Afera taśmowa. Prokuratura: "Nagrano ponad 70 osób". Wśród nich Miller, Kwaśniewski i Oleksy

Wraca sprawa głośnych taśm "Wprost". Okazuje się, że nagranych osób było ponad 70. Wśród nich byli m.in. Leszek Miller, Aleksander Kwaśniewski i Józef Oleksy. Nagrań dokonywano nie tylko w restauracjach Sowa & Przyjaciele i Amber Room - ujawnia prokuratura serwisowi Tvn24.pl.
- Mamy nagrania, które zarejestrowano w innych miejscach niż restauracje Amber Room i Sowa & Przyjaciele. Nie mogę podać, o jakie dokładnie miejsca chodzi. Sprawdzamy również, czy nagrywano w innych restauracjach niż te dwie - mówi Anna Hopfer, prokurator, która prowadzi śledztwo ws. afery podsłuchowej specjalnie dla tvn24.pl. Serwis podkreśla, że na pytania dot. śledztwa ws. taśm prokuratura odpowiada po raz pierwszy.

Taśmy "Wprost". Kalendadrium wydarzeń. Czytaj >>>

"Znane nazwiska ze sfery polityki i biznesu"

Kogo nagrywano? - Kluczem były znane nazwiska związane z polityką i biznesem - mówi Hopfer. Dodaje, że nie może ujawnić nazwisk nagranych osób ani dokładnej ilości nagrań. Wiadomo jednak, że jest ich ponad 70. Teraz śledczy ustalają, czy nagrane osoby szantażowano. Prokuratura podkreśla, że w całej sprawie tylko 37 osób złożyło wnioski o ściganie sprawców.

Śledczy dysponują nie tylko nagraniami, które zostały im przekazane przez tygodnik "Wprost". Mają też materiały uzyskane w wyniku przeszukań, a informatycy intensywnie pracują nad odzyskaniem nagrań skasowanych, a także tych, które wyłowiono z Wisły, gdzie wrzucili je podejrzani.

Marek Falenta miał się kierować "motywem ekonomicznym"

Tvn24.pl dodaje, że nagrania polityków mogły zostać ujawnione "z zemsty na Sienkiewiczu". Choć spekulacje na ten temat pojawiały się już wcześniej (media sugerowały, że ujawnienie taśm może być zemstą za działania CBŚ ws. Składów Węgla), prokuratura dopiero teraz potwierdziła, że bada ten wątek.

Śledczy przypuszczają też, iż Marek Falenta, podejrzany o zlecenie nagrań, kierował się "motywem ekonomicznym". Wykonujący jego polecenia kelnerzy mieli natomiast zajmować się tym procederem "z pobudek finansowych".

Miller: Nie boję się ujawnienia mojej taśmy

Tvn24.pl przypomina, że już w połowie sierpnia "Gazeta Wyborcza" ujawniła, że nagrano m.in.. Leszka Millera i Aleksandra Kwaśniewskiego. Miller potwierdza, że została zarejestrowana jego rozmowa z byłym prezydentem, ale ewentualnego ujawnienia taśm się nie boi. Nagrany został też Józef Oleksy, który potwierdza to w rozmowie z Tvn24.pl.

O zlecanie nielegalnych nagrań oskarżeni są biznesmeni Marek Falenta i Krzysztof Rybka. Wykonawcami ich zleceń mieli być zaś kelner Łukasz N. i sommelier Konrad L.

Robert sowa o aferze taśmowej: Wyrządzono mi krzywdę >>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Nie chcą muzułmanów. Potężny protest. A szef rządu ostrzega ich samych >>Więcej o:
Komentarze (119)
Afera taśmowa. Prokuratura: "Nagrano ponad 70 osób". Wśród nich Miller, Kwaśniewski i Oleksy
Zaloguj się
 • derp900

  Oceniono 2 razy 0

  .- żeby co 4 lata truchcikiem popie...ć na wybory
  - żeby kupować każde gó... zareklamowany w TV
  - żeby tyrać 8h dziennie przez 40 lat i zdychać z głodu za 1200zł emerytury
  - żeby nie mieć czasu na nic, ledwo wiązać koniec z końcem i żyć od 1-szego do 20-go
  - żeby znajdować sobie powody swoich niepowodzeń, budować w sobie złość i nienawiść do innych ras, wyznań
  - żeby wziąć kredyt hipoteczny na 40 lat, który spłacisz 5 ktotnie a gdy przejdziesz na emeryturę, wziąć "odwrócony" kredyt hipoteczny żeby dostać dodatkowe 500zł co miesiąc przez 3-5 ostatnich lat życia, nie zostawiając swoim dzieciom nic
  po to żyjesz.

 • wlomat1

  Oceniono 2 razy 2

  Tyle ciekawych taśm. Społeczeństwo chce POznać jak naprawdę funkcjonuje III-cia RP.
  Ale wszystko wskazuje na to że na chęciach się skończy.
  POdobnie jak za komuny >!>!>!>!>!>

 • jerzysm42

  Oceniono 2 razy -2

  Budzę się rano i idę do kibelka,
  Sprawdzam czy nie ma tam tam kamery dziennikarza wprostu.
  Dla nich moje g ówno też może być cenne.

 • badziewiak66

  Oceniono 3 razy 1

  Mamy nowego ROLNIKA !! John Godson włożył właśnie walonki. Jak wieść niesie sam Władymir Putin przejął patronat nad PSL-em. Kto żyw pędzi do nowej stajni władzy. Wszyscy którzy chodzą pod rękę z "tajemnicą państwową" już się przepisali do PSL-u lub dostarczyli Piechocińskiemu listy z wyrazami solidarności i lojalności ( cyrylicą oczywiście ). Wyjmujcie kufajki , gumiaki i onuce, niech żyje WPIERIOD ROLNIKU, WPIERIOD !

 • pascvale

  Oceniono 5 razy 3

  Jedyny kraj w europie poza banderowską republiką, w której hochsztaplerzy mają status pokrzywdzonych. Bolek, o teke Polske walczyłeś i Ci się udało.

 • Adam Marek

  Oceniono 2 razy 2

  wszyscy ci złodzieje to jedna wielka złodziejska klika POwinniśmy wszystkich POwiesić PO obustronach wiejskiej a te złodziejskie truchła zostawić ptakom jak by sie skusiły.

 • 1group

  Oceniono 1 raz -1

  A ten naczelny z Wprost,jeszcze na wolności?

 • dryl1

  Oceniono 4 razy 2

  Ciekawe czy Kwaśniewski był w szponach choroby filipińskiej ? Po rwącym się śpiewie na usta i bełkotliwej mowie bedzie można poznać.

 • hh7

  Oceniono 7 razy 3

  Kaczyński stołował się u mamy i śpi spokojnie.Nie szlaja się po restauracjach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX