Pawłowicz przeprosiła reporterkę TVN za nazwanie jej idiotką

Krystyna Pawłowicz przeprosiła Agatę Adamek za swój wybuch werbalnej agresji na korytarzu sejmowym. W reakcji na jeden z materiałów reporterki TVN posłanka PiS 17 grudnia nazwała ją "kłamczuchą" i "idiotką". Dziś życzyła jej wesołych świąt Bożego Narodzenia i udanego roku 2015.
Pawłowicz - jak informuje "Rzeczpospolita" - zadzwoniła do Adamek, wysłała jej też e-mail o treści:

"Pani Redaktor, zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i przyznam, że nie czułabym się dobrze mając w pamięci zbyt ostre słowa, którymi do Pani niedawno się zwróciłam. Proszę mi wybaczyć i nie gniewać się już na mnie. Życzę Pani udanych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i całego następnego roku".

Na Facebooku z kolei posłanka PiS napisała później: "Przeprosiłam dziś Panią Agatę Adamek z TVN mogłam spokojniej powiedzieć jej o co mi chodziło. Czuję się teraz lepiej".

O co poszło i dlaczego Pawłowicz przepraszała?

Pawłowicz zaczepiła dziennikarkę w Sejmie i zapytała, dlaczego ta "przezywa ją w swoich komentarzach". Adamek zaprzeczyła i zapytała o szczegóły. Wówczas usłyszała, że jest "zwykłą kłamczuchą", "nie ma żadnych kompetencji", jest "nieuczciwa" i "brak jej kultury". - Pani jest idiotką - zakończyła swój "występ" Krystyna Pawłowicz.

O co chodziło posłance PiS? W swoim materiale na TVN24 Agata Adamek wykorzystała komentarz Sławomira Neumanna (PO) o kwestionowaniu ważności wyborów przez PiS. "Ja rozumiem, że radni PiS, którzy przyjęli mandaty, nie powinni byli ich przyjmować. Powinni z obrzydzeniem je odrzucić, bo brali udział w fałszerstwie. To jest idiotyzm po prostu" - mówił Neumann.

Adamek w materiale mówiła o liście Jarosława Kaczyńskiego do kandydatów PiS w wyborach samorządowych, w którym znalazł się apel o wzięcie przez nich udziału w marszu PiS 13 grudnia. Wspomniała też o felietonie Krystyny Pawłowicz we "Frondzie", w którym profesor napisała o "masowym fałszerstwie wyborów w Polsce".

"Gdy zapytać innych polityków spoza Prawa i Sprawiedliwości, jak rozumieją zachętę Jarosława Kaczyńskiego do przyjazdu do Warszawy na marsz 13 grudnia i jak rozumieć słowa Krystyny Pawłowicz, padają różne oceny, m.in. pojawia się słowo i określenie rzadko spotykane w bardzo barwnym i tak języku politycznym polskiego parlamentu, a mianowicie słowo: idiotyzm" - takim komentarzem, wykorzystując słowa Neumanna, opatrzyła swój materiał Adamek.

"Nie miałam jednak podstaw dla ostrego ataku"

Pawłowicz przyznała w komentarzu na Facebooku, że niesłusznie przypisała Adamek słowa posła PO, dziennikarka zaś według niej (pisownia oryginalna) "tylko powtórzyła na końcu to, co mówił pos. Nejman, ten,który obecnie, jako z-ca B. Arłukowicza psuje służbę zdrowia. To nie były słowa p. Adamek. Więc dla pełnej sprawiedliwości, nie miałam jednak podstaw dla ostrego ataku. Trzeba mieć jedną miarę ocen".

"Do wszystkich, ktorzy zaczynaja wlasnie masowo mnie obserwowac: prawie nigdy niczego nie komentuje, a dzis nawet tym bardziej" - tak Agata Adamek skomentowała całą sytuację na Twitterze tego samego dnia, gdy została obrażona. Później podała tylko dalej informację o przeprosinach od Pawłowicz.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Gdy zwykli ludzie głosują na najlepsze zdjęcia, wygrywa dobro, miłość i humor>>Więcej o:
Komentarze (181)
Pawłowicz przeprosiła reporterkę TVN za nazwanie jej idiotką
Zaloguj się
 • moyokoyani

  Oceniono 1 raz 1

  Te! Krycha! Jebniesz kebsa!?

 • jogurt.bartex

  Oceniono 2 razy 2

  " Przeprosiny " chamki Pawłowicz , można tylko przyrównać do ujadania psa z podkulonym ogonem.....

 • fernando51

  Oceniono 5 razy 1

  Nie mam pojęcia jakim cudem tacy ludzie jak pani pawłowicz zostają profesorami i posłami. Mając w pamięci pana posła Leppera i jego dość prostacką osobowość stwierdzam, że miał w sobie o niebo więcej kultury w małym palcu u lewej nogi niż ta tzw. pani profesor

 • antua

  Oceniono 4 razy 2

  pawłowicz to dopiero idiotka , dziwie sie ludziom ze głosuja na kogoś takiego aby ich później reprezentował w Sejmie. Teraz czuje sie lepiej i Swieta beda weselsze....

 • blski

  Oceniono 6 razy -2

  Drodzy komentujacy, czy jestescie tak prostaccy, ze nie widzicie, ze jej grubianskie zachowanie jest pozą.
  Nie wiem jaki jest tego cel, niewykluczone, ze chce zwrocic na siebie uwage wiedzac, ze jest inteleigentniejsza od potencjalnego przeciwnika. Niewykluczone, ze bedac z zawodu prawnikiem uwielbia kontrowersje. Ludzie o przecietnym intelekcie sa zadowoleni gdy nikt na nich nie zwraca uwagi, dzieki czemu moga sobie robic male lub wieksze szwindle.
  Artykul traktuje o przeprosinach Pawlowicz, w odroznieniu od innych ona zrobila to z wlasnej woli, wylacznie dlatego, ze uznala, ze zachowala sie niewlasciwie i jej komentarz wyrzadzil dzinnikarce szkode. Dlaczego to zrobila, bo sama sie zle z tym czula. W naszym kraju nie ma zwyczaju przyznac sie do bledu, a tym bardziej zrobic to publicznie, nawet jezeli zmusi do tego wyrok sadowy, to zwykle jest to nieszczere.
  Przyznam, ze lubie Pawlowicz, chociaz jestem diametralnie przeciwny jej pogladom religijnym i politycznym. Rzeczywiscie ma niewyparzona gebe, ale to wlasnie uwazam za jej atut. Flaki mi sie przewracaja gdy obserwuje ta nasza nobilitujaca sie cholote, ktora stroi sie w bizuterie, kupuje najmodniejsze stroje, ale stroni od mydla wylewajac za to tak duzo jakis odsmradzaczy czy perfumek, ze jak ktorys sie zatrzyma to pozostawia za soba kaluze.
  Pawlowicz przyjela styl baby z magla, ale jakze inteligentnej i wyksztalconej baby z magla.
  Dla tych ktorzy nie chca zadac sobie trudu podam ponizej po Wikipedia:
  "Brała udział w rozmowach Okrągłego Stołu po stronie solidarnościowej w ramach podzespołu ds. organizacji społecznych[8], zajmującego się projektem ustawy o zgromadzeniach[4], której była współautorką. Od 1989 była ekspertem Sejmu i Senatu w zakresie prac legislacyjnych. W okresie rządu Jana Olszewskiego działała jako doradca prawny ministra i Biura Prasowego Rządu[4]. Przygotowała ok. 50 opinii i ekspertyz prawnych na zlecenie Sejmu i Senatu, Kancelarii Prezydenta RP oraz centralnych i naczelnych organów państwowych[3][4]. Jest autorką ok. 90 publikacji naukowych, w tym książek, prac zbiorowych i artykułów naukowych, a także współautorką podręcznika akademickiego Prawo gospodarcze. Zagadnienia administracyjnoprawne. Wydała Raport dla rządu o centralnych organach administracji rządowej, opublikowany przez Urząd Rady Ministrów w 10 zeszytach w latach 1995–1996[4]."
  Nie jestem prawnikiem, ale w kazdym zawodzie takim dorobkiem niewielu moze sie pochwalic.

 • jtp2

  Oceniono 9 razy 1

  Agata Adamek już zhańbiła się pracując dla dziadowskiej TVN
  TVN to stacja która podzieliła nas Polaków. Program TVN poniżej krytyki. Nigdy nie zbliżą się do poziomu TVP Historia czy TVP Kultura.

 • Wojtek A

  Oceniono 6 razy 2

  Przeprosiny Pawłowicz:

  - Pani profesor, proszę przeprosić dziennikarkę, za to, że nazwała ją Pani idiotką.

  - Pani redaktor, przepraszam Panią, że jest Pani idiotką.

 • hrabia_onejski

  Oceniono 6 razy 0

  Strach zrobić na święta sałatkę, aby niby przypadkiem nie przylazła Pawłowicz odrobinę sobie podeżreć!
  Prezes znowu będzie zmuszony zmusić ją do przeprosin!
  To wredne babsko, które wg mnie przypadkiem chyba ma wyższe wykształcenie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX