"A gdyby prezydent wygłaszając orędzie jadł kanapkę i popijał z gwinta?". Żakowski o sejmowym posiłku Pawłowicz

- Z czego się śmiejecie? Z siebie się śmiejecie - stwierdził Jacek Żakowski, komentując awanturę w Sejmie wokół posiłku Krystyny Pawłowicz. Jego zdaniem to dowód powszechnego upadku obyczajów. - Dobrze, że ktoś postawił tamę. Bo zaraz prezydent wygłaszając orędzie noworoczne jadłby kanapkę popijając z gwinta - ocenił publicysta.
Środowe posiedzenie Sejmu upłynęło pod znakiem awantury. A zaczęło się od Krystyny Pawłowicz, która jadła na sali plenarnej. Andrzej Rozenek z Twojego Ruchu stwierdził, że Sejm zamienia się w bar mleczny. Jednak zdaniem Jacka Żakowskiego cała sytuacja jest odbiciem ogólnego upadku obyczajów.

"Polskie obyczaje początku XXI wieku"

Publicysta przypomniał, że posłanka Krystyna Pawłowicz jest profesorem i uczy studentów na jednej z prywatnych uczelni. - A, jak wiadomo, studenci uprawiają konsumpcję w salach wykładowych. Zdejmują buty, przychodzą ubrani, jakby właśnie udawali się na siłownię, a pachną, jakby stamtąd wracali. To polskie obyczaje początku XXI wieku. I one z innych sfer przenoszą się do parlamentu - mówił Żakowski.

"Polskie elity są przypadkowe" >>>

Prowadzący audycję zaznaczył, że nie jest zadowolony z tego, że prof. Pawłowicz "nie dostrzega różnicy" między zachowaniami studenta a zachowaniami posła w parlamencie. - Może teraz zobaczy tę różnicę - stwierdził.

Prezydent z kanapką

- Dobrze, że ktoś postawił tamę. Bo zaraz prezydent wygłaszając orędzie noworoczne jadłby kanapkę popijając z gwinta. Dobrze się stało, że tama została postawiona, choć może w nazbyt spektakularny sposób. Pytanie, czy uda się tę tamę przesuwać w dół społeczeństwa - mówił Żakowski.

- Z czego się śmiejecie? Z siebie się śmiejecie - skwitował publicysta sejmową awanturę.

Więcej o:
Komentarze (58)
"A gdyby prezydent wygłaszając orędzie jadł kanapkę i popijał z gwinta?". Żakowski o sejmowym posiłku Pawłowicz
Zaloguj się
 • plautilla

  Oceniono 1 raz 1

  Awantura o sałatkę poseł Pawłowicz/ miała być przykryciem dla zeznań Bronisława Komorowskiego w sprawie jego kontaktów z WSI.
  Ponadto sałatką p.Pawłowicz nakryto sprawy kilometrówek złodziejaszka marszałka i odpowiedzialności Kopacz za ogromną skalę oszustw (p)osłów sejmowych na szkodę skarbu państwa. Tak dzałają manipulanci opinią, dziadostwo pismacze na służbie wrogich Polsce mocy.

 • plautilla

  Oceniono 1 raz 1

  Pawłowicz: Ruch Palikota tylko zażywa
  Awantura o sałatkę poseł Pawłowicz/ miała być przykryciem dla zeznań Bronisława Komorowskiego w sprawie jego kontaktów z WSI.
  Ponadto sałatką p.Pawłowicz zakończono sprawy kilometrówek złodziejaszka marszałka i odpowiedzialności Kopacz za ogromną skalę oszustw (p)osłów sejmowych na szkodę skarbu państwa.

 • m.arco

  Oceniono 3 razy 3

  W tym dniu Pan Prezydent siedział przed sądem podejrzany o płatną weryfikację WSI.

 • plautilla

  Oceniono 4 razy 2

  Gazeta Wyborcza w 2013 roku otrzymała od różnych ministerstw panującego nam obecnie Króla Ubu ponad 7 milionów złotych za same publikacje materiałów rządowych.
  Gazeta jest na pierwszym miejscu, jej 7 milionów stanowi 53% całej kwoty wydanej na ogłoszenia.
  To oczywiste, że Gazeta będzie zawsze bronić rządu Platformy - ręki, która karmi Agorę /post oparty na danych z postu aarvedui z gazeta.pl/

 • plautilla

  Oceniono 3 razy 1

  Marszałek Polskiego Sejmu B.Komorowski spotyka się z podejrzanymi i niebezpiecznymi ludźmi, podejmuje dziwne decyzje, nie powiadamia odp. służb, a teraz jako Prezydent Polski nic nie pamięta i bagatelizuje sprawę a wszystkie ważne media udają, że to jakaś błaha sprawa. Większość Polaków zupełnie nie wie o co chodzi...
  Wczoraj „prezydent” zeznawał przed sądem w tej sprawie. Rzecz niezwykle wyjątkowa i dlatego w mediach byłyby całe kolumny zeznań, sążniste omówienia...
  Mamy nowy budżet na 2015, ale trzeba skierować uwagę na tematy sałatka, kurdupel czyli to co cieszy lewaków i palikupy .
  A jak tam lasy państwowe?
  A jak tam kłamstwo Kopaczowej o nie podniesieniu cen energii?
  A co z "siadaj kurduplu", które naturalnie żadnym zdziczeniem już nie jest, no bo tak fajnie dopier.ć Kaczorowi?
  A co z.... itd itd

 • razb1947

  Oceniono 5 razy -1

  Gdyby babcia miała jaja to by była dziadkiem-rozumiesz ciemny Żakowski.

 • razb1947

  Oceniono 4 razy 0

  Już nie długo Zakowski będzie tańczył jak PIS mu zagra, bo on tańczy tylko dla władzy.

 • michnikmenda

  Oceniono 4 razy 0

  Co w tym dziwnego że świnia żre kiedy chce i wydala kiedy jej się zachce ?

 • moyokoyani

  Oceniono 4 razy 0

  To by mu było do twarzy. Powinien na wizji nalewać sobie sztofe i pić: zdrowie wsze w mordy nasze! Poparcie by mu wzrosło i spożycie a co za tym idzie wpływy do budżetu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX