Sekielski dociska Burego: Czy polski Sejm jest homofobiczny?

- Gdyby nie był, to ustawę o związkach partnerskich mielibyśmy lata temu. Teraz, kilka miesięcy przed końcem kadencji, jest ryzyko, że jej nie uchwalimy - mówił w TOK FM Jan Bury.
Dziś wieczorem w Sejmie odbędzie się głosowanie ws. zajęcia się przez komisje projektem ustawy o związkach partnerskich.

Twój Ruch chce związków. Słowa nie ma o adopcjach

Projekt Twojego Ruchu przewiduje prawo do otrzymywania informacji i decydowania o sobie nawzajem w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, prawo do pochówku zmarłego partnera, prawo do najmu lokalu po śmierci partnera, wspólne rozliczanie podatku, wspólnotę majątkową, prawo do świadczeń socjalnych po zmarłym, zwolnienie z podatku od spadku i darowizny. Nakłada na partnerów obowiązek wzajemnej troski i opieki i działania na rzecz dobra związku. Daje możliwość dochodzenia alimentów po rozstaniu. Nie reguluje kwestii adopcji dzieci.

Niemniej można się spodziewać - jak za każdym razem - dużych emocji w związku z projektem.

Czy posłowie są homofobami?

- Czy polski Sejm jest homofobiczny? - pytał Tomasz Sekielski. - Gdyby nie był, to tę ustawę mielibyśmy zrobioną lata temu. Teraz, kilka miesięcy przed końcem kadencji, jest ryzyko, że jej nie uchwalimy - mówił w Poranku Radia TOK FM Jan Bury.

"Sejm jest jak polskie społeczeństwo"

Małgorzata Kidawa-Błońska również komentowała ustawę o związkach partnerskich. Na pytanie o homofobię w polskim Sejmie odpowiedziała: - Polski Sejm jest taki jak polskie społeczeństwo. Bardzo się zmienił, ale ciągle jest problem z podjęciem takich wyzwań. Mam nadzieję, że te kilkanaście miesięcy dyskusji sprawi, że posłowie zgodzą się, by projektem zajęły się komisje - dodała Kidawa-Błońska. Przypomniała, że Platforma ma własny projekt ws. związków partnerskich i jest on lepszy od tego, który przygotował TR.Więcej o:
Komentarze (8)
Sekielski dociska Burego: Czy polski Sejm jest homofobiczny?
Zaloguj się
 • deryl01

  Oceniono 2 razy 2

  1/3 mlodych facetow dosc przystojnych uprawia bisex. 1/4 z tych malzenstw po rozwodzie mezczyzna zwykle laczy sie z partnerem. Czy tu chodzi o ratowanie kobiet mniej porzadanych?

 • nedlog123

  Oceniono 10 razy 4

  Dobrze powiedziane; "Sejm jest jak polskie społeczeństwo" - obraz zacofania, ciemnoty, pychy i buty.

 • endrju1521

  Oceniono 17 razy -5

  Żadnych związków partnerski w Polsce nie będzie ! ! ! ! !

  Jeżeli ktoś usilnie chce żyć w związku partnerskim,

  niech zawrze umowę cywilno-prawną ! ! ! ! !

 • iremus

  Oceniono 11 razy -7

  Sekielski dociska Burego: Czy polski Sejm jest homofobiczny?
  ____________________________________________________________________
  Ależ skąd. Dzisiaj przyjeżdża do sejmu reprezentacja potomków banderowców z królem czekolady na czele i będzie przepraszać naród polski za wymordowanie na Wołyniu 130-200 tys. Polaków przez banderowców.
  Nie sądzę aby przyjeżdżali po kilku miliardową bezzwrotną pomoc finansową na rozwój przemysłu czekoladowego na ukrainie.

 • maruti800

  Oceniono 15 razy 13

  Polski Sejm jest pro-watykański, dlatego w jego sali zawieszonego nielegalnie symbolu nie można legalnie zdjąć. Zdecydowana większość posłów nie jest ludźmi wolnymi, lecz zależnymi od swoich proboszczów i biskupów. Wpływ religii rzymskokatolickiej jest aż nadto widoczny i przekłada się na funkcjonowanie całego państwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX