Sądy oddalają protesty wyborcze SLD. Wenderlich: Z moich ust nie usłyszycie o "fałszerstwie". To byłoby niegodne

Warszawski sąd oddalił wyborczy protest SLD. Orzekł, że książeczka do głosowania w wyborach do sejmików nie wprowadzała w błąd. Jan Wróbel zauważył w Poranku Radia TOK FM, że taktyka na podważanie ważności wyborów kończy się dla Sojuszu fatalnie. Także w sondażach. - Znam też sondaż, w którym zyskujemy - odpierał niezrażony Jerzy Wenderlich.
- Książeczka do głosowania jest jasna i nie wprowadzała w błąd - orzekł warszawski sąd, oddalając protesty wyborcze ze strony SLD - podaje "Gazeta Wyborcza". Sojusz domagał się unieważnienia wyborów samorządowych w różnych okręgach. Jego zdaniem karta do głosowania do sejmików wojewódzkich w formie broszury wprowadzała wyborców w błąd i premiowała pierwszą partię na liście, czyli PSL. Zarzuty dotyczyły też filmu instruktażowego PKW. Miał być mylący dla wyborców.

"SLD nie tupał i nie krzyczał"

Warszawski sąd odrzucił te protesty. Na rozprawę nie stawił się żaden przedstawiciel komitetu wyborczego SLD, więc rozprawy potoczyły się błyskawicznie. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", podobne wyroki zapadły już w kilku innych miejscach. Na wieść o tej - bądź co bądź - porażce Jerzy Wenderlich z SLD zachowywał w Poranku Radia TOK FM stoicki spokój. - SLD nigdy nie był opozycją, która tupie, krzyczy i wyrywa sobie włosy z głowy. Jeśli są wątpliwości, zostały one złożone w jednym miejscu do tego przeznaczonym: w sądach - podkreślał. Zaznaczył też, że Sojusz wierzy w ich niezawisłość.

Prowadzący audycję Jan Wróbel dopytywał jednak, czy Sojuszowi warto było przyłączać się do PiS w walce o uczciwe wybory. - Wyście na tym stracili, z 11 do 5 proc. poparcia. To się nazywa zjazd - podkreślał publicysta. - Znam też sondaż, w którym jest wspinaczka - odparł niezrażony Wenderlich.

Fałszerstwa - nie. Zniekształcenia - tak

- Polityk nie może być skazany na nieustanną kalkulację - zaznaczył, tłumacząc krótki epizod współpracy z PiS. - Z moich ust nie usłyszał pan i nie usłyszy słowa "fałszerstwo". To byłoby niegodne polityka - dodał. - Ale były różnego rodzaju zniekształcenia - zastrzegł.

Więcej o:
Komentarze (19)
Sądy oddalają protesty wyborcze SLD. Wenderlich: Z moich ust nie usłyszycie o "fałszerstwie". To byłoby niegodne
Zaloguj się
 • mimrat1

  Oceniono 2 razy 0

  Czekam niecierpliwie kiedy Kaczyński i jego banda PiS, przedstawią udokumentowane DOWODY fałszerstw wyborczych, o które oskarżają wszystkich, tylko nie siebie ! Jak na razie, śmierdziele z PiS-u nie pokazali ani jednego dowodu .... Mastalerek, chamie, na co czekasz ???

 • 7ogamihcra

  Oceniono 4 razy 2

  Jak widać bardzo szkodliwe być pisią przystawką nawet dwa dni.
  Z tych co byli dłużej ślad (poza smrodem) w polityce nie pozostał.

 • baby1

  Oceniono 3 razy -1

  "Książeczka do głosowania jest jasna i nie wprowadzała w błąd - orzekł warszawski sąd"
  Ciekawe jak to sąd stwierdził? Przeprowadził jakieś badania? Oparł się na jakimś wnioskowaniu statystycznym porównując ilość głosów nieważnych w wyborach na wójtów i w wyborach do sejmików?

 • iremus

  Oceniono 1 raz -1

  Wenderlich: Z moich ust nie usłyszycie o "fałszerstwie"
  ___________________________________________________________
  Facet, nawet gdyby sąd stwierdził na podstawie dostarczonych dowodów, że doszło do fałszerstwa to tacy jak ty też nie przyjmą tego do wiadomości. Niektórzy tak już mają że bliżej im z rządzącą koalicją, byleby przy żłobie.

 • junkamm

  Oceniono 8 razy -6

  bo sądy w polsce są zależne od rządu i robią co im rząd nakaże . taka jest prawda . sądy odalają pozwy chociaż wiedzą że wybory zostały sfałszowane . dlaczego to robią oto jest pytanie ?dlatego rze platforma tam powsadzała swoich ludzi . to jedno drugierząd wykorzystuje sądy bo tam jeszcze jest połowa sedziów prokuratorów komunistycznych a jak wiemy kopacz z platformą przeszli na strone komunistów .po trzecie . sedziowie są zastraszani. kiedy bedzie w polsce marsz na warszawe obiecany przez prawo i srawiedliwośc i solidarnosc przeciwko nedzy głodu i wykluczenia. jeżeli pan kaczynski w najbliszym czasie nie wyprowadzi ludzi na ulice to i jego nie poprzemy w wyborach i jego parti .co do komorowskiego . no to już bezszczelność . podpisanie karty dużej rodziny to jakaś farsa . kto bedzie kożystał z muzeów lub pkp. mało kto . a jak on się szczycił podziwiał o mało nie pękł. głód nedza do której również doprowadził komorowski a teraz łaskawie zniżki dał dla rodzin muzea i polskie koleje państwowe . wstyd i hanba . ludzie spieprzajcie z tej polski . to śmietnik w europie . tu ma rządzic złodziejstwo bandyctwo i korupcjia . śmietniki oblegane przez coraz młotszych ludzie chodzący po mieszkaniach żebrzących o chleb i to wszyscy w różnym wieku od dziecka po starca . przewracające sie ludzie starsi z głodu na ulicy. mdlejące dzieci w szkołach z głodu ... tu prezydencie masz byc zainteresuj sie obywatelami . od tego jestes a nie od pilnowania żyrandola . czy polska doczeka się kiedyś jeszcze prezydenta co dba o naród? co do kopaczowej to mać tuskowa . baba niekompetentna w niczm . dalej kolesiostwo i wyżucanie pieniedzy w błoto chocby na tą w krakowie bazylike 50 milionów zł choc hierarchowie kościelni oto wcale nie prosili . podlizywanie sie kopacz prezydenta posłów to tylko przed wyborami bo uczciwie nigdy by nie wygrali wyborów . sama platforma obywatelska ma gdzies tą kopacz bo u nich ma bardzo słabą pozycjie w parti . praktycznie nikt nie ufa kopaczowej i poleci na morde.

 • jaroslavhasek

  Oceniono 8 razy 2

  "Znam też sondaż, w którym jest wspinaczka - odparł niezrażony Wenderlich." W końcu sam go przeprowadził wśród członków swojej rodziny.

 • plorg

  Oceniono 11 razy 1

  "Fałszerstwa - nie. Zniekształcenia - tak"

  Socjalizm - tak. Wypaczenia - nie.

 • jacek-50

  Oceniono 5 razy 1

  Jezeli SLD, nadal komunikować sie bedzie ze swoim elektoratem za pomoca radia TV,to bedzie taki wynik jaki maja,albo jeszcze gorszy.

 • 1pirat2

  Oceniono 11 razy 5

  Miler razem z SLD dali się podpuścić przez Prezesa, jeden jak i drugi na tym stracił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX