Mastalerek: "Złożenie zawiadomienia przez rzekomą os. prywatną na posłów PiS to podły atak Sikorskiego"

- Akcja ze złożeniem rzekomo przez osobę prywatną zawiadomienia o posłach PiS to jest akcja polityczna Sikorskiego Giertycha i Kamińskiego, która ma wybielić marszałka Sikorskiego - twierdzi Marcin Mastalerek, rzecznik PiS. - To atak podły i żenujący - dodał. Rzecznik zapowiedział, że PiS złoży jutro swoje zawiadomienie do prokuratury.
Mastalerek przytoczył doniesienia "Gazety Wyborczej" odnośnie zawiadomienia w prokuraturze przeciwko posłom PiS. Rzecznik PiS poinformował, że Sebastian Jargut, który wedle "GW" złożył doniesienie jest bliskim współpracownikiem Romana Giertycha.

"Akcja polityczna Sikorskiego, Giertycha i Kamińskiego"

- Tak się złożyło, że pan Michał Kamiński w jednym z programów wyciągnął to zawiadomienie, mówiąc, że to jest zawiadomienie od osoby prywatnej. Tymczasem pan Sebastian Jargut jest bliskim współpracownikiem Romana Giertycha, a przecież on blisko współpracuje z marszałkiem Sikorskim - powiedział na konferencji w Sejmie Mastalerek.

- Cała ta akcja ze złożeniem rzekomo przez osobę prywatną zawiadomienia o posłach PiS to jest akcja polityczna Sikorskiego, Giertycha i Kamińskiego, która ma wybielić marszałka Sikorskiego. To jest atak marszałka Sikorskiego na opozycję przy udziale Kamińskiego i Giertycha. To atak podły i żenujący - ocenił rzecznik PiS

PiS składa swoje zawiadomienie.

- My jako Prawo i Sprawiedliwość złożymy jutro zawiadomienie do prokuratury o złożeniu fałszywego zawiadomienia do prokuratury. Fałszywie zostali oskarżeni politycy PiS przez bliskiego współpracownika Romana Giertycha - zapowiedział Mastalerek.

Jak wyjaśnił rzecznik PiS, ten kto składa doniesienie, pomimo że nie ma do tego żadnych podstaw, podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

Nie ma równości między władzą a opozycją

Rzecznik PiS wypowiedział się w kwestii dzisiejszego wszczęcia śledztwa przez warszawską prokuraturę okręgową ws. "kilometrówek" jedenastu posłów. - Jesteśmy zdziwieni dzisiejszą decyzją prokuratury, która tak szybko zajęła się zawiadomieniem w sprawie posłów PiS. Nie ma równych standardów między traktowaniem polityków władzy i polityków opozycyjnych.

- Pamiętamy, że prawie rok musiał minąć i interweniować prokurator generalny, żeby prokuratura zajęła się drugą osobą w państwie panem marszałkiem Sikorskim. Więc z jednej strony mamy sytuację, gdzie prokuratura okręgowa przez rok nie wszczynała śledztwa, dopiero interwencja prokuratora generalnego to sprawiła. A z drugiej strony, kiedy chodzi o posłów opozycji, od razu w kolejnym dniu jest wszczęte śledztwo - skomentował sprawę Mastalerek.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


"Wszyscy w sali weselnej płakali". Mąż naprawdę zaskoczył swoją żonę>>Więcej o:
Komentarze (252)
Mastalerek: "Złożenie zawiadomienia przez rzekomą os. prywatną na posłów PiS to podły atak Sikorskiego"
Zaloguj się
 • 123t-olek

  0

  Wczoraj, P. Pawlowicz pokazala z kim mamy do czynienia, jaka jest mentalnosc i stan psychiczny czlonkow tego ugrupowania. Egzorcyzmy PILNIE:

 • jo_2811

  Oceniono 1 raz 1

  Jak się kogoś oskarża, to samemu trzeba być czystym jak łza. Co PIS nie wiedział, że to działa w obie strony?

 • drugi_obiektywny

  Oceniono 2 razy 2

  Mastalerek, ty chamie. Szkoda że cię stara nie wyskrobała. Byłoby jednej kanalii mniej. Ale nic straconego.....

 • Oceniono 1 raz 1

  Jednak w sejmie potrzebny dobry psychiatra,Mastalerek w glupocie przewyzsza Hofmana,
  to ze poslowie PiS sa szubrawcami i okradaja nas bo z naszych pieniedzy sa oplacane Ich wyjazdy,rozjazdy,kampanie pensje.Czas pogonic ten prymityw z sejmu.

 • pucha-tek

  Oceniono 2 razy 2

  Jak doniesienie składa PiS to jest obywatelski obowiązek i dla dobra kraju.

 • nikodem dyzma

  Oceniono 2 razy 2

  Ten judasz dobrze zrobił że wydaje wszystkich złodziei,ale sam zapomniał o sobie a żeby utrzymać stołek to by rodzoną matkę sprzedał.

 • rezun-one

  Oceniono 2 razy 2

  Pan Mastelarek uważa prokuraturę za wewnętrzną komórkę organizacyjną PiS.
  Nic dziwnego że denerwują go zawiadomienia składane tam przez inne partie.
  Uważa to za bezczelność.

 • unamatita

  Oceniono 4 razy 0

  działania Sikorskiego, to ostatnie podrygi zdychającej ostrygi!
  u.

 • tadjan

  Oceniono 1 raz 1

  Mastalerek, jak ci się układają pieszczoty z kotem na wycieraczce? aleś hofmana wydupczył!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX