Maziarski: Kaczyński grzmi, że ludzie boją się mówić o sfałszowanych wyborach. Super, że się boją

Bezpiecznik powstrzymuje przed wyrażaniem poglądów aberracyjnych. Kaczyński potwierdza, że on działa. Super - cieszy się Wojciech Maziarski.
- Ludzie boją się mówić między sobą, że te wybory zostały sfałszowane - oświadczył Jarosław Kaczyński w czasie marszu z okazji 13 grudnia. To bardzo optymistyczny sygnał. Należy się cieszyć, że Polacy boją się opowiadać między sobą kłamliwe brednie - pisze w komentarzu w "Gazecie Wyborczej" Wojciech Maziarski.

"Bezpiecznik działa. Super"

Jak zauważa publicysta, społeczne potępienie jest skuteczniejszym środkiem odstraszania niż kary. - Groźba ośmieszenia się, kompromitacji, utraty dobrego imienia. Strach przed wykluczeniem z dobrego towarzystwa. Możemy to też nazwać standardem politycznej poprawności. Jeśli ten bezpiecznik w jakiejś społeczności działa i skutecznie powstrzymuje przed wyrażaniem poglądów aberracyjnych, to już jest dobrze. Nie potrzeba nic więcej. Jarosław Kaczyński powiedział, że w Polsce on działa. Super - cieszy się Maziarski.

Jakoś na forum PE PiS nie rozdzierało szat...

Zauważa również, że mocne słowa o fałszerstwach wyborów samorządowych, które w Polsce odmieniane są przez wszystkie przypadki, nie pojawiły się na forum w Parlamencie Europejskim. To zastanawiające, że PiS w kraju bez skrępowania opowiada swojemu elektoratowi to, czego wstydzi się mówić w dobrym europejskim towarzystwie. Czyżby dlatego, że jego zdaniem "ciemny lud wszystko kupi"? - zastanawia się publicysta.

Cały komentarz w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:
Komentarze (22)
Maziarski: Kaczyński grzmi, że ludzie boją się mówić o sfałszowanych wyborach. Super, że się boją
Zaloguj się
 • rosswatowski

  Oceniono 9 razy -5

  "Bezpiecznik działa. Super" --- hyhyhy bezpiecznik działał przez cały PRL, super!??

 • 7ogamihcra

  Oceniono 10 razy 8

  Pewne jest, że w pisiu to na 100 % się boją powiedzieć, że wybory nie zostały sfałszowane, albowiem to kolejny dogmat kaczej polityczno-religijnej smoleńskiej sekty i przez brak wiary w kacze dogmaty, kaczy papież może niewierzącego z sekty wygnać i kaczą ekskomuniką ukarać.

 • glon4

  Oceniono 14 razy -8

  Najlepiej jak ze strachu nikt nie będzie chodził do wyborów . Cytując klasyka to taka nasza " murzyńskość"

 • plorg

  Oceniono 18 razy -16

  "Super, że się boją"

  Komunistyczne mendy zawsze chcą trzymać ludzi w strachu.
  Dzięki Maziarski, że pokazałeś swoją prawdziwą totalniacką twarz!

 • fakiba

  Oceniono 19 razy 11

  A kto lubi powtarzać wymyślone w chorym łbie plotki i tym samym narażać się na śmieszność , tylko wyznawcy prezia między sobą o tym gdaczą i to po cichu

 • fakiba

  Oceniono 19 razy 11

  Nawet dla pisowskiego ciemnego ludu brednie wygadywane przez prezia to za dużo , i już tego nie kupują

 • 11111

  Oceniono 28 razy -18

  Maziarski: Kaczyński grzmi, że ludzie boją się mówić o sfałszowanych wyborach. Super, że się boją.
  Panie Maziarski. Najlepiej niech się boją w ogóle iść na wybory.

 • e-komentarz

  Oceniono 14 razy 8

  W przypadku ostatnich wyborów sprawdziło się stare przysłowie:
  "Łyżka dziegciu beczkę miodu zepsuje". Dziegciem okazały się lokalne nieprawidłowości. Gdyby wybory były przeprowadzone przy pomocy sprawnie działającego systemu komputerowego liczącego głosy, gdyby była w mediach wystarczająca ilość instrukcji jak prawidłowo głosować, nie byłoby dziś tego zamieszania. I tu się kłania następne stare przysłowie: "Mądry Polak po szkodzie."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX