Putin "Człowiekiem roku" w Rosji. Piętnasty rok z rzędu

Przytłaczająca większość ankietowanych Rosjan uznała Władimira Putina za 'Człowieka Roku&apos - informuje rosyjska telewizja RT. Prezydent Rosji nieprzerwanie dzierży ten tytuł od piętnastu lat, a w stosunku do ubiegłego roku jego poparcie się podwoiło.
Jak donosi finansowana przez rząd stacja RT (dawniej Russia Today), Władimira Putina poparło 68 proc. ankietowanych. To ponaddwukrotny wzrost w stosunku do 2013 roku, kiedy prezydent dostał 32 proc. głosów.

Konkurencję rosyjski lider zupełnie zdeklasował. Zajmujący drugie miejsce w rankingu Władimir Żyrinowski uzyskał tylko 4 proc. głosów, a rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow - 3 proc. Premier Dmitrij Miedwiediew zyskał poparcie 2 proc. głosujących - podaje RT. 17 proc. ankietowanych stwierdziło, że trudno im znaleźć odpowiedź.

Putin tytuł człowieka roku zdobył piętnasty raz z rzędu - dodaje Business Insider.

Spadający rubel nie zaszkodził prezydentowi

"Publiczne potwierdzenie roli Władimira Putina w życiu państwa jest tym wyraźniejsze, że ankietujący w tym samym sondażu zapytali o to, kto z naukowców i artystów zasługiwałby na ten tytuł. Około 75 proc. Rosjan stwierdziło, że nie zna odpowiedzi na to pytanie" - pisze RT.W innym badaniu, przeprowadzonym pod koniec października, 49 proc. Rosjan stwierdziło, że gdyby wybory prezydenckie miały odbyć się w kolejny weekend, zagłosowaliby na Putina.

Wspaniałe wyniki popularności Putina zbiegają się w czasie z największym kryzysem gospodarczym w Rosji od lat 90. Wartość rubla spada dramatycznie szybko, stopy procentowe zostały podniesione do 17 proc., a indeks moskiewskiej giełdy traci na wartości nawet po kilkanaście procent dziennie. Czytaj więcej na ten temat >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


"Wszyscy w sali weselnej płakali". Mąż naprawdę zaskoczył swoją żonę>>Więcej o:
Komentarze (71)
Putin "Człowiekiem roku" w Rosji. Piętnasty rok z rzędu
Zaloguj się
 • ekszha

  0

  Morda psychopata.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 1 raz 1

  Ein Volk, ein ruSSland, ein putler

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 3 razy 1

  Maladziec. Zostal czelowiekiem goda, a mogl zabic.

 • sedes_z_szaletu

  Oceniono 3 razy 1

  RasPutina się pozbyli. Czy nie czas na ... drugi ras ?... (:-

 • micdep

  Oceniono 4 razy 0

  "Według danych wywiadu pospolitego ruszenia, do miasta Czugujew, w obwodzie charkowskim, przybyła jednostka, wchodząca prawdopodobnie w skład prywatnej firmy wojskowej, w liczbie do 60 ludzi. Żołnierze ubrani są w mundury wzoru natowskiego, zachowują się agresywnie i mówią po polsku"

 • micdep

  Oceniono 3 razy -1

  Biedny kraj "Rosja wpłaci na rzecz Światowego Programu Żywnościowego ONZ w 2014 roku 64 miliony dolarów. Poinformowała o tym dyrektor wykonawcza Programu, Ertharin Cousin." a zielona wyspa "Polska"ile daje?

 • micdep

  Oceniono 6 razy -2

  Widac ze narod Rosyjski nie oszalal jeszcze jak Polski ...

 • dobromir.wesoly

  Oceniono 4 razy 2

  Maładiec! Gieroj!

  ...

  No i xuilo!

 • armagedon888

  Oceniono 6 razy 2

  putin bankrutem...tak trzymac

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX