ich pokrzykiwania srogie
  śmiać drwiąco się i wielkim głosem,
  od śmiechu bowiem święty ogień
  jakoś niemrawo drga pod stosem.

 • unamatita

  Oceniono 3 razy 3

  Wyjątkowo muszę się zgodzić z panem Cezarym!
  Doktor Ewa chętnie pokaże się w VIVIe, ma wystąpić z Młynarską w świątecznej TVP, ale niczego konkretnego boi się powiedzieć!
  Czy to polityk czy celebryta?
  Na POhybel!
  u.

 • kczyna

  Oceniono 10 razy -4

  - Pierwszym obowiązkiem ucznia jest myśleć i dokładnie to samo dotyczy polityków.
  Pana doktora też, to dotyczy. Jeszcze nie zaczęły pracy, a już ocenione.
  Gdzie 100 dni?

 • s0pe1

  Oceniono 11 razy 1

  A jeszcze niedawno kiedy Giertych nie miał interesu w tym żeby być blisko świecznika to o PO mówił tak:

  "Po co nam Platforma Obywatelska, skoro niczym nie różni się PiS-u, a w opozycji jest taka miałka, taka lurowata, wczoraj nowe słowo z panem redaktorem Morozowskim uknuliśmy „ciamciaramciowatośc”, o tuż to jest właśnie Platforma Obywatelska dzisiaj, kompletna ciamciaramcia, nic nie znacząca, nic nie wnosząca, Donald Tusk chciałby robić mnie więcej to samo co Jarosław Kaczyński tylko tylko że by to on był, on by chciał być."

 • e-komentarz

  Oceniono 15 razy 1

  Zaczekajcie redaktorzy z tymi ocenami do wyborów, wtedy zobaczymy czy te "roszady w rządzie" dały coś pozytywnego, czy wręcz odwrotnie. Teraz jeszcze za wcześnie by były jakiekolwiek efekty. Aha, jeszcze jedno: czy według pana redaktora silne przywództwo to tylko umiejętność zgrabnego wypowiadania się w mediach? Bo według wielu raczej nie...

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 7 razy 5

  akurat tzw "ruchy miejskie" to najczystszej wody lewica - tylko taka jaka powinna być, a nie stare urzędasy po PZPR-owskie i ukryte klerykały z SLD - jeżeli uda się im stworzyć jednolita strukturę to bez problemu wygrają każde wybory w Polsce :-)

 • boguslawbch6808

  Oceniono 15 razy 1

  O, to Beatka i Ulka dostały już robotę? A Elka i Kryśka po nowym roku? Fajnie...
  Kopacz w porównaniu z Merkel to porażka.

 • s0pe1

  Oceniono 14 razy 2

  Roman Giertych i Michał Kamiński. Pierwszy jest adwokatem PO, drugi został jej członkiem.

  Obaj kiedyś nie szczędzili w krytyce tej partii i samego Tuska. Giertych był wtedy przykładem obciachu o czym głośno mówili Niesiołowski i sam Tusk.

  A teraz Giertych daje nawet alibi Sikorskiemu:

  "Wielokrotnie byłem świadkiem, jak Radosław Sikorski poruszał się bez samochodu BOR. Przyjeżdżał do mnie chociażby w latach 2008-2011. Po kryjomu, dopóki się nie pogodziłem z Donaldem Tuskiem"

  I co tu się dziwić, że od 89 r. po okrągłym stole w polityce wciąż te same mordy w różnych partiach w zależności od tego, która obecnie jest na fali!!! Brak stałych poglądów, zwykła sprzedajność za stołek lub pieniądze. Zwykłe kure...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX