Celiński: Kiedy walczyliśmy o wolną Polskę, Jaruzelski i Gomułka nie dawali na to pieniędzy [U LISA]

- Kiedy naprawdę walczyliśmy o wolną Polskę, to Jaruzelski i Gomułka nie dawali na to pieniędzy. Jak wy walczycie z demokratycznym porządkiem, to korzystacie z pieniędzy podatników - atakował w programie ?Tomasz Lis na żywo? w TVP2. - To jest właśnie ten język tolerancji i wolności, który teraz przemówił - kpił w odpowiedzi Tomasz Terlikowski.
Program Tomasza Lisa zdominował temat marszu PiS, który odbył się w sobotę 13 grudnia pod hasłem "Obrony Demokracji i Wolności Mediów". Jako pierwszy o swoje wrażenia ws. zgromadzenia został zapytany Andrzej Celiński. - Co panu zgrzyta w tej dacie? - chciał wiedzieć prowadzący.

- Kiedy oglądałem filmiki z tej demonstracji, zdałem sobie sprawę, jak bardzo zazdrościliśmy tego, że nie mamy czystych biało-czerwonych flag. Te wszystkie tutaj (podczas marszu PiS - przyp. red.) były nowiutkie, czyściutkie, prosto od krawca. Przepraszam, ale to jest dla mnie piekielnie bolesne, że przebierańcy zawsze mają wszystko najlepsze - mówił.

Działacz opozycji przekonywał też, że "za wielkie pieniądze z budżetu wywraca się wszystkie te najistotniejsze wartości", np. budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

"Władza próbuje nam odebrać radość z tego, że jesteśmy obywatelami"

- To jest właśnie ten język tolerancji i wolności, który teraz przemówił. Przebierańcy, fałsz, może jeszcze warchoły udające patriotów. Ten język się z jakimś czasem kojarzy i przykro mi, że nawiązuje do niego właśnie pan Celiński - oponował Tomasz Terlikowski.

- Ja byłem na tym marszu. Dlaczego mamy obrażać dziesiątki tysięcy młodych ludzi, którzy szli z biało-czerwonymi flagami, którzy chcieli zamanifestować swoją polskość i patriotyzm? - pytał redaktor naczelny Telewizji Republika. Jego zdaniem problem Polaków nie wynika z tego, że ludzie manifestują, ale że nie chcą manifestować. Jako przykład podał m.in. Francję, Belgię czy Irlandię, gdzie "ludzie wychodzą na ulicę, żeby pokazać, że na jakichś sprawach im zależy".

- Polacy wychodzą na ulice, żeby zaprotestować przeciwko nieprawidłowościom podczas wyborów samorządowych, gdzie zostało złamanych 60 proc. standardów OBWE. A my ich za to obrażamy - podkreślił redaktor naczelny portalu fronda.pl. - Dzisiejsza władza próbuje nam odebrać radość z tego, że jesteśmy obywatelami. Chce obrzydzić im to prawo mówienia o tym, co ich boli - dodał.

Czarzasty: To wy po raz kolejny podzieliliście ten kraj

- Ta nasza historia jest zakręcona. Każda partia ma prawo organizować swoje marsze i wiece. Ale jeśli ktoś organizuje marsz pod hasłem "obrony wolności i obrony demokracji w Polsce", a pomysłodawcami są ludzie, którzy przecież z tego pionu politycznego mieli swojego prezydenta, premiera, szefa NIK-u i rządzili w tym kraju... I w tej chwili mówicie panowie, że ten kraj jest niedemokratyczny? - pytał Włodzimierz Czarzasty.

- Wy żeście nie walczyli o demokrację i wolność, wy po raz kolejny podzieliliście ten kraj. To jest wasza specjalizacja: umiecie rządzić wtedy, kiedy jest konflikt, kiedy jest problem, kiedy ludzie są zastraszani, a wy doprowadzacie do tego, że tylko wy macie rację... Nie ma na to zgody - przekonywał były członek KRRiT.

Polityk podkreślił też, że to, iż na marszu nie szły takie osoby jak Celiński czy senator Bogdan Borusewicz, jest oznaką, że PiS "dzieli nawet swoje środowisko". - Szanujcie się - zaapelował Czarzasty, co zostało nagrodzone brawami.

"Jak wy walczycie z demokratycznym porządkiem, to za pieniądze..."

Innego zdania był Zbigniew Ziobro. - Jestem zdumiony tym, że pan Celiński przypisuje sobie prawo do decydowania o tym, kto może nosić biało-czerwone flagi i na jakich manifestacjach mogą być używane. Nie przypominam sobie jego protestów, gdy PO organizowała "błękitny marsz" podczas rządów PiS-u - oponował. - Nie martwmy się tym, czy Polska się pali, bo nic takiego nie miało miejsca. Czy ktoś podczas tego zgromadzenia podpalił jakieś samochody? - pytał.

- Ja nie zabraniałem nikomu noszenia flag - oponował Celiński. - Kiedy my walczyliśmy naprawdę o demokrację, wolność i Polskę, to nam Jaruzelski i Gomułka nie dawali na to pieniędzy. Jak wy walczycie z demokratycznym porządkiem, to korzystacie z pieniędzy podatników - atakował byłą partię Ziobry.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


"Wszyscy w sali weselnej płakali". Mąż naprawdę zaskoczył swoją żonę>>Więcej o:
Komentarze (324)
Celiński: Kiedy walczyliśmy o wolną Polskę, Jaruzelski i Gomułka nie dawali na to pieniędzy [U LISA]
Zaloguj się
 • Janusz M. Wysocki

  Oceniono 1 raz -1

  GW ma maszynke do nabijania ocen ... cokolwiek im sie podoba wrzucaja , 100 punktow , przeciez te oceny po 400 putnkow sa gorzej niz beznadziejne kiedy i jak 400 osob ocenilo jakies bzdety ,, kiedy /??? adam co sie z toba dzieje .. czy ty naprawde juz wogole nie trzezwiejesz ????
  a zoltaczka ????????

 • antonipowidzki

  Oceniono 2 razy 0

  Jasne, na walkę o "wolną",czyli skolonizowaną Polskę dawali Niemcy i Stejtowieci !

 • jedyny_twardziel

  0

  No właśnie.
  JAŚNIE PANOWIE !
  Zajmijcie się robotą,
  Bo tak między nami,
  Ja od dawna widzę
  Już czarno przed Wami.

 • cynik24pl

  0

  Lubię takie przelewanie wody. Nic nie wnosi nowego ale pokazuje tych politykierów, co ich tak podnieca i angażuje. Nie walka z bezrobociem, nie sprawy finansowe, czy gospodarcze państwa. Ale kto z kim i dlaczego. Wybraliśmy sobie bandę intrygantów, plotkarzy, a i często oszustów, i teraz ponosimy tego konsekwencje. Jak jest coś ważnego do uchwalenia, to bezmyślnie łapki w górę - widać, to po ustawach i aktach wykonawczych. Ale jak obgadywać innych, to nagle się ożywiają i mądrują. Prędzej bym z kamienia kroplę wody wycisnął niż z ich gadania jakiś wniosek konkretny. Wszyscy walczyli z komuną, wszyscy walczą o dobro kraju. A i tak odejdą w niebyt historii. Tylko, że bogatsi niż my, tu pracujący faktycznie dla dobra naszego kraju.

 • lspi

  Oceniono 3 razy 3

  Ten ponury marsz PiS-u i jego wyznawców 13 grudnia 2014 r., w 33 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, był dowodem na starą marksowską tezę, że historyczne zdarzenia powtarzają się jako farsa. "Wódz" Kaczyński, nieinternowana ofiara stanu wojennego walczy dziś o wolność i demokrację w kraju wolnym i niepodległym, który w Europie jest przykładem, jak przejść z realnego socjalizmu do globalnego kapitalizmu.

 • Oceniono 3 razy -3

  Lis zachowywał sie jakby był przedstawicielem PO a nie niezalezny dziennikarz. Juz nie bede ogladała tego programu szkoda czasu. Andrzej Celinski dla mnie to żaden autorytet akłamanie widac na jego "twarzy" oszołom , a kogo on zaprezentowal ? Oni wszyscy uwazaja ze maja do czynienia z przygłupami którym wszystko wmówia.To że my chcemy mądrze wybrac przekonali sie po wyborach musieli interweniowac i znieksztalcic prawdziwe dane. W mojej komisji gdzie głosowałam byl chaos i nie bylo zadnych mężów zaufania.

 • Michał Romaniuk

  Oceniono 4 razy 4

  Dlaczego jeszcze zaprasza się fundamentalistę Terlikowskiego i kłamcę Ziobrę do jakiej kolwiek debaty, przecież obaj mają mentalność Kalego " Kalemu ukraść to zły uczynek a jak Kali ukraść to dobry uczynek" Pan Terlikowski może obrzucać błotem każdego tak jak przystało na prawdziwego katolika, z jego wypowiedzi przebija miłość bliźniego i "gorące" pragnienie mówienia "prawdy" o swoich adwersarzach.

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 4 razy -2

  czy pan celiński już mniej pije?

  wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/314733,celinski-porzucil-auto-po-wypadku-za-kierownica-siedziala-kobieta.html

 • mer1lin

  Oceniono 3 razy 3

  Terlikowski! Domownika ,ktory sie awanturuje i wywraca meble w domu ,nazywamy WARCHOLEM.A Ty bys chcial ,zeby jak Was nazywac?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX